Кам’яний віадук у Ворохті

Кам'яний віадук у ВорохтіЩе з часів древнього Риму відома технологія будівництва мостових елементів над глибокими ярами або гірськими ущелинами. Така споруда називається віадук.

Характерними особливостями віадука являється його значна довжина, досить високі опорні елементи. Віадук будують там, де виконати земляний насип неможливо або економічно невигідно.

Відрізнити віадук від звичайного моста або естакади можна завдяки різній висоті опор та прольоту між ними. Сучасні віадуки будують з металу або залізобетону. Більш давніші споруди виконані з каменю.

Віадук з каменю у Ворохті Віадук з каменю у Ворохті

Віадук Ворохта
Саме такий віадук ми сьогодні оглянемо. Це віадук в смт Ворохта. Загальна довжина споруди 200 метрів. Ширина – 7 метрів. Найдовший прольот, який розташований над річкою Прут складає 30 метрів.

Найдовший прольот над річкою Прут Найдовший прольот над річкою Прут

Віадук дійсно вважається одним з чудес інженерної думки. Дивує якість конструкцій, які зберегли свою міцність протягом стількох років. Збудований віадук був у 1895 році за часів Австро-Угорської імперії.

Міцні конструкції віадуку Міцні конструкції віадуку

Задум полягав у тому, щоб побудувати наземну магістраль, що могла б сполучати Чорне море (м. Одеса, Україна) та Адріатичне море (м. Трієст, Італія). Дана залізнична колія мала пройти через хребет Карпатських гір. Задум частково не був виконаний через початок першої світової війни та черговий поділ земель між державами.

Цікаві малюнки на опорах віадуку

Якщо Ви будете їхати з села Татарів, то по дорозі Ви неодмінно зустріните частини віадуку. Просто тут менша довжина арочних прольотів і загальний вид не такий вражаючий, але і тут є на що подивитись.

Зверніть увагу на симпатичні малюнки на стінах віадуку, що розташовані вздовж дороги. Малюнки підкреслюють життя і побут місцевого населення.

Гуцули з трембітами Гуцули з трембітами

Жінка з козеням Жінка з козеням

Зазвичай туристи хочуть саме тут зробити додаткові світлини і я їх розумію. Прямо біля малюнків зупинятись не варто, ви будете заважати іншим учасникам руху. Тут краще трохи проїхати і повернутись. Точку №1, де знаходяться малюнки можна знайти за цими координатами: 48.297077, 24.566022.

Мапа з оглядовими місцями віадуку у Ворохті Мапа з оглядовими місцями віадуку у Ворохті

Як знайти віадук у Ворохті

Традиційно, я не буду описувати маршрути громадським транспортом, тому що тут можуть бути зміни в розкладі. Звісно найкращий варіант – доїхати власним авто до точки №2 за цими координатами: 48.281620, 24.565936 (вулиця Височана). Саме в цій точці можна залишити автівку (тут є невеличка площадка для зупинки та розвороту) і вилізти на сам віадук, щоб оглянути його і місцевість довкола.

Вид на віадук з нового діючого моста Вид на віадук з нового діючого моста

А подивитись тут є на що, краєвид вражаючий. В цьому місці прекрасне все: і віадук, і місцевість, і річка Прут. Наразі віадук недіючий. У 2000 році поряд відкрили новий міст для залізничного транспорту з метою збереження пам’ятки історії.

Залізнична колія на новому мосту Залізнична колія на новому мосту

Казкова довершеність віадуку у Ворохті
З першого погляду віадук вражає своєю монументальністю і давниною. Цікаво те, що до 2000 року, коли віадук ще був діючим у пасажирів складалось враження, ніби потяг летить в повітрі, так була збудована залізнична колія.

Дивовижності додав чаруючий вигин віадуку в плані, що давав змогу пасажирам потягу оглянути всі опорні конструкції з висоти, а широка і відкрита місцевість довкола змушувала пасажирів із захопленням дивитись у вікна.

Залишки залізничного полотна Залишки залізничного полотна

Сьогодні ми маємо змогу прогулятись віадуком пішки, побачити залишки залізничної колії і досхочу намилуватись краєвидом.

Бонус для туристів

А тепер бонус для найбільш завзятих. Якщо Ви не намилувалися красою віадуку, дам вам третю точку, до якої мало хто добирається. Знаходиться вона далі по маршруту від першої точки, по тій же самій вулиці Височана. Третя точка тут: 48.283073, 24.533594.

Віадук біля точки №3 Віадук біля точки №3

Тут також відкривається незвичайний краєвид, який просто неможливо передати на світлині. Просто насолоджуйтесь красою вічності, що відтворена людьми із каменю.

Висновок про віадук у Ворохті

Отже, найбільш повномасштабний варіант – відвідати точку №1, якщо ви їдете з Татарова по вулиці Данила Галицького, потім звернути на вулицю Височана, зупинитись в точці №2 і якщо дозволяє час і є бажання проїхати до точки №3.

Інший варіант, якщо ви вже у Ворохті, то можете навідатись до точки №2 (це найбільш цікаве місце) і зробити декілька світлин в точці №1.

Ну і третій варіант для тих, у кого зовсім обмаль часу – відвідати точку №2, а точку №1 проїхати на автівці несамовито вглядаючись в малюнки на опорах, а потім розказати водію – як там було красиво.

Ну і наостанок коротке відео з смішним аудіосупроводом. Приємного перегляду.

Категорія: Подорожі  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O