Всі статті з категорії »Ігри«

Як зіграти у “Свиню”

Як зіграти у "Свиню"Готуючись до літньої відпустки, я за давньою звичкою розшукав величезну купу ігор, які можна зіграти на звичайній шахівниці. Деякі ігри, такі як реверсі, хасамі-сьоґі, зовсім не схожі на шахи, зате в іншій грі за шаховими правилами можна зіграти в гонки з напарником.

Я навіть в морський бій грав, в якому замість кораблів використовують все ті ж самі шахові фігури… І зрозумів одну річ, в моєму житті забагато шахів. Мені потрібна перерва, будь-яка гра, що не потребує шахівниці. Як завжди, відповідь була поруч. >>>

Пасьянси на шаховій дошці

Пасьянси на шаховій дошціЯкось мій друг Пугач, задав мені цікаве запитання: “Слухай, а що робити, коли в тебе є шахівниця, а от партнера по грі не має?” “Як що робити, розкладай пасьянси”, — напівжартома порадив я йому. “Ну тоді напиши про це статтю”, — серйозно відповів він. І ось тепер я змушений виконати це бажання. Як-то кажуть, відчуй себе джином, але перейдемо до справи.

Що таке пасьянси, запитаєте ви? Якщо в загальному сенсі, то це гра для однієї людини. Подібно до того, як існують пасьянси з картами, є і декілька варіантів гри в шахи для одного гравця. Для початку, в цій статті ми розглянемо дві таких гри: Кадриль Королеви (Queen’s Quadrille) та Іподром (Hippodrome). >>>

Як грати в піддавки шахами

Як грати в піддавки шахамиМинулого разу ми описували як зіграти в шашки шаховими фігурами. Гра вийшла незвична, але доволі захоплююча. У зв’язку з цим мій друг Пугач поставив мені досить цікаве запитання.

– Окрім гри в звичайні шашки є ще шашкові піддавки, коли метою стоїть не виграти, а програти всі свої фішки. А от мені цікаво, чи можна зіграти в піддавки шахами?

А дійсно, чим шахи гірше за шашки? Давайте зіграємо в те, хто краще піддасться супротивнику. >>>

Як грати в шашки шахами

Як грати в шашки шахамиМи продовжуємо серію статей про різноманітні забавки на шаховій дошці, учасники діалогу козаки Пугач та Голод

Г – Ну що друже Пугач, щось мені не подобається вираз твого обличчя, занадто задоволене. Точно якусь каверзу задумав, знов прийшов в мене шахові фігурки відбирати, в дитинстві в мене все відбирав і зараз не змінився.

П – Ні, ну ви подивіться на цю дорослу та поважну людину, «плач більше, карта сльозу любить» чи не так? Ну добре, я тебе знаю, а що наші читачі подумають? Ну-ну, заспокойся, дядько Пугач нічого забирати не буде. Все одно це безнадійно, ти свої фігурки зробиш, або ще як викрутишся. >>>

Як грати в китайські “сліпі шахи”

Як грати в китайські “сліпі шахи”Якось знову зустрілись наші давні знайомі козаки Пугач та Голод.

– Щось давненько ти мені не загадував неможливих завдань, друже Пугач, я аж занудьгував.

– Так знущатися над тобою, це було класно!

– Легше друже, легше. Це не ти знущався, а навпаки, це я демонстрував переваги мого інтелекту.

– Знущання, більше знущання!! >>>

Хрестики-нулики на шаховій дошці

Хрестики-нуликі на шаховій дощціВ мандрах, коли потрібно скоротати час, дуже цінуються прості забавки, які не потребують особливих знань та умінь для початку гри. Головне в них це спілкування зі своїм опонентом, намагання весело та безтурботно провести час. Я переконаний, що для цього досить і однієї шахівниці, а мій друг Пугач всіляко ускладнює мені умови для доведення цього ствердження.

– Друже Голод, сьогодні я підготував тобі дуже каверзну умову. Уяви собі таку картину, тобі потрібно негайно від’їхати, в тебе немає часу і ти береш з собою твою улюблену шахівницю, а там лихо! Діти гралися нею і загубили половину фігур. Повторюю в тебе нема часу, ти поспішаєш. >>>

Шахи з кубиками

Шахи з кубикамиПродовжуємо нашу серію статей «Різноманітні забавки на шаховій дошці». Друже Пугач, дізнавшись про мою задумку, вирішив випробувати її на життєдайність, кінувши мені виклик.

А доведи мені, – каже він – що просте шахове поле і насправді таїть у собі безліч можливостей добре провести свій час. Я буду ставити тобі різні умови, а ти викручуйся як можеш.

– Ну, друзяко, ну постривай, я тобі це ще пригадаю!! >>>

Різноманітні забавки на шаховій дошці

Різноманітні забавки на шаховій дошціЗбираючись у відпустку на море, я розумів, вільний час це не тільки насолода але й іноді нудьга. Тому було вирішено брати з собою настільну гру, але яку саме? І тут в поле зору сама собою попала шахівниця, яка усім своїм виглядом благала не покидати її на призволяще.

Так звісно шахи це перевірена часом гра, але ж на морі буде таке сонце та спека, що напружувати мізки зовсім не захочеться. >>>