Шахи джедаїв

Шахи джедаїв18 грудня 2019 року вийшов в кінопрокат фільм “Зоряні війни: Скайвокер. Сходження”, який завершує легендарну космо-сагу про Скайвокерів. На честь такої події, ми вирішили розмістити на сайті статтю про те, як можна зіграти в смертельну битву між ситхами та джедаями на шаховій дошці.

Гру винайшов Дейв Лі для своїх дітей десь у 2006 році, щоб вони, та й ви теж, могли захистити “далеку-далеку галактику” від Темного боку Сили. Увага гра призначена тільки для шанувальників “Зоряних Війн”, хоча якщо ви і не шанувальник, ця гра теж може вас зацікавити.

Зіграти в цю гру повинен ти Зіграти в цю гру повинен ти

Правила гри
Почнемо з ситхів, їхню роль будуть виконувати чорні фігури, але з деякими особливостями. Пам’ятаєте про правило двох — “Їх має бути двоє, ні більше, ні менше. Один – щоб втілювати могутність, інший – щоб жадати її”? Так от хто ми такі, щоб не погодитись з віковою мудрістю ситхів (є бажаючі з ними посперечатись?), в нас їх теж двоє, Король та Ферзь.

Він сперечався з Ситхами Він сперечався з cитхами

Король — це Лорд ситхів, а Ферзь — його учень. Король може ходити так само, як шахова фігура – Ферзь, або так само як шахова фігура – Кінь. Так, темний владика ситхів дуже майстерний у володінні Силою. Його учень ходить тільки як Ферзь, рано йому ще. Вони починають гру на своїх звичайних місцях, де повинні стояти чорні Король та Ферзь.

Положення на початку гри Положення на початку гри

Повний набір білих фігур – це у нас Орден Джедаїв. Пішаки виконують роль Юнлінгів, які мріють стати справжніми джедаями. Кінь та Слон – це відповідно Падаван та Лицар-Джедай. Тура – це Майстер-Джедай, ним стає адепт, який успішно навчив хоча б одного Падавана.

Найбільш шанований Майстер-Джедай обирався Магістром – тобто Ферзем. Так, магістрів ніколи не бувало багато, а в нас він зовсім один. Ну і нарешті Великий Магістр ордена – звання, яким Магістри називають наймудрішого зі своїх лав. В нас це Король, він надто поважний, щоб бігати по усій шаховій дошці, тому ходить не далеко. Взагалі, всі білі фігури ходять і б’ють за стандартними шаховими правилами, але є винятки. В цій грі не використовується взяття на проході, так як у ситхів нема пішаків. Також заборонені перетворення пішаків на інші фігури, і вони залишаються на останньому ряду назавжди, коли досягають його.

Мета гри

  • Ціль для cитхів – вбити Великого Магістра ордена джедаїв, поставивши йому мат.
  • Мета джедаїв – усунути Лорда ситхів, також за допомогою оголошення мату.

Варіанти гри

  • Якщо Темний бік Сили занадто сильний, ви можете збалансувати гру, граючи більш слабшим Лордом ситхів, який поєднує ходи шахового Короля + Коня, а не Ферзя + Коня.
  • Якщо джедаї постійно перемагають, то вони, для закінчення гри, повинні знищити не одного, а обох cитхів. В такому випадку, якщо Лорд cитхів загинув раніше, його учень сам стає Майстром і ходить як Ферзь + Кінь.

Зауваження

  • Звісно ця гра не є повністю оригінальною та новою, це просто забавна модифікація такої відомої гри, як “Магараджа”.
  • Увага, ми замінили початкові авторські означення білих фігур, на ті, які нам більше подобаються. Так наприклад, така сильна фігура як Тура, у автора була Падаваном, а більш слабкі Кінь та Слон були джедаями. Також Пішаки в авторській редакції були Клонами.

Ось і все. Вдалої вам гри!

Категорія: Ігри
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O