Музей середньовічних знарядь тортур в Білгород-Дністровському

Музей середньовічних знарядь тортур в Білгород-ДністровськомуВи на тортури? Бажаєте трішки полоскотати собі нерви та випробувати на міцність свою уяву? Тоді вам саме до нас (увага — інформація не для дітей). В цій статті ми разом з вами відвідаємо невеличкий музей середньовічних знарядь для тортур, який розташований у знаменитій Аккерманської фортеці в Білгород-Дністровському. Вхід до приміщення музею знаходиться у внутрішньому дворику цитаделі, на мапі вона позначена під номером чотири.

Багато хто вважає, що Середньовіччя – це епоха вишуканих звичаїв та галантних лицарів, та ви помиляєтесь. Насправді, це були темні часи необмеженої жорстокості та насильства. На сьогодні нам важко і уявити, що люди могли так знущатися над іншими людьми. Та біля 30 різноманітних моделей пристроїв для покарань, що колись приносили смерть тисячам жертв, переконають вас у зворотньому.

Карта Аккерманської фортеці Мапа Аккерманської фортеці

Кат та шийні пастки
І розпочнемо ми свою екскурсію з гостинного господаря цього моторошного закладу — ката. Кат це особа, яка виконує вирок про страту або тілесне покарання. Поряд з ним знаходиться його знаряддя праці — важка сокира для відрубування голови та кінцівок.

Фігура ката в музеї тортур Фігура ката в музеї тортур

Робота ката вважалася украй малошановним заняттям, їм заборонялося показуватися в громадських місцях, навіть випадкове зіткнення з ним було неприйнятне. У ката часто вимагали носити формений одяг особливого крою або кольору. Так наприклад у Парижі, — це був синій колір, а в Іспанії шатами катів служив чорний плащ з червоною облямівкою та жовтим поясом. Селитися він повинен був окремо від інших людей. Його синові заборонялося мати професію, відмінну від професії батька і таким чином виникали цілі династії катів.

Також кати були загально відомі, як чудові медики, такий собі середньовічний варіант лікаря “Айболить”. Вони гарно розумілися на різних травмах та хворобах і добре розбиралися в анатомії людини, завдяки тому, що на відміну від лікарів того часу, у них був вільний доступ до трупів.

Позаду ката на стіні знаходяться шийні пастки — кільця з цвяхами на внутрішній стороні і з ручкою на зовнішній стороні. Якщо ви намагалися уникнути небажаного гостювання і сховатися в натовпі, то вас зупиняли за допомогою цього пристрою. Після затримання за шию, жертва слідувала за наглядачем без усілякого опору.

Стілець Мойсея

Як ввічливий та люб’язний господар, кат пропонував своїм гостям присісти на ось такий Стілець Мойсея. При найменшому русі в шкіру оголеної жертви впивалися кілки, а якщо цього було замало то кат своєю вагою додатково вдавлював людину.

Крісло допиту Крісло допиту

Жаровня та диба

Якщо ви втомилися від довгого сидіння то вам могли запропонувати полежати на ось таких ліжках, на ваш вибір. В одному випадку жертву приковували до жаровні і під ґратами розводили багаття, аж доки не отримували щире зізнання, що наприклад, американці таки дійсно побували на місяці.

Жаровня Жаровня

В іншому, людину розтягують на дибі за прив’язані руки та ноги, доки у неї не рвались м’язи. Така диба має додаткові «колючі» елементи по середині площині.

Диба Диба

Прес для голови та Залізний Черевик

Для голови та ніг кат міг вам запропонувати оригінальні вигадки середньовічних механіків. Ось наприклад, прес для голови — це такий собі, ковпак з гвинтом. Голову жертви засовують під ковпак, а щелепу притискають спеціальною щаблиною.

Коли кат починав закручувати гвинт, спочатку ламалося підборіддя, а згодом ув’язнений вмирав від жахливого болю в голові.

Прес для голови Прес для голови

Або Залізний Черевик. Кат люб’язно одягав його вам на стопу і закручував гострого гвинта пряму у кістку п’ятки. Звісно біль теж була жахлива.

Залізний черевик Залізний черевик

Нюрбергська Діва та клітка
Ці знаряддя застосовувались, якщо кату вже зовсім не хотілось розлучатися з люб’язними гостями. Нюрбергзьку Діву використовували так, людину заганяли в середину, і закривали. Як вам видно на фото внизу, шафа у середині геть вся заповнена довжелезними кілками. Вони розташовані таким чином, щоб не зачепити життєво важливі органи, тому жертва вмирає дуже довго та болісно.

Нюрбергська діва Нюрбергська діва

В клітку запихували людину і підвішували її десь угорі. Ув’язнені таким чином, вмирали в клітках від голоду та спраги і їх висохлі останки наводили жах на інших.

Клітка Клітка

Інше

А ще у залі стоїть гільйотина, стовп ганьби, розривач грудей та інші «знаряддя праці», чудодійну дію яких на собі чомусь випробовувати не хочеться. Всі предмети можна помацати та сфотографуватися з ними, уявляючи себе в ролі ката.

Гільйотина Гільйотина

Стовп ганьби Стовп ганьби

Розривач грудей Розривач грудей

Медаль «за пияцтво»

На виході гостей, які покидають ката з почуттям великого полегшення, чекає подарунок. Якщо ви вживаєте занадто багато міцних напоїв, то вас могли нагородити чавунною медаллю.

Медаль «за пияцтво» Медаль «за пияцтво»

Їі вага складає біля 7 кг, не рахуючи ланцюгів. Вважається найважчою медаллю в історії. За деякими даними, вона мала носитися не менше тижня.

Башта-темниця

Звісно потрапити на гостини до ката було не так то і просто. Попередньо ви мали чекати своєї черги у башті-темниці. Її можна побачити поряд з музеєм. На мапі фортеці, вона позначена під номером одинадцять.

Табличка на вході Табличка на вході

Камера попереднього утримування Камера попереднього утримування

Стеля у в'язниці Стеля у в’язниці

Не думайте, що у в’язниці таке чудове освітлення, на фото гарно все видно тільки завдяки фотоспалаху. Насправді, у напівтемному приміщенні, за освітлення слугують тільки отакі маленькі віконця, далеко у горі.

Віконця у горі Віконця у горі

Звісно в статті приведено тільки частину експозиції середньовічних засобів катування. Ще більше ви зможете побачити на власні очі, відвідавши музей. Запевняю, ви не залишитесь байдужими.

Категорія: Музеї  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O