Пасьянси на шаховій дошці

Пасьянси на шаховій дошціЯкось мій друг Пугач, задав мені цікаве запитання: “Слухай, а що робити, коли в тебе є шахівниця, а от партнера по грі не має?” “Як що робити, розкладай пасьянси”, — напівжартома порадив я йому. “Ну тоді напиши про це статтю”, — серйозно відповів він. І ось тепер я змушений виконати це бажання. Як-то кажуть, відчуй себе джином, але перейдемо до справи.

Що таке пасьянси, запитаєте ви? Якщо в загальному сенсі, то це гра для однієї людини. Подібно до того, як існують пасьянси з картами, є і декілька варіантів гри в шахи для одного гравця. Для початку, в цій статті ми розглянемо дві таких гри: Кадриль Королеви (Queen’s Quadrille) та Іподром (Hippodrome).

Queen’s Quadrille
Цей шаховий пасьянс був винайдений Карен Робінсон в 1998 році. Зовні він нагадує собою стару головоломку “Пʼятнашки”. Ну ви пам’ятаєте, там де потрібно передвигати 15 пронумерованих квадратиків в коробці, принаймні принцип той самий. Всі шахові фігури (окрім пішаків), випадковим чином розміщуються на шахівниці розміром 4х4. Потім одну з королев (ферзя) видаляють і гра починається.

Кадриль Королеви Кадриль Королеви

Фігурами ходять за шаховими правилами, а от бити їх не можна. Гравець може переміщати чорні та білі фігури в будь-якому порядку на пусту клітинку поля, не зважаючи на їхній колір. Мета гри полягає в тому, щоб перемістити королеву по заздалегідь визначеному маршруту на дошці,наприклад, відвідати всі чотири кутові клітинки, або пройти всі клітинки шахового поля тільки по одному разу.

Hippodrome

За схожим принципом влаштована і гра Іподром, яку винайшов Енді Льюік в 2003 році. На полі 4х4, всі фігури (без пішаків), розміщуються випадковім чином, за винятком коней. Коні завжди розташовані на першому ряду (дивись малюнок унизу). Потім одну з фігур (окрім коней) видаляють і починають гру.

Іподром Іподром

Мета гри полягає в тому, щоб перевести всіх коней на останній ряд. Ходять фігури за шаховими правилами і тільки в порожню клітину на шаховій дошці. Бити фігури не можна.

Додаткова інформація

Якщо шахівниця маленька, то відокремити необхідне поле можна за допомогою якоїсь резинки. Якщо шахівниця завелика, то зайві клітини можна накрити газетою. Вибирайте самі, як вам буде зручно. Доброї вам гри!

Категорія: Ігри
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O