Як влаштувати гонки на шахівниці?

Як влаштувати гонки на шахівниціУ попередній статті “Як зіграти у Свиню”, я згадував про можливість влаштувати перегони на шаховій дошці. Звісно такий цікавий факт не міг оминути пильного ока мого друга Пугача і він витребував з мене обіцянку розповісти про те, як правильно поганяти в шахи. Ну що ж, виконую.

Якщо ви знайомі з тим, як ходять шахові фігури, але не бажаєте глибоко вникати в стратегію гри, то спробуйте “Racing Kings” — Королівські Гонки. Цей популярний та оригінальний варіант гри в шахи, винайшов Вернон Р. Партон в 1961 році. Мета гри полягає в тому, щоб швидше за суперника перемістити власного короля до останнього ряду.

Правила гри
Кожен гравець починає гру з одним королем, одним ферзем, двома турами, двома слонами і двома кіньми. Тобто ви використовуєте стандартний шаховий набір фігур, але без пішаків. Усі фігури, білі та чорні, розташовані в двох перших рядах (а1-а8, b1-b8).Так, гра для гравців починається з одного боку шахівниці, а не з протилежних. Розташування фігур дивіться на наступному малюнку:

Стартове положення Стартове положення

У грі використовуються стандартні шахові правила, для переміщення та взяття фігур, з наступними обмеженнями:

 • Заборонено нападати на короля супротивника. Тобто не можна оголошувати не тільки мат, но і шах королю. Що це означає на практиці? Наприклад, в стартовому положенні гравець білими фігурами не може взяти чорного слона на с1 своїм конем на е2, тому що цим ходом атакує чорного короля на а2. Таким чином можна захищати свої фігури від взяття, підставляючи короля.
 • Король не може робити хід на поле, яке попадає під бій ворожої фігури. Точнісінько так же, як і в звичайних шахах.

Гра закінчується, коли один з гравців робить хід своїм королем на останній ряд (а8-h8). Оскільки в гравця білими фігурами є перевага першого ходу,то після останнього ходу білих, дається один додатковий хід чорним. Якщо чорні за цей хід встигають провести свого короля на останній ряд, то оголошується нічия.

Фініш Фініш

Приклад гри

 1. Сf2-d4 Сc2-e4
 2. Kрh2-h3 Kрa2-a3
 3. Кe2:c1 Tb1:c1
 4. Сf1-e2? Кd2-b3
 5. Сd4-h8? Kрa3-a4
 6. Kрh3-g4 Kрa4-a5
 7. Фh1-h6 Тc1-c6
 8. Фh6-e3 Тb2:e2
 9. Фe3:e4! Фa1:h8?
 10. Фe4:c6 Фh8-c3
 11. Фc6-h6 Тe2:e1
 12. Тg1:e1 Фc3:e1
 13. Kрg4-f5 Фe1-e7
 14. Фh6-e6 Фe7-b7
 15. Kрf5-g6 Кb3-c5
 16. Фe6-f7 Kрa5-a6
 17. Kрg6-h7 Kрa6-a7
 18. Тg2-g8 …
 19. Крh7-h8x

Все, білі перемогли!

Ускладнення гри

Якщо гра занадто швидко закінчується, то її можна подовжити. За додатковими умовами, гравець повинен перемістити свого короля на останній (восьмий) ряд і повернутися на перший ряд. Хто перший, той і переміг. Всі інші правила без змін. Вдалої вам гри!

Категорія: Ігри
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O