Покров Пресвятої Богородиці

Покров Пресвятої БогородиціВелике свято осені, а саме Покрова Пресвятої Богородиці відзначається 14 жовтня. Це свято вважається одним з головних осінніх свят. День святкування Покрови Пресвятої Богородиці встановлений десь у XII сторіччі після знаменної події 910 року, що відбулась у Константинополі, під час облоги міста ворогами.

Православний опис свідчить, що саме в цей час святий Андрій Константинопольський разом зі своїм учнем Єпіфанієм молились в храмі, аж раптом купол храму ніби розкрився і вони побачили Пресвяту Діву в оточенні ангелів та святих.

Покрова Пресвятої Богородиці Покрова Пресвятої Богородиці

Богородиця молилась Богу за християн, а після довгої молитви зняла зі Своєї голови покривало і вкрила ним всіх, хто знаходився у храмі, захищаючи таким чином їх від всіх ворогів видимих та невидимих, після чого місто було врятоване.

Чому свято 14 жовтня є особливим для нас
Свято Покрови Пресвятої Богородиці здавна вже стало одним з найулюбленіших українцями. Цей день для нас є особливим. Адже саме 14 жовтня віддається шана українському козацтву. А з 2015 року, згідно указу Президента України ця дата ще й офіційно відмічається, як День захисника України.

Що можна і не можна робити на свято Покрови Пресвятої Богородиці

Зазвичай в цей день, як і на всі інші великі свята православні люди звертаються з молитвою до Богородиці та просять міцного здоров’я, допомоги, підтримки і захисту. Вважається, що Богородиця оберігає людину на протязі всього року, якщо вона шанує свято і проводить його належним чином.

На свято не варто робити складу побутову роботу, а також займатись великою кількістю домашніх обов’язків (прати, прибиратись, щось будувати, копати землю, в’язати і так далі). День краще присвятити відпочинку та молитві. Також потрібно утриматись від сварок, вжитку бранних слів та алкогольних напоїв.

Як ми святкуємо Покрову Пресвятої Богородиці

Минулого року ми завітали до табору «Гайдамаки», що у місті Рівне. Там на Покрову завжди відбувається велике святкування. Цього року нам не вдалось потрапити на Покровський Вітер в Рівне, то ж ми обмежились лише скромним походом до лісу.

В лісі у нас відбулись традиційні козацькі забавки та ігри, а також приємне частування шашликом. Один із улюблених рецептів шашлику ви можете знайти тут.

З Днем Українського Козацтва З Днем Українського Козацтва

Бажаємо вам також провести цей день у шані до свята Покрови Пресвятої Богородиці, України та Українського Козацтва.

Категорія: Свята
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O