Різноманітні забавки на шаховій дошці

Різноманітні забавки на шаховій дошціЗбираючись у відпустку на море, я розумів, вільний час це не тільки насолода але й іноді нудьга. Тому було вирішено брати з собою настільну гру, але яку саме? І тут в поле зору сама собою попала шахівниця, яка усім своїм виглядом благала не покидати її на призволяще.

Так звісно шахи це перевірена часом гра, але ж на морі буде таке сонце та спека, що напружувати мізки зовсім не захочеться.

Іноді шахи це складно Іноді шахи це складно

Та козаки так легко не здаються, і я почав шукати вихід з цієї несподіваної ситуації. Під час пошуків я дізнався про безліч ігор, які можливо зіграти на одній і тій же самій шаховій дошці і це не тільки класичні шахи та шашки. Тому вирішив написати серію статей, про те, що робити коли нудно, в тебе є шаховий набір, а грати в шахи не хочеться.

Здоганялки
І перша з таких знахідок, це здоганялки. Ця гра весела, азартна і чимось нагадує нарди. Із-за своєї своєрідності правил, вона легка, непередбачувана і дещо емоційна. Для гри потрібна звичайна шахова дошка, чотири білих та чотири чорних фігури, кубик та два гравця. Сама гра має декілька варіантів. Та я опишу ті правила, за якими граємо ми.

Правила гри

Кожен гравець має чотири фігури. Першу фігуру розташовуємо в лівому нижньому кутку шахового поля (це стартова клітинка), інші фігури чекають свого часу.

Необхідно провести свої фігури, починаючи зі стартової клітинки, по периметру шахового поля і завести їх на діагональ від стартової клітини до центру (див. мал. 1 та 2).

Мал.1 Шлях першого гравця Мал.1 Шлях першого гравця

Мал.2 Шлях другого гравця Мал.2 Шлях другого гравця

Виграє той, у кого всі фігури першими опиняться на діагоналі (див. мал 3). Рух іде проти годинникової стрілки.

Мал.3 Тут перемогли червоні Мал.3 Тут перемогли червоні

Гравці почергово кидають кубик:

  • Якщо шлях нічого не перегороджує, то рухаємо фігуру вперед на випавшу кількість ходів.
  • Якщо шлях перешкоджає своя фігура, то доведется пропустити хід.
  • Якщо на шляху стоїть фігура супротивника, то “зїдаймо” її та займаємо її місце.
  • Якщо випала “шістка”, то можемо ввести в гру нову фігуру, поставив її на стартову клітину, або зробити хід своєю фігурою, яка вже стоїть на полі.

Поки все просто, складності починаються тоді коли фігура зробила повне коло і їй залишилось тільки зайняти заповітне місце на діагоналі.

Зробити це можна тільки якщо випавше на кубику число не перевищує кількість реальних ходів, які може зробити фігура. Іншими словами, якщо немає можливості реалізувати випавше на кубику число, то фігуру пересувати не можна.

Якщо жодна фігура не може походити – то хід передається супротивникові.

Ось і все. Бажаю успіху!

Категорія: Ігри
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O