Найстаріше дерево Одеси

Найстаріше дерево ОдесиЩо може знати пересічна людина про Одесу? Да тільки те, що показували та показують по телевізору. Наприклад, фільми про Мішку Япончика, Соньку – Золоту Ручку або серіал “Ліквідація” (фільм заборонений в Україні з 2014 року). Створюється враження, що окрім бандитів в Одесі більш нічого і не має. Але ж це зовсім не так, а одесити – це не бандити, а привітні та гарні люди.

Тому я хочу вам показати іншу, можливо декому невідому, козацьку Одесу. Розмова піде про найстаріше дерево міста – дуб Чорна Ніч (його координати – 46.460520, 30.749591).

Дуб “Чорна ніч” Дуб “Чорна ніч”

Якщо стати на проспекті Шевченка спиною до політехнічного інституту, то справа від Макдональдса буде дуб. Обхват дерева становить 4,5 м, висота 28 м. На відстані трьох метрів від землі стовбур роздвоюється, створюючи густу зелену крону над будівлями. В дощ вона захищає не гірше від парасолі.

Навіть в зливу, крона здатна захистити людину від дощу, настільки вона густа Навіть в зливу, крона здатна захистити людину від дощу, настільки вона густа

Чорноморські козаки
Це дерево справжнісінький живий пам’ятник української історії. Кажуть посадили його 1792 року чорноморські козаки, які переселялися с Хаджибею (давня назва Одеси) на Кубань.

Не всі козаки згідні були покинути свою батьківщину, тому деяка частина залишилась і отримала назву “нерубаї”. Тому що тих, хто лишився, царська влада змушувала розброюватись та складати присягу, що вони залишать військову справу. На згадку про цю гірку подію козаки назвали дуб – Чорна Ніч.

Одна з двох табличок біля дуба Одна з двох табличок біля дуба

Козацький символ

На жаль в новітні часи козацький символ Одеси неодноразово намагалися знищити комерсанти. То на коренях велетня починають будувати СТО, від чого він починає сохнути. То біля підніжжя заливають бетон, щоб влаштувати майданчик для ресторану, то затівають ще якесь будівництво.

Той самий злощасний бетонний майданчик Той самий злощасний бетонний майданчик

Як сумно жартують самі одесити, під дубом закопано козацький скарб. Потрібно тільки відрахувати від велетня декілька кроків і копати. Але скільки кроків і в який бік – ніхто не знає. Тому оті всі будівельники, що постійно підривають дуба, насправді намагаються віднайти скарб. Але він нікому в руки не дається.

Козацький дуб в наші часи Козацький дуб в наші часи

Та не все так погано. Не зважаючи на всі намагання, завдяки небайдужим жителям та козакам Одеси, дерево вдається відстояти та зберегти. Дуб Чорна Ніч являється справжнім символом незламності та сили козацького роду. Існування цього вікового дерева ще раз доводить, що Одеса – це козацьке місто, і що так буде на віки віків.

Категорія: Козацькі Дуби  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O