Шахи з кубиками

Шахи з кубикамиПродовжуємо нашу серію статей «Різноманітні забавки на шаховій дошці». Друже Пугач, дізнавшись про мою задумку, вирішив випробувати її на життєдайність, кінувши мені виклик.

А доведи мені, – каже він – що просте шахове поле і насправді таїть у собі безліч можливостей добре провести свій час. Я буду ставити тобі різні умови, а ти викручуйся як можеш.

– Ну, друзяко, ну постривай, я тобі це ще пригадаю!!

– Умова перша, я хочу грати в шахи, але ніяких дебютів, хитромудрих захистів я не знаю і знати не бажаю. Що мені робити?

А і справді, що робити людині яка, наприклад, у відпочинку на морі, у неї є вільний час, а під рукою тільки шахівниця. Звісно можна засісти за шаховий підручник, але ж я нагадую, ви у відпустці. Ну тоді за такої умови ваш вибір це шахи з двома кубиками.

Для гри потрібні звичайні ігрові кубики Для гри потрібні звичайні ігрові кубики

Правила гри
В цій грі ходять шаховими фігурами не за бажанням гравця, а підкоряючись числам, які випадають на кубиках. Кожній фігурі відповідає певне число: пішак – 1, кінь – 2, слон – 3, тура – 4, ферзь – 5, король – 6.

Гравці почергово кидають кубики. Можна переміщати будь-яку фігуру, з тих двох, що показали кубики. Наприклад, у вас випали цифри 1 та 2, то можна походити пішаком або конем.

А якщо випало подвійне число (дубль), наприклад, 1 та 1, 5 та 5 або інше, то можна ходити будь-якою своєю фігурою.

Рокіровку можна робити якщо випало 4 та 6 або випав дубль.

Якщо на кубиках випали такі числа, що фігури, які відповідають ним, не можуть походити, то ви пропускаєте хід.

Цікаво, що в цій грі, на відміну від шахів, король деякий час може безкарно знаходитись під загрозою нападу фігур супротивника або, навіть самостійно атакувати ворожого короля, наблизившись до нього впритул. Можливість ставити будь-яку фігуру під бій додає азарту та ризику, що раптом вам пощастить і не випаде потрібне число та ніхто вас не з’їсть.

Мета гри – побити короля супротивника.

Звісно ще ви повинні знати, як ходять шахові фігури, але це не складно. На всяк випадок, рекомендую книгу для початківців – Ю. Авербах, М. Бейлін «Шаховий самовчитель». Це класична, перевірена часом книга відомих авторів. У ній немає нічого зайвого, матеріал викладено просто і чітко. Описуються основні правила і закони шахів, наводяться кращі партії і комбінації. Після прочитання книги ви будете готові до самостійної гри.

Бажаю приємного відпочинку за грою.

Категорія: Ігри
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O