Хрестики-нулики на шаховій дошці

Хрестики-нуликі на шаховій дощціВ мандрах, коли потрібно скоротати час, дуже цінуються прості забавки, які не потребують особливих знань та умінь для початку гри. Головне в них це спілкування зі своїм опонентом, намагання весело та безтурботно провести час. Я переконаний, що для цього досить і однієї шахівниці, а мій друг Пугач всіляко ускладнює мені умови для доведення цього ствердження.

– Друже Голод, сьогодні я підготував тобі дуже каверзну умову. Уяви собі таку картину, тобі потрібно негайно від’їхати, в тебе немає часу і ти береш з собою твою улюблену шахівницю, а там лихо! Діти гралися нею і загубили половину фігур. Повторюю в тебе нема часу, ти поспішаєш.

– Ну ти і даєш, ти ще половинку шахової дошки відірви, щоб ускладнити мені задачу!

-Добре, підказка приймається, в тебе є тільки пів дошки для гри )))

Бурмочачи щось про язик і ворогів, я пішов розмірковувати про вихід у цій ситуації.

– Ну що друже Пугач, готуй пиво, я вирішив твою загадку )))

Так порадував через деякий час я свого опонента, і запропонував йому зіграти в гру, подібну до хрестиків-нуликів, але тільки на шаховій дошці – Тактикль.

Правила гри
Для гри ми будемо використовувати лише фрагмент половинки шахівниці, поле 4*4. Для зручності гри, зайві клітини на шахівниці можна накрити газетою. У кожного гравця по чотири фігури, у одного білого кольору, у іншого – чорного. Можна взяти пішаки, або якщо у вас є шашки, то використати і їх.

Розставляються фігури на протилежних сторонах, через одну, біла-чорна-біла-чорна (див мал).

Стартове положення фігур Стартове положення фігур

Починають білі. Кожен гравець почергово робить хід будь-якою своєю фігурою на будь-яку вільну сусідню  клітинку по вертикалі чи горизонталі –  вправо чи вліво, вверх чи вниз. По діагоналі ходити не можна.

Мета гри – розташувати три свої фігури підряд по вертикалі, горизонталі чи діагоналі.

Зразок партії

1. с1 – с2 d1 – c1
2. b4 – b3 b1 – b2
3. b3 – a3 (інакше чорні виграють ходом … а4 – а3)
3. ………. a4 – b4
4. a1 – b1 (будь-який хід, так як чорні не в змозі перешкодити ходу)
5. d4 – d3 і білі перемогли

Додаткова інформація

Ходи потрібно робити швидко, не задумуючись більш ніж на 30-45 секунд. Якщо ретельно розраховувати кожен свій хід на 5-6 кроків уперед, як у шахах, то гра частіше всього буде зведена до нічиї.

Якщо ви відволіклись, наприклад, на приготування кулішу і виникла суперечка, чий хід, то з’ясувати це досить просто. Якщо кількість фігур (обох кольорів) на білих клітинках – парна, то хід за білими, в іншому випадку – за чорними.

От і все. Доброї вам гри!

Категорія: Ігри
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O