Як зіграти в шахи гральними картами

Як зіграти в шахи гральними картамиІгри в мандрівках, що для цього потрібно? Раніше я вважав, що в якості універсального похідного набору нам досить мати лише коробку з шахами. Але невблаганна реальність, у вигляді моїх друзів, довела що я таки неправий. “Слухай старий, — сказали вони мені, — звичайно шахи, це круто, але ти помиляєшся. Подивися навколо, більшість людей грають на відпочинку не в шахи, вони грають в карти.”

Я сперечався як лев, приводив різноманітні аргументи на свою користь. Ось наприклад, якщо ти постійно виграєш в карти, то люди назвуть тебе шахраєм, а якщо в шахи — то генієм. Говорив, що шахи це інтелектуальна гра, але все марно.

Мене переконали лише одним питанням, в що я краще граю, в шахи чи в карти? Звісно, почати грати в карти легше і цікавіше, аніж в шахи, і я в цьому випадку не виняток. Тож напевно, це буде остання стаття про шахи, надалі я маю намір описувати переважно карткові ігри.

Що нам потрібно?

Для того щоб зіграти в шахи нам знадобиться колода карт, шматок картону та маркер. Я не буду вас вчити, як малювати шахове поле, сподіваюся ви впораєтесь самі. Дам лише одну підказку, нижній лівий куток вашої шахівниці повинен починатися з чорної клітинки.

Шахове поле Шахове поле

Шахові фігури

В якості шахових фігур ми будемо використовувати карти. Напевно з наведеного унизу фото усе зрозуміло, яким саме чином, але опишу докладніше.

Граємо в шахи картами Граємо в шахи картами

Ділимо колоду карт на дві частини і віддаємо їх гравцям. В одній половині — лише червоні масті, в іншій — чорні. В якості Короля ми використовуємо будь-якого карткового Короля, Ферзь або Королева — це Дама. Слони — це Валети, Коні — це Десятки. А туз у нас буде означати Туру. Всі інші карти, які менше Десятки, виконують роль пішаків. Ще раз нагадую, в одного гравця лише чорні карти, в іншого — червоні.

Додатковий варіант

Як зрозуміло, недоліком таких шахів є те, що їх досить не зручно переставляти з однієї клітинки на іншу. Якщо вам не шкода карт, то ви для полегшення гри можете зігнути кожну карту навпіл, як на фото.

Зігнуті карти Зігнуті карти

Ось і все. Доброї вам гри в шахи!

Категорія: Ігри
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O