Як грати в шашки шахами

Як грати в шашки шахамиМи продовжуємо серію статей про різноманітні забавки на шаховій дошці, учасники діалогу козаки Пугач та Голод

Г – Ну що друже Пугач, щось мені не подобається вираз твого обличчя, занадто задоволене. Точно якусь каверзу задумав, знов прийшов в мене шахові фігурки відбирати, в дитинстві в мене все відбирав і зараз не змінився.

П – Ні, ну ви подивіться на цю дорослу та поважну людину, «плач більше, карта сльозу любить» чи не так? Ну добре, я тебе знаю, а що наші читачі подумають? Ну-ну, заспокойся, дядько Пугач нічого забирати не буде. Все одно це безнадійно, ти свої фігурки зробиш, або ще як викрутишся.

Г – «Шеф усе пропало, мене розкрили!» Ну давай дядько Пугач, розповідай як там «космічні кораблі борознять простори всесвіту».

П – На цей раз умова буде зовсім проста, ось в тебе є твій улюблений шаховий набір, а мені кортить зіграти в шашки. Так кортить, що аж спати не можу. Як мені зіграти в шашки, маючи лише шахові фігури? І давай без банального, коли пішаки, слони та коні виконують роль простих шашок, а король, ферзь та тури грають як дамки.

Пугач задоволено посміхнувся і пішов, а Голод почав міркувати. Ну а це така небезпечна річ, що якщо довго міркувати, до чогось таки можна доміркуватись. «Ну друже Пугач, будуть тобі і шашки і шахові фігури, все буде!» – і запропонував зіграти в гру, яку винайшов американський математик С. Голомб, ще у далекому 1948 році.

Правила гри
Cheskers (від chess + checkers)- це суміш шахів з англійськими шашками, і ми мусимо визнати суміш вийшла досить вдала і одна з самих відомих на наш час.

Коротка довідка: Англійські шашки, або чекерс – гра в шашки на дошці 8×8. Першими ходять чорні. Основна відмінність від звичних нам шашок полягає в правилах взяття (шашка не може бити назад, це може тільки дамка) і ходів дамкою (ходить тільки на одне поле вперед або назад).

В цій грі використовують чотири типи фігур: пішаки, кінь, слон та король. Шахові фігури, подібно до шашок, ходять тільки по чорним клітинкам шахівниці.

Початкова позиція така:

Білі
королі c1, e1; слон a1; кінь g1; пішаки a3, b2, c3, d2, e3, f2, g3, h2.

Чорні
королі d8, f8, слон h8; кінь b8; пішаки a7, b6, c7, d6, e7, f6, g7, h6.

Початкова позиція Початкова позиція

Пішаки ходять, як звичайні шашки, на одну клітину вперед по діагоналі і б’ють тільки вперед, перестрибуючи через одне поле. Пішак повинен бити завжди, коли є така можливість і бити повинен максимальну кількість фігур супротивника. Коли пішак достигає останньої горизонталі шахівниці, він може перетворитись на короля, слона або коня. Так в цій грі королів може бути досить багато.

Король ходить як англійська дамка, на одну клітину вперед чи назад по діагоналі, і б’є через одну клітину в будь-якому напрямку. Цим він нагадує шахового короля, який теж є тихохідною фігурою. На початку гри королів два, і вони також не мають вибору і б’ють ворожі фігури завжди коли є така нагода.

Кінь ходить і б’є як у шахах, але оскільки при кожному ходу кінь потрапляв би з чорної клітини на білу, то він ходить на одне поле більше на великому плечі, і також може перескакувати через інші фігури. За таку манеру ходьби його ще називають верблюдом.

Слон ходить і б’є як звичайний слон в шахах.

Ходи без взяття Ходи без взяття

Якщо гравець може бити тільки конем або слоном, то бити не обов’язково. Якщо є вибір між шашковим (пішаком або королем) та шаховим (конем або слоном) взяттям, то вибір довільний, але бити обов’язково.

Гравець, який побив усіх королів супротивника, переміг. Гравець, якому нікуди ходить, програв.

Гра виходить дуже незвична, пішаки немовби самі слабкі фігури, але можливість обміняти їх на короля, робить їх незамінними у деяких випадках.

Категорія: Ігри
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O