Як грати в китайські “сліпі шахи”

Як грати в китайські “сліпі шахи”Якось знову зустрілись наші давні знайомі козаки Пугач та Голод.

– Щось давненько ти мені не загадував неможливих завдань, друже Пугач, я аж занудьгував.

– Так знущатися над тобою, це було класно!

– Легше друже, легше. Це не ти знущався, а навпаки, це я демонстрував переваги мого інтелекту.

– Знущання, більше знущання!!

Голод починає мрійливо споглядати на книжкову полицю, запримітивши там декілька досить важких книжок. Наприклад “Шерлок Голмс”, 768 сторінок, тверда палітурка, дуже гарна книга!

Шерлок Голмс Шерлок Голмс

Пугач вслідкував погляд товариша і зрозумів, що зараз настав саме той час, щоб змінити стратегію спілкування. Так на всякий випадок, просто йому стало шкода книжки, ще пошкодить її об когось.

– Тримай своє нове завдання, друже. Пів шахової дошки я тобі, так і бути, залишу, а от фігурки всі заберу, викручуйся як можеш. І на цей раз ти повинен використати всі 32 клітинки шахівниці, а не так, як минулого разу.

– Та ти знущаєшся з мене!

– А я тобі що говорив, а ти мені “переваги інтелекту, переваги інтелекту”.

Звісно через деякий час вихід був знайдений, а наша скарбничка ігор поповнилась ще одним чудовим екземпляром.

Banqi – сліпі шахи
Китайські сліпі шахи це досить оригінальна гра з неповною інформацією. Зараз я поясню, про що йде мова. У звичних нам шахах або шашках гравці в будь-який момент гри мають повну інформацію про розташування своїх та чужих фігур. Такі ігри досить добре вивчені і відносяться до категорії ігор з повною інформацією. Тепер, уявіть собі, що розташування фігур може бути приховане від гравця. Гра нескладна для освоєння, але затягує. Саме те, що нам потрібно для розваг в мандрах.

Для цієї гри необхідно – одне поле, чотири на вісім клітинок, та тридцять дві фігури з китайських шахів сянці. Для поля чудово підійде половинка шахової дошки. А ось з фігурами і криється головна пастка, купити китайські шахи в нас не так-то і просто. А якщо купите, то виявите, що зовні китайські фігури нагадують шашки, на яких ще й намальовані ієрогліфи. При чому аналогічні фігури протилежних армій позначаються різними ієрогліфами, ось як на малюнку.

Китайські шахи - сянці Китайські шахи – сянці

І на цьому у вас пропаде всіляке бажання, грати в цю гру. Але не все так погано. Вже давно існують адаптовані фігури, на яких намальовані всім давно відомі пішаки, коні, слони та інше.

Адаптовані фігури сянці Адаптовані фігури сянці

Ми пропонуємо вам роздрукувати скан та зробити такі фігури самостійно. В розпорядженні кожного гравця повинен бути генерал, два радники, два слони, двоє коней, дві колісниці (дві тури) і дві гармати, а також п’ять пішаків.

Для основи шашок можна нарізати плашки з дерев’яної ручки від швабри та наклеїти зверху малюнки. На самі малюнки радимо зверху нанести захисне покриття, головне щоб воно було прозоре. Звісно у вас можливо виникне інша ідея, як краще зробити такі фігури.

Правила гри

Загалом існує три основні варіанти цієї гри – китайський, гонконгський та тайванський. Ми з Пугачем вибрали тайванський варіант, як найбільш цікавий, в тактичному плані.

На початку гри всі фігури ретельно перемішуються і розміщуються на шаховій дошці лицьовою стороною вниз так, щоб було не зрозуміло де яка фігура. На відміну від китайських шахів, фігури розміщуються не на пересіченнях ліній, а в середині клітин.

BanQi BanQi

Перший гравець перевертає будь-яку фігуру, щоб почати гру. Колір цієї першої перевернутої шашки – це колір, яким він чи вона буде грати в грі. Потім другий гравець перевертає іншу фігуру, і так вони обидва по черзі ходять, доки гра не закінчиться.

У гравця є три види ходів. Він може перевернути фігуру горілиць, перемістити фігуру або захопити фігуру противника.

Перевертання фігури, якщо вона лежала обличчям униз, вважається за один хід.

Переміщати фігури можна тільки свого кольору і тільки ті шашки, які вже перевернуті. Ходять всі фігури (за виключенням гармати) однаково, на одну сусідню клітинку в будь-якому напрямку по вертикалі або горизонталі.

Можливість захоплення чужих фігур визначається порядком старшинства: Генерал > Радник > Слон > Колісниця > Кінь > Гармата > Пішак.

Ранг фігур Ранг фігур

Старші фігури б’ють молодші або рівні їм, за одним винятком: пішак б’є генерала, а генерал не може бити пішака. Таким чином коло взяття фігур немовби замикається. Бій відбувається за шаховим принципом, атакуюча фігура стає на місце побитої.
Другий виняток, це гармата. Вона переміщається на будь-яку кількість клітинок уздовж одного ряду або стовпчика шахової дошки (як тура в звичайних шахах), або може побити будь-яку за рангом фігуру по правилам сянці, тобто перестрибуючи через проміжну шашку (так званий екран).

Винятки з правил Винятки з правил

Будь-які інші квадрати на шахівниці між гарматою і її ціллю повинні бути порожніми. Колір фігури екрана не має значення, це може бути чи твоя шашка, чи ворожа або навіть шашка, яка лежить обличчям вниз.

“Сліпі шахи” це гра на виснаження. Перемагає той гравець, який захопить всі фігури супротивника, або оточить всі шашки іншого гравця таким чином, щоб вони не могли рухатись.

Поради

Ефективна тактика гри полягає в тому, щоб насамперед намагатися знищити всі ворожі пішаки, які противник вважає найменш цінними, та гармати. Як тільки це буде досягнуто, генерал може завдати шкоди іншій стороні з повною безкарністю.

Якщо відкрита ворожа гармата, оточена закритими фігурами, є сенс відкрити одну із фігур поруч з нею, оскільки велика ймовірність, що вона зможе побити гармату, а гармата атакувати її, в будь-якому випадку, не зможе.

Варіанти

Якщо гра занадто швидко закінчується, то в BanQi можна грати на дошці вісім на вісім клітинок, використовуючи два набори китайських шахових фігур.

Ось і все, вдалої гри вам!

Категорія: Ігри
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O