Відпочинок дикуном з палаткою

Відпочинок дикуном з палаткоюНа вулиці випав сніг, похолодало і прийшов саме той час, щоб згадати, як нам добре відпочивалось на морі та поділитись своїм досвідом з іншими.

Одного разу у нас виникло бажання гайнути на відпочинок туди, де мало людей і цивілізація майже відсутня. І ми відшукали таке чудове місце аж в Одеській області, біля селища Курортне. Місце виявилось досить зручним для любителів відпочинку дикуном. Там є де і машину поставити, і палатку розмістити.

Наметове містечко біля селища Курортне Наметове містечко біля селища Курортне

А з високих обривів відкривається дуже гарний вид на море.

Чудовий вид на море Чудовий вид на море

Які координати і як туди власне потрапити, нам опише Пугач, а я розповім, що потрібно підготувати для поїздки в таке “дике місце”, в якому мінімум зручностей.

Увага! Відпочинок дикуном з палаткою підходить тільки для сильних духом людей, адже не всім до душі будуть умови проживання. Тут відсутні комфортні вбиральні та закритий душ, їжу потрібно готувати самому, а головне тут немає вашого улюбленого телевізора або комп’ютера з іграми.

У будь-якому випадку, щоб відпочинок на морі в палатці раптово не перетворився на курси виживання, необхідно завчасно підготуватись. І почнемо з головного.

Вибір палатки для поїздки на море
Якщо ви користуєтесь палатками десь один чи два рази на рік, то ви можете купувати будь-яку, особливо не переймаючись її характеристиками. Тут головне щоб це був двухшаровий намет, з тентом.

В одношаровому наметі без тенту – в жарку погоду буде утворюватися конденсат, який стікатиме вниз і, як наслідок, вам буде забезпечена підвищена вологість на підлозі. А якщо до такої палатки під час дощу доторкнутися зсередини, вона негайно промокне в місці дотику. Крім того, зазвичай у двухшарових наметів є досить зручний тамбур, який підійде для зберігання речей та взуття.

Похідний гумор Похідний гумор

Придбавши палатку, переконайтеся, що ви вмієте її встановлювати. Також раджу придбати головний ліхтарик (іноді його ще називають шахтарським), можна навіть дешевенький. Це все може вам згодитися, якщо швидко звечоріло, а ви ще не встановили палатку. Тоді вільні руки та зручне освітлення вам дуже знадобляться.

В комплект до намету придбайте спальні мішки, надувні матраци та подушки. Повірте воно того варте, дійсно можна спати на карематах, але це не йде ні у яке порівняння по зручності з матрацами.

Зручні матраци Зручні матраци

Також ще прикупіть каремати та пляжні рушники для відпочинку вдень. Для зручного відпочинку вночі, можна додатково освітити місце навколо намета світильниками на сонячних батареях.

Світильники на сонячних батареях Світильники на сонячних батареях

Позначивши таким чином стежки до необхідних кожній людині місць, щоб не блукали потемки. Так, йдемо далі.

Захист від сонця на морі

Місце, яке ми вам рекомендуємо, дуже чудове, але має певний недолік, це чисте поле у якому не має жодного дерева для тіні. Тому дуже раджу заздалегідь подбати про це, придбайте який-небудь тент або пляжні парасолі.

Парасоля для тіні Парасоля для тіні

Це незамінна річ для захисту від сонця та полуденної спеки на морі. Та й нарізати продукти для приготування страв, вам буде комфортніше у тіні парасолі, аніж на сонці.
Але це не єдиний захист від сонця. Ще дуже раджу заздалегідь придбати спрей-піну “Пантенол”, кепку на голову та легкий одяг з довгими рукавами і штани. Нанесений після засмаги спрей “Пантенол” швидко заспокоїть запалену шкіру, усуне почервоніння та біль.

Але навіщо вам в таку спеку одяг з довгими рукавами? Та все для того ж, для захисту попеченої шкіри від сонця. Коли я необачно попік ноги, то потім для мене було цілою проблемою підійти до багаття та помішати куліш. І як я не обертав ноги рушником, все одно це було справжнім катуванням.

Не можливо підійти до багаття, пече ноги Не можливо підійти до багаття, пече ноги

Багаття на морі

Так як ви їдете в місце, де відсутня будь-яка інфраструктура, то заздалегідь подбайте про дрова для багаття, та воду для приготування їжі. Зараз в багатьох магазинах або на заправках продаються охайні сіточки з дровами, а на воду краще купити два чи три двадцятилітрові бутлі для кулерів. Також, ще вам знадобляться казан з триногою, сокира та лопата. Ну з сокирою все зрозуміло, скажете ви, а при чому тут лопата до вогню?

Беручи до уваги неймовірну спеку та часті пориви сильного вітру з моря, я рекомендую вам підстрахуватися з вогнищем. Для захисту від вітру варто вирити невелику яму та приблизно на один метр навколо зачистити землю від трави та інших рослин. Щоб ви випадково, не стали причиною масштабної пожежі!

Вогнище та куліш Вогнище та куліш

Це все дуже зручно робити за допомогою лопати, ось для чого вона вам потрібна. Наш вибір, це невелика чеська військова лопатка, яку ми купили в далекому 2013 році за 187 гривень. І це була одна з самих розумних наших покупок для походів. Лопатка хоча і невеличка, але довша за довжиною від МПЛ-50, чим і більш зручна.

Увага, в серпні земля за станом дуже нагадує каміння і так просто яму не вирити, тому спочатку ми змочили ґрунт водою. Так я в перший раз побачив, що значить “пішла як у суху землю”, вода просто блискавично всотувалась в поверхню, не залишаючи після себе жодних слідів.

Також не забувайте про те, що розпалювати вогонь і стежити за ним в походах однаково важливо. У нас на цей випадок біля багаття стояла баклажка с морською водою і, після того, як приготували їжу, ми завжди заливали залишки вогнища водою.

Ще можна замість вогнища використати невеличкий газовий пальник, але нам подобається в походах, особливо у вечері, коли спека спадає, сидіти з кухлем гарячого чаю біля ватри та спілкуватися або співати гарних українських пісень. І ніякий газовий пальник нам не замінить справжнього вогню.

К-Л-М-Н та інше майно
Звісно одним казаном не обійдешся, вам ще знадобиться К-Л-М-Н. І ні це не лайка, як можна подумати, це – загальноприйняте скорочення для особистого набору посуду в поході. Розшифровується як Кухоль – Ложка – Миска – Ніж. Наш улюблений набір – це військовий казанок плюс емальований кухоль та звичайна ложка з нержавіючої сталі. Так він же алюмінієвий, титановий казанок краще та легше, скажете ви.

Але зважте на те що, ми наприклад, брали свій казанок влітку 2018 року за 129 гривень. А скільки вам буде коштувати ваш титановий посуд, наскільки дорожче? А якщо брати сталевий казанок, то він заважкий, та ще його тяжче мити, аніж алюмінієвий.

Військовий казанок Військовий казанок

Об’єм військового казанка 1,3 літра, це досить для того щоб закип’ятити воду, відлити частину в наготований кухоль із заваркою і на залишку води ще можна зготувати супчик або картоплю в мундирі. Звісно це в розрахунку що ви один. Якщо вас двоє, то один казанок ставиться на приготування першої страви, а другий – на приготування чаю. Казанки вішаються увігнутими стінками один до одного.

Правильне розташування казанків Правильне розташування казанків

При такому розташуванні утворюється проміжок між ними, який виконує роль димаря, утворюючи тягу і площа ефективного нагріву виходить набагато більше, ніж тільки площа дна двох казанків. Крім того, овальної форми казанки займають менше місця, ніж два звичайних круглих, що дозволяє не збільшувати довжину багаття.

Об’єм кришки становить 0,5 літра, і вона утворює дуже зручну миску. Оскільки зазвичай в мандрах немає столів, то доводиться тримати посуд в руках або ставити на коліна. А довга ручка дозволяє їсти гарячу страву в будь-яких умовах, хоч стоячи, хоч сидячи, зовсім не обпікаючись.

Звісно і на сонці є плями, тож з алюмінієвим посудом потрібно поводитись обережно. Не ставте пустий посуд на вогонь, щоб не проплавити дно. Якщо поставили на вогнище казанок із закритою кришкою, то заздалегідь зафіксуйте ручку у вертикальному положенні. Якщо кришка надіта, як при транспортуванні, тобто ручкою вниз, то на вас чекає несподіваний сюрприз. Загнута частина кінчика ручки на доброму вогні миттєво нагріється, поплавиться та впаде у вогнище, а у вас залишається кришка з огризком ручки.

І на останок невеличке уточнення, військові казанки найкраще підходять для приготування їжі на багатті. Якщо ви готовите на газовому пальнику, то краще взяти казанок циліндричної форми.

Тепер перейдемо до кухлів. Можна купувати будь-які: хоч термостійкі, хоч титанові або алюмінієві, це на ваш вибір. Ми користуємося емальованими, їх зручно мити, а ще вони гарно поміщаються в наші казанки.

Приклад з інтернету Приклад з інтернету

Об’єм кружки становить 350 мл. Єдине що потрібно зробити наперед, так це заізолювати ручку від нагрівання. А то при спробі випити смачного чаю в польових умовах, несподівано для вас, кухоль рвоне на зустріч із землею, бо втримати цю гарячу річ буде неможливо. Самий простий спосіб – це обмотати ручку мотузкою або ізострічкою. Ми наприклад, довго не думаючи, обмотали шнурком від взуття і вийшло досить добре.

Не забудьте ізолювати ручку Не забудьте ізолювати ручку

Також існують мінімалісти, які намагаються використати один літровий кухоль на всі випадки життя: і для супу, і для чаю. Але зверніть увагу на те що одразу після вживання першої страви кружку доведеться мити, причому якщо ви не досить добре вимили, та ваш чай буде з жировими домішками. І так кожного разу, коли ви забажаєте поїсти. Цікаво, як довго ви протримаєтесь в таких умовах, перш ніж закинете кухоль в напрямку горизонту?

Так, нарешті ми добралися до ложок. Звісно зараз дуже великій вибір різноманітних столових приборів для туризму. Зазвичай, це ложки об’єднані з виделками спільною ручкою.

Ложка плюс виделка Ложка плюс виделка

Але користуватися в одному випадку такими виробами не зручно, а в іншому – вам дуже швидко набридне вичищати складаний ніж від залишків їжі. Краще від звичайної ложки нічого не має, нею зручно, як і користуватися, так і мити. Ще зазвичай ми ніколи не беремо виделок в похід, та якщо ви без них не можете їсти та жити, то добавте до ложок ще і їх.

Про ножі вже писалося раніше та коротко повторимо. Якщо ви користуєтесь складаними ножами, то краще купуйте гарний буржуйський Victorinox, не зв’язуйтеся з китайськими складнями, воно того не вартує. А якщо ви віддаєте перевагу ножам типу мисливські, то подбайте щоб вони були з піхвами, задля вашої безпеки.

Чим та в чому їсти ми розібрались, єдине що залишилось, це подбати на чому ви будете їсти. Звісно можна обідати, сидячи “по-турецькі” на карематі, та все ж зручніше буде заздалегідь придбати складані стільчики.

Якщо читачі були спостережливі, то на наших фотографіях з наметами можна було помітити деякі дерев’яні конструкції. Це простенькі стільчики, які ми зробили за один вечір.

Простенький стільчик Простенький стільчик

Вони легенькі і їх дуже зручно, взявши, як кота під пузо, тягати від вогнища до парасолі з тінню, де тобі потрібно там і присів. Ми їх спеціально зробили такими низеньким, щоб з них було легко діставати предмети з землі. Вийшло досить зручно, розіслав газетку на траві, розклав продукти, сідай собі та їж. Повторююсь, вийшло дуже зручно. Але це наш вибір, ви можливо придумаєте щось краще.

Їжа на морі

Пам’ятайте, що для зберігання продуктів у вас немає належних умов, особливо, якщо їдете днів на п’ять чи навіть більше. Тому вибирайте продукти в герметичних упаковках, які здатні без проблем пережити зберігання в умовах відпочинку “дикуном”.

Наприклад різноманітні консерви та сухі супи, в’ялені і сушені продукти, все це добре зберігається. Крупи і картопля повинні бути обов’язково.

Якщо берете овочі, то краще заздалегідь візьміть терку. Натерті овочі швидше приготуються, аніж нарізані кубиками. Особливо це стосується буряка та моркви, часто буває все зварилось, а ці овочі ще ні.

Чай, кава, цукор, сіль, спеції, соняшникова масло не зіпсуються навіть на сонці. Головне – не забути питну воду, без неї на морі робити нічого.

Дам вам ще одну чудову пораду, поряд з селищем є гарні баштани з неймовірно солодкими кавунами та динями.

Кавунчики на баштані Кавунчики на баштані

Придбайте їх, вони чудово урізноманітнять ваше продуктове меню, та й готувати їх не потрібно.

Ще подбайте про сміттєві пакети, не залишайте слідів свого відпочинку, будьте вихованими людьми.

Відпочинок на морі

Ну і остання порада, на морі у вас буде багато вільного часу. Тому заздалегідь підберіть собі які-небудь настільні ігри, придбайте радіо чи ще щось.

Ось тепер ви готові до відпочинку на морі, озброєні порадами та небезпечні!! І повірте море того варте. Нижче ми наведемо декілька світлин та відео, які можливо і вас заохотять там відпочити. Хай Вам щастить!

Зручний спуск Зручний спуск до моря

Мало людей Мало людей на березі

Чудове море Чудове море

Багато вільного місця Багато вільного місця

Категорія: Поради
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O