Білтонг – в’ялене м’ясо по-південноафриканськи

Білтонг - в'ялене м'ясо по-південноафриканськи

Ми хочемо запропонувати вам рецепт, необхідний кожному справжньому чоловікові. Ні, це не порада як вигнати домашню горілку. Це рецепт простої і водночас смачнючої закуски до пива. (ОБЕРЕЖНО, продукт викликає залежність!)

Звісно білтонг може згодитися вам і в мандрах, особливо коли весь запас харчів ви змушені переносити на своїх двох. Адже це дуже висококалорійна і легковагова їжа, якою можна замінити частину важких бляшанок з тушонкою. Та головне тут те, що це гарна закусь до пива і крапка.

- Пиивооо!! – Пиивооо!!!

Трішки пожартували і досить, а зараз поведемо розмову серйозно. Даний рецепт приготування в’яленого м’яса був завезений в Південну Африку голландськими колоністами в ХVІІ столітті. Тамтешнім поселенцям було життєво необхідно зберігати запаси харчування в жаркому кліматі якомога довше. З часом цей легкий рецепт в’ялення м’яса поширився по всьому світу.

З голландського білтонг перекладається як: bil – тазостегнова частина, tong – смужки, стрічки. У нас воно продається під назвою Beef Jerky і, як правило, в промислових умовах туди додають харчову селітру для того, щоб готовий виріб придбав красивий рожевий відтінок, але ми в нашому рецепті її додавати не будемо – нам зайві нітрати ні до чого.

М’ясо




М’ясо на нього пускають традиційно будь-яке нежирне – слоняче, буйволине, страусине та іншу екзотику.

Білтонг з екзотичного м’яса Білтонг з екзотичного м’яса

Але ми в наших умовах рекомендуємо використовувати яловичину та курятину, свинина на жаль не підходить, занадто жирна. Я, наприклад, використовую яловичину, будь-який великий шматок, і не женуся за вирізками. Що є – те і беру, особливо не переймаюсь. Головне, щоб м’ясо було свіжим і щоб менше було жил.

Яловичина Яловичина

Тому що після висихання, ви ці жили просто не прожуєте. Якщо все ж плівки і жили є – вирізаємо їх. М’ясо нарізується смужками по 1 см, вздовж волокон. Нарізані заготівки можна додатково відбити, щоб вони стали більш тонкі – тоді білтонг приготується швидше.

Суміш для засолювання

Потім для засолювання готуємо суміш приправ. Нижче наведено з рецепта автора із розрахунку на один кілограм м’яса:

  • 1 столова ложка солі з гіркою + столова ложка солі без гірки, разом приблизно грам 45-50. Багато рецептів рекомендують менше, 1 ложку з гіркою, 30 грам. (Сіль ні в якому разі не йодована – потрібна нормальна кам’яна сіль крупного помелу)!
  • 1 столова ложка без гірки меленого коріандру. Знову ж таки, можна і побільше – я даю на мій смак. Коріандр – головна приправа в білтонзі.
  • 1 чайна ложка з гіркою цукру (для повної естетики рекомендується коричневий тростинний цукор – але зійде і звичайний).
  • 1 чайна ложка чорного перцю. Можна і побільше (я кидаю дві), можна і червоного ще окремо додати – знову ж на свій смак.

Суміш з приправ Суміш з приправ

Спочатку м’ясо скроплюємо оцтом з обох сторін. Тут дехто категорично стверджує, що на даному етапі потрібен тільки бальзамічний оцет, сам автор рецепта використовує 6% винний, ми же використали 9% столовий оцет і нічого, добре вийшло. Потім кожен шматок рівномірно посипаємо сумішшю і ретельно її втираємо та розминаємо. Це потрібно для того, щоб м’ясо краще просочилося спеціями.

Нержавіюча ємність Нержавіюча ємність




Як тільки закінчимо з цим, то щільно укладаємо яловичину в нержавіючу ємність (скляну або емальовану) – і ставимо під гніт на 6 годин у холодильник. В якості гніту використовуємо банку з водою. Через 6 годин м’ясо виймаємо, перевертаємо на інший бік, знову утрамбовуємо і ставимо гніт зверху.

Яловичина під гнітом Яловичина під гнітом

У ємності буде виділятися сік, – його не зливаємо. Так маринуємо ще 6 годин. Через 12 годин м’ясо дістаємо з утвореного розсолу. Воно стане коричневого кольору, що свідчить про його готовність до сушки.

Потім, опускаємо м’ясо в розведений оцет на 5 хвилин, обмиваємо його від солі і спецій, дістаємо і добре віджимаємо. Якщо сіль не змити з м’яса – готовий білтонг буде дуже солоним.

М’ясо в розведеному оцеті М’ясо в розведеному оцеті

Оцет розводимо так: беремо 6% винний оцет і розводимо його з водою у співвідношенні 1:6, якщо у вас 9% оцет, тоді розводимо 1:9. Слідкуємо, щоб співвідношення не порушувались, інакше м’ясо буде неприємно-кислим на смак. Оцет можна використовувати будь-який і винний і столовий.

Умови в’ялення

Після того як змили сіль та спеції, розвішуємо м’ясо для в’ялення. Головна умова тут – приміщення повинно добре провітрюватись і бути без мух. Хтось вивішує білтонг біля вікна, діб так на двоє, а хтось застосовує вентилятор – ранком поставив, а з вечора вже можна їсти.

Сушка біля вікна та біля вентилятора Сушка біля вікна та біля вентилятора

Ми ж використовуємо електросушарку, ставимо на мінімальний режим при температурі 40°C, доречі саме до цієї температури в’ялення вважається нормальним, не більше і через десять годин маємо продукт століття.

М’ясо в сушарці М’ясо в сушарці

М’ясо готовим  вважається, якщо воно добре просушилося, але залишилося пластичним. Якщо м’ясо почало ламатися, то воно пересушене.

Продукт століття Продукт століття

Перед тим як подавати білтонг на стіл, його радять охолодити 2-3 години. Перевірили на практиці, дійсно так м’ясо смачніше, ніж відразу з сушарки. Щоб з’їсти, ріжемо впоперек волокон тонкими смужками, відкриваємо пиво і… смачного Вам!!

Категорія: Рецепти
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O