Відпочинок на морі біля селища Курортне

Відпочинок на морі біля селища КурортнеВ літню пору під час відпустки нас зацікавив відпочинок на Чорному морі. Тому цього року (2018) ми вирішили відшукати автокемпінг десь біля Одеси. Вибір пав на селище Курортне. Оскільки маршрут мандрівки досить великий, вирішили виїхати з самого ранку. Приблизно о четвертій годині ранку влаштували всі речі в авто та вирушили у подорож.

Звісно в такий час вулиці Києва пустують, жодного натяку на затори. Тому столицю ми проскочили досить швидко. Світанок нас зустрів вже за містом на Одеській трасі.

Карта проїзду та знакові точки маршруту
Попередній підрахунок показав, що в дорозі нам доведеться провести близько семи годин. Насправді часу було витрачено трошки більше. Адже потрібно врахувати зупинки на заправках для розминки ніг та безпечну тобто не шалену їзду по дорозі.

Кінцевий пункт знаходиться за координатами 45.915240, 30.276452. На карті нижче ця точка позначена цифрою 3.

Схема проїзду до автокемпінгу біля села Курортне Схема проїзду до автокемпінгу біля села Курортне

Точка 1 – це виїзд з Одеської траси перед самою Одесою. Маршрут на карті побудований в об’їзд Одеси, але ми заїхали в місто, щоб привітатися з дубом «Чорна ніч». Потім виїхали через Чорноморськ, милувались пейзажами біля моря. В точці 2 нас чекав початок великого затору, що тягнувся майже через весь перешийок затоки. Трошки далі знаходиться підйомний міст і в’їзд на нього був обмежений.

Підйомний міст в дії Підйомний міст в дії

А в точці 3 закінчується шлях по дорозі, потрібно з’їзджати в поле на ґрунтову дорогу та рухатись до моря. Про це читайте далі, а поки що повернемось до Одеської траси, де нас чекають приємні враження.

Поїздка на море по Одеській трасі

Для того, щоб якось розрадити подорож, ще до початку ми відшукали декілька цікавих місць, які варто відвідати. Одне з таких – це пам’ятник поросяткові, що знаходиться біля ресторану «Сало». Координати: 48.481309, 30.231102.

Пам’ятник золотому поросяті на Одеській трасі Пам’ятник золотому поросяті на Одеській трасі

Цікавий символ, особливо для майбутнього 2019 року, який по китайському календарю буде роком жовтого поросяти. Для цієї скульптури це буде зірковий час. Рекомендую в наступному році обов’язково потримати «золоте звірятко» за вушко. Мабуть не варто забобонно чекати після цього якогось масштабного щастя, але світлина така має бути у вашій колекції.

Поїздка на море не може пройти сіро і буденно. Це цікава подія, яка супроводжується миловидними краєвидами. Наприклад, чого вартий ось цей підйом в гору по трасі.

Одеська траса у всій красі Одеська траса у всій красі

До речі для водіїв початківців дам пораду. Спускаючись по трасі по такому схилу можна добряче зекономити на пальному. Не перемикаючись на нейтральну передачу, повністю зніміть ногу з педалі газу. Пальне не буде використовуватись. Звісно з такої гори влітку по сухій трасі можна їхати і на нейтральній передачі, так авто прокотиться далі, але при цьому буде використане пальне на холостих оборотах.

Відпочинок біля Одеси не був би таким приємним та колоритним, якби не загально відомий гумор одеситів. При в’їзді в місто на вас чекає привітання, яке викликає посмішку і щиру радість.

Одеса зустрічає колоритним гумором Одеса зустрічає колоритним гумором

Автокемпінг на Чорному морі

Якщо на Одеській трасі вам доведеться зустріти продавців кавунів, динь, винограду, персиків та інших фруктів – сміливо їдьте мимо. Тут ціни кусаються, тому що розраховані на туристів. Повірте, поки ви дістанетесь до самого берега моря ви зустрінете ще не одну таку точку.

Цікаво, що навіть тут можуть трапитись спекулянти, які будуть намагатись наваритись на вашому бажанні придбати свіжі та смачні ягоди та фрукти. Після того, як виїхали з Одеси, ми зустріли багато баштанів.

Баштан в Одеській області Баштан в Одеській області

Біля кожного з них продаються ці смаколики. Але якщо купити кавуна в першого ж продавця, можна переплатити. Тому що чим далі, тим ціни набагато менші. Загалом перша ціна, як ми почули за один кілограм дині була 15 грн. А вже через 10 кілометрів ці ж самі дині продавали вже по 7 гривень.

З неприємного, що можна згадати – це жахлива дорога в селах Одеської області. Хоча, наприклад, в самому селищі Курортне вона відремонтована. Але не знаючи шляху їхати треба обережно і не сильно розганятись бо можна втрапити у яму.

Тепер повернемось до точки 3, яка була анонсована трохи вище. Коли ми дістались до цього місця, ми сповна вдихнули приємний запах моря. Його було видно на горизонті.

Автокемпінг: місця розташування палаток Автокемпінг: місця розташування палаток

З точки 3 ми неквапливо поїхали до моря. А саме до точки 4. Самий берег біля моря дуже крутий і там немає попереджень про закінчення землі. Тому їхати треба обережно, хоча випадків обвалу авто начебто не зафіксовано. Ґрунт сильно прогрітий, висушений і твердий. Вздовж берегової лінії є ґрунтова дорога по якій сміло їздять місцеві авто, хоча вона знаходиться всього за декілька метрів від крутого обриву.

Ґрунтова дорога над самим обривом Ґрунтова дорога над самим обривом

В зону за дорогою навіть пішки заходити лячно, а що говорити про те, щоб їхати по ній. Але є такі безстрашні люди, що навіть розбивають намети і ставлять своє авто на самісінькому краю обриву.

Дехто залишає авто на самому краю Дехто залишає авто на самому краю

На цьому фото якраз добре видна точка 4. Тут є спуск до моря, але він не зручний, хоча по ньому можна дістатись берега при певній вправності.

Імпровізований та небезпечний спуск по схилуІмпровізований та небезпечний спуск по схилу

Світлина зроблена на середині спуску. На жаль повний спуск не вдалось зафіксувати. Далі я пропоную подивитись на берегові кручі зі сторони моря. Щоб впевнись в безстрашності тих людей, що ставлять авто на самому краю.

Вид на обрив зі сторони моря Вид на обрив зі сторони моря

Як вам такий вид? Що цікаво, це місце знаходиться досить далеко від Одеси, тому на березі тут безлюдно. Ідеальне місце для тих, хто не любить натовпу на пляжі. Палатки ставлять в основному зверху, але іноді люди розбивають намети прямо на піщаному березі.
В точці 4, про яку йде мова, досить великий потік людей, що їдуть скупнутись в морі. Тому розбивати палатку тут – не найкраща ідея. На протязі дня у вас будуть з’являтись та зникати нові сусіди. Тепер більш детально розповімо про популярний автокемпінг біля маяка «Будаки». Це точка 5 на нашій карті.

Маяк «Будаки» Маяк «Будаки»

Мабуть, це найбільш популярне місце біля села Курортне. Колись тут був збудований дерев’яний спуск, але наразі від нього залишились лише спогади. Звісно тут спуск набагато легший, але в декого можуть заклякнути ноги та перехопиться подих від висоти.

Сходи до моря біля маяку «Будаки» Сходи до моря біля маяку «Будаки»

Біля маяку розташовується багато людей. Автокемпінг на Чорному морі саме в цьому місці відомий багатьом.

Автокемпінг біля маяку «Будаки» Автокемпінг біля маяку «Будаки»

Трохи розвідавши місцевість, ми вирішили наш відпочинок дикунами на Чорному морі базувати біля точки 6. Тут розритий спуск до моря, тому до нього можна ходити легко і часто. Саме так ми і робили.

Пологий спуск до моря Пологий спуск до моря

Більше детально про облаштування нашого табору на морі біля селища Курортне, читайте у статті, яку підготував козак Голод.

Я лише покажу декілька світлин, що донесуть до вас неосяжну красоту цієї місцини.

Приємний блиск морської води на сонці Приємний блиск морської води на сонці

Крутий берег, що омивається морем Крутий берег, що омивається морем

Пустий пляж та одинока палатка на березі Пустий пляж та одинока палатка на березі

Цікаво, що сюди їдуть відпочивати не тільки українці. На березі багато маленької мушлі, з якої відвідувачі викладають пам’ятні орнаменти на схилі берега. Зазвичай це дата відвідування та місто. З цих повідомлень стає зрозуміло наскільки інтернаціональним являється берег моря біля села Курортне.

Відмітка туристів з Варшави про відвідування Відмітка туристів з Варшави про відвідування

Трохи вражень про відпочинок біля моря

Що потрібно сказати про море. Вода надзвичайна, пісок мілкий, а берег дуже пологий. Щоб вода дійшла до грудей потрібно пройти метрів 25-30 вглиб моря. Загалом ми бігали до моря, як тільки видавалась нагода. Солона вода дарує приємні відчуття.

Саме тому ми раділи, що вибрали саме це місце таборування, яке подарувало нам такий легкий та приємний спуск до моря. Пропоную переглянути відео, як спокійно та невимушено люди спускаються до моря.

Загалом наш кемпінг на Чорному морі став справжньою насолодою для нас. Залишилось багато цікавих вражень. Одне з таких – це постійне патрулювання місцевих служб порятунку на гелікоптері. Іноді вони літали так низько над землею, що мені їх видно було у відкритий вхід до палатки, де рано вранці я спав, як завжди в той час, як Голод зі сходом сонця вже розминався на вулиці.

Зворотній шлях додому

Після шести днів надчудового відпочинку дикуном на березі Чорного моря в Одеські області біля села Курортне ми зібрали речі і поїхали додому. Виїхали зранку, але не до сходу сонця, тому що на зворотному шляху хотіли прикупити солодких кавунів та медових динь.

Також ми запланували відвідати парк «Софіївка» в Умані, що знаходиться по дорозі до Києва. Потрібно зовсім трошки від’їхати від Одеської траси. До Києва ми дістались вже пізно вночі і столиця нас зустріла проливним дощем.

Враження від подорожі незабутні. Сміливо можна сказати, що це був один з найкращих відпочинків на морі у моєму житті. Сподіваюсь, що сюди ми ще навідаємось. А вам, читачі, я хочу побажати приємних подорожей, гарного настрою та незабутніх вражень!

Категорія: Подорожі  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O