Сад каменів у м. Київ

Сад каменів у м. КиївНещодавно ми знайшли ще одне чудове місце для зустрічей та прогулянок в місті Києві, яке знаходиться на самому початку Оболонської набережної — це “Сад каменів”. Тут на невеличкій площі (0,35 га) розташовано безліч різноманітних колон, каменюк та цікавих скульптур, але давайте не будемо поспішати.

Історія створення
Парк був створений в 2011 році за ініціативою та на кошти ТОВ “МЖК “Оболонь”. Свою назву, він отримав завдяки тому, що тут скрізь, у кущах, біля стежок, на газоні та клумбах заховані великі кам’яні брили та високі колони, які були привезені з різноманітних куточків нашої Батьківщини. А точніше камені родом з Житомирської, Рівненської, Запорізької та Закарпатьскої областей.

Камені у кущах... Камені у кущах…

Біля стежок... Біля стежок…

На газоні... На газоні…

Та клумбах Та клумбах

Тільки одних базальтових колон в саду розташовано 24 штуки, а ще крім цього є п’ять штучних колон, які виконані в античному стилі. Принаймні так пишуть в інтернеті, ми власне їх так і не порахували.

Колона в античному стилі Колона в античному стилі

Деякі колони вінчають бронзові скульптури хижого орла та могутнього леопарда. Хоча деякі знавці пишуть що це тигр, але якщо уважно придивитись, то видно що шкіру вкривають не смуги, а плями. Звісно в тигрів плям бути не може.

Колона з орлом Колона з орлом

Колона з леопардом Колона з леопардом

Плями на шкірі звіра Плями на шкірі звіра

Окрім хижаків, на каменях розташовано безліч інших металевих скульптур, тут тобі і гриби і мурахи, метелики та бабки.

Сімʼя Сімʼя

Мураха Мураха

Дід навчає Дід навчає

Сумний метелик Сумний метелик

Бабка з космосу Бабка з космосу

Автори “саду каменів” не забули і про газони, вони прикрашені вигадливими металевими фігурами, в одному місці — це закохана парочка, в іншому — дівчина з гусаками. А ще в одному місці “Саду каменів” газон прикрашений величезними металевими тюльпанами. Навколо скрізь висаджені переважно ялинки та ялівець.

В обіймах В обіймах

Дівчина з гусаками Дівчина з гусаками
Тюльпани Тюльпани

У парку є свої місцеві мешканці, це метушливі горобчики. Для них навіть обладнали шпаківню. Ми не втрималися та зняли коротеньке відео на підтвердження наших слів.

Центральним елементом архітектурної композиції парку являється виконаний з граніту фонтан діаметром 11 метрів. Він прикрашений скульптурами трьох дівчат, які ховаються напевно від дощу під навісом гриба і ловлять крапельки води простягнутими руками. На жаль, на час нашого відвідування, фонтан не працював, зате це дозволило нам без перешкод його сфотографувати. Одна з дівчинок тримає на руці невідому тваринку, за вухами це схоже на кота, а так зовні дуже нагадує волохатого песика. А як ви думаєте, що це за тваринка? Розповідають, що вночі, фонтан підсвічується і це виглядає неймовірно чудово.

Фонтан Фонтан

Три дівчинки Три дівчинки

Також затишку і комфорту парку додають безліч, гарно вписаних в навколишнє середовище лавок, їх шістнадцять, та біля двох десятків ліхтарів. Так що там можна спокійно гуляти навіть поночі.

Лавки... Лавки…

Та ліхтарі Та ліхтарі

Цікава легенда

Про ще одну скульптуру з парку, яку ми забули згадати, складено досить цікаву легенду. За цім повір’ям, бронзова русалка, яка тримає мушлю, допомагає закоханим знайти своє кохання, а тим, в кого вже є пара — зміцнити почуття. Для цього потрібно лише потерти груди скульптури. Дехто уточнює, якщо натерти праву — то русалка подарує бажане кохання, а якщо ліву — то секс з незнайомкою. Мабуть вони встигли перевірити це на власному досвіді )))

Русалка Русалка

Як доїхати

Є два варіанти, як дістатися до “Саду каменів” за допомогою громадського транспорту:

  • Маршрутка на проспекті Степана Бандери. Виходите на зупинці “Блокбастер”. Пройдіть під естакадою і поверніть направо, щоб вийти на Оболонську набережну.
  • Метро. Виходите на станції метро “Почайна” або краще “Оболонь” та пішки пройдіть десь 25-30 хвилин до місця призначення.

Додаткова інформація

Фотографії зроблені станом на тринадцяте квітня 2019 року.

Категорія: Подорожі  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O