Другий Спас – Яблуневий Спас

Другий Спас - Яблуневий СпасПродовжуючи описання свят, сьогодні, 19 серпня шануємо Другий Спас, який ще називають Яблуневим Спасом. Перший Спас називають Медовим і про нього ми вже писали. В православ’ї сьогодні відзначають Преображення Господнє. Давайте розбиратись, що маємо робити в цей день та які основні події свята.

Віруючі люди в цей день намагаються висповідатися та причаститись. Свято шанують у храмі молитвою, а на додаток святять яблука, виноград та інші фрукти, що на день свята достигли.

Що значить Преображення Господнє
Цю визначну подію шанували християни ще в далекому IV столітті. Доказом цього є повчання святого Іоанна Златоуста та преподобного Єфрема Сирина. Це перші вказівки про існування свята, але ми здогадуємось, що початок історії Преображення Господнього приходиться на більш ранній період.

Преображення Господнє Преображення Господнє

Термін «Преображення» розглядається не тільки в догматичному сенсі, а у сенсі урочистого свята Церкви. Преображення – це явлення Сина в час коли голос Отця лунає з хмари Святого Духа. По-іншому – одкровення всіх іпостасей Святої Трійці.

Таким чином показується, що Ісус Христос має в собі божественне і людське. Під час преображення божественна природа Христа не змінюється, але являється в людській природі. Тож маємо свідчення про владу Христа над життям і смертю.

Таке церковне трактування свята Преображення Господнього. Але для більшості людей в цей день головна подія – освячення яблук та винограду. І це насправді, дуже сумно.

Чого не потрібно робити на свято Яблуневого Спаса

Дуже часто люди, далекі від Церкви надають освяченим фруктам якісь чудодійні властивості. От цього точно не треба робити. Сенс освячування продуктів полягає в тому, що ми приносимо до храму, а відтак і до Бога частину вдалого врожаю. Це є знаком подяки.

Освячення яблук та винограду Освячення яблук та винограду

Часто можна почути, що яблука не можна їсти по Яблуневого Спаса. Причиною цієї омани є традиція перші плоди освячувати і лише потім їх куштувати. Але це ні в якому разі не означає, що освячені фрукти набули яких-небудь особливих властивостей.

Вітаємо всіх зі святом Другого Спасу

Ми щиро вітаємо всіх зі святом і бажаємо вам достатку, терпіння, любові, злагоди і здоров’я. Сподіваємось, що в цей святковий день ви відмовитесь від забобонів і назавжди вони щезнуть з вашого побуту.
А тепер саме час скуштувати яблука та виноград.

Вітаємо з Яблучним Спасом Вітаємо з Яблучним Спасом

Категорія: Свята
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O