Як належить святкувати Масляну

Як належить святкувати МаслянуДовкола свята Масляної ходить дуже багато суперечок. Всі вони стосуються язичницького уявлення про те, як потрібно відмічати свято. Всім відомий старовинний обряд спалення солом’яного пугала. З точки зору православ’я цього не варто робити. Це дикунство, яке ніяким чином не впливає на скоріший прихід весни.

А от, що можна робити – це гарно провести час, скуштувати різних млинців і підготувати себе до великого посту. Довгий час ведуться дебати чи варто православній людині святкувати Масляну. На мою думку не слід впадати в крайнощі, але просто добре провести час ніхто не заважає.

Справжня православна Масляна чи язичництво
Будь-яке святкування може перерости в язичницьке ігрище. Той момент, коли людина знімає з себе людяність і починає поводитись гірше тварини і є ключовою ознакою ухилу від православ’я. Тому на свято Масляної варто полишити бажання випити алкогольних напоїв, а потім стрибати через вогнище.

Якщо брати православні канони, то за ними на землю прийшов Христос і люди пізнали, що пітьма – це лише відсутність світла, а любов – це сила, яка зможе здолати все на своєму шляху. Саме після цього Сонце проявило свою радість, освітлюючи кожну оселю, даруючи тепло. Так люди, що перебували у пітьмі, опинились в затишній оселі за святковим столом.

Але досить про дебати, давайте краще складемо план, як провести тиждень Масляної. По-перше треба запастись гарним настроєм.

Святковий настрій та народні гуляння Святковий настрій та народні гуляння

А по-друге на протязі тижня скуштувати багато різних млинців. Здавна весь тиждень Масляної розбивають на окремі події. Тож розберемо їх по черзі.

Традиції на кожен день Масляної

Понеділок (4 березня 2019 року) – зустріч Масляної. Традиційно цього дня починають готувати перші млинці. Ними пригощають абсолютно всіх і кожного. Також в понеділок зазвичай невістка йде до своїх батьків, там готує вечерю і запрошу всю сім’ю в гості.

Вівторок (5 березня 2019 року) – залицяння. У вівторок заведено знайомитись та підшуковувати собі кохану половинку. Як найкраще це зробити? Звісно влаштувати народні гуляння з різноманітними забавами, де можна пригощати млинцями вподобаних людей.

Пригощання млинцями в день залицяння Пригощання млинцями в день залицяння

Середа (6 березня 2019 року) – ласунка. Ось коли починається справжнє свято для гурманів. Обирайте самі, чи готувати млинці з різноманітними начинками для гостей чи самому навідатись до родичів, друзів та близьких людей. Окрім млинців популярні медові пряники та інші солодощі.
Четвер (7 березня 2019 року) – розгуляй. Цього дня відкладаються всі роботи по дому та починаються веселощі. Влаштовуються різні фестивалі з танцями та піснями, найбільш завзяті водять хороводи та граються в активні та веселі ігри.

П’ятниця (8 березня 2019 року) – тещин вечір. Мабуть ви вже зрозуміло, кому віддається шана в цей день. Зять має навідатись в гості до свої тещи, вшанувати її, а вона взамін приготувати для нього смачних млинців.

Субота (9 березня 2019 року) – посиденьки зовиці. Шостого дня Масляної запрошують в гості сестру чоловіка і, звісно ж, пригощають її млинцями. Якщо сестри немає, запрошують інших родичів по лінії чоловіка.

Домашні посиденьки з родичами Домашні посиденьки з родичами

Неділя (10 березня 219 року) – прощена неділя. В останній день свята належить попросити вибачення у всіх кому ви могли завдати шкоди, а також вибачити всіх, хто у вас буде вибачатись. Тільки серце, що вміє вибачати, здатне винести вогонь Божої любові і не згоріти…

Вибачайте та вибачайтеся в прощену неділю Вибачайте та вибачайтеся в прощену неділю

Вважайте, що ви готові до великого посту. Піст повинен бути не тільки для тіла, але й для душі. Чистий розум, відкрите серце і приємні враження від Масляної допоможуть вам дотримуватись наміченого.

Що заборонено робити на Масляну

Незважаючи на велику популярність, свято Масляної більш мирське ніж церковне. В православ’ї його називають «сирна седмиця». Сім днів відводиться на підготовку до поста, а не для розгулу, об’їдання та язичницьких забавок. В період Масляної не рекомендовано:

  • Куштувати алкогольні напої, особливо не знаючи міри.
  • Заборонено сперечатись, не бажано злитись та лаятись.
  • Позбавтесь від смутку та зневіри.
  • Не запрошуйте гостей, якщо в домі у вас не прибрано.
  • Заборонено їсти м’ясні продукти, але ця заборона не стосується риби, морепродуктів та молочних виробів.

Приємних вам вражень та веселих свят!

Козаки вітають зі святом Масляної Козаки вітають зі святом Масляної

Категорія: Свята
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O