Знайомство з морем Кіпру

Знайомство з морем КіпруЗвісно нічого немає кращого, аніж миловидні куточки рідної України, але іноді хочеться побачити, як воно там за кордоном. Тому сьогодні наш огляд доторкнеться до незвичного. Це море на Кіпрі. Взагалі хотілось коротко розповісти про свої враження, викласти світлини та відео. Але в процесі створення матеріалу вийшла досить велика розповідь.

Тому вмощуйтесь зручніше, ми поринаємо у дивовижний та незвичний світ Кіпру. Я впевнений, що ви будете вражені красою цієї країни. Звісно, основне, що привертає увагу – це море. Такої чистої і прозорої води годі й шукати.

Неймовірна гарна вода Середземного моря Неймовірна гарна вода Середземного моря

Коротко про Кіпр
Гості прибувають на міжнародний аеропорт в місті Ларнака. Далі вже відбувається трансфер по курортним містечкам. Найбільш популярні: Айя Напа, Протарас, та Лімассол. Якщо ви плануєте взяти авто в оренду, враховуйте, що на Кіпрі лівосторонній рух на дорогах. Всі орендовані автівки мають червоні номерні знаки, тому місцеві водії будуть до вас ставитись обережно, але це не привід порушувати правила.

Ціни на проїзд в автобусі збільшуються після 21-00. Плануйте свій графік пересувань уважно. Внаслідок трагічних подій в 1974 (після нестабільного внутрішнього політичного перевороту відбулося вторгнення військових Туреччини) Кіпр поділено на два табори. Один з них населяють греко-кіпріоти, інший – турко-кіпріоти.

Демеркаційна лінія на Кіпрі має металевий паркан та військові патрулі як з однієї сторони, так і з іншої сторони. В 1983 році окупована частина Кіпру була названа Турецькою Республікою Північного Кіпру, але окрім загарбників ніхто цієї «країни» не визнає в цілому світі. Політичний стан в країні має свої болючі теми, які туристам не варто чіпати. Тому будемо насолоджуватись лише морем та краєвидами.

Як виглядає море та берег на пляжах Кіпру

Настав час показати вам найсоковитіші світлини з відпочинку на Кіпрі. Це природний берег та море. Острів утворився близько 80 мільйонів років тому. В той час літосферні плити мали велику рухомість і частенько зіштовхувались одна з одною.

В деякий момент частинка Африканської плита відкололась. В місці розлому почала підійматись лава, яка і виштовхнула цей кусочок на поверхню, перевернувши його в процесі догори ногами. Таким чином дно стародавнього океану знаходиться на самій верхівці гір Кіпру.

Чому я все це розповідаю? Для того, щоб ви зрозуміли, як виглядає природний берег біля моря на Кіпрі. На вигляд – це якась марсіанська поверхня зі своїми кратерами.

Природний берег біля моря на Кіпрі Природний берег біля моря на Кіпрі

Такий берег має свої особливості. Звісно на диких пляжах заходити в воду просто небезпечно із-за можливості отримати удар об жорсткий берег. Але ці природні умови стали сприятливим для утворення різних печер, цікавих схилів та гротів на межі з морем.

Небезпечні берега Кіпру Небезпечні берега Кіпру

Печера на невеличкому острові біля пляжу Ніссі в Айя Напі Печера на невеличкому острові біля пляжу Ніссі в Айя Напі

Небезпечні скелі над морем Небезпечні скелі над морем

Здогадайтесь, що хочеться зробити пересічному туристу, знаходячись на такій кручі? Правильно, пригнути з неї у воду. Про небезпеку такого задуму варто і говорити, але й досі знаходяться відчайдухи, що прагнуть виконати цей небезпечний політ.

Заборонний знак для відчайдух Заборонний знак для відчайдух

А тепер ще одна загадка. Які обов’язки у цього чоловіка? Він всім своїм видом показує, що стрибати у воду не треба. Дивно, але так само, як у нас на полі встановлюють опудало, яке відлякує вороння, так само і людина на краю скелі відбиває бажання порушувати правила безпеки.

До речі бездоганний вигляд має не тільки море з берега, але й навпаки ракурс з моря до берега теж чарує.

Вид з моря на берег Кіпру Вид з моря на берег Кіпру

Основні пляжі на Кіпрі

Саме головне, що треба запам’ятати про пляжі Кіпру, це те, що вони всі муніципальні. Тобто жоден пляж не належить якомусь готелю. А це означає, що ви можете прийти і розміститись абсолютному на любому із них.

Оренда одного шезлонга коштує 2,5 євро (2019 рік), одна пляжна парасолька – також 2,5 євро. Але якщо ви не хочете платити гроші за додатковий комфорт, спокійно розстелюємо рушник в любому зручному місці – ніхто вам і слова не скаже.

Щодо пляжних зон. Звісно такий берег, який представлений вище не зовсім приваблює туристів. Саме тому всі основні пляжі Кіпру мають штучно створену піщану форму.

Як такого справжнього піску на Кіпрі немає. Його замінником служить подрібнена мушля. Вона має зовсім маленьку фракцію і досить приємна на дотик. Ходити по такому насипу приємно. Єдина заувага, піщинки пристають до шкіри і їх важко змахнути рукою. Доведеться використовувати проточну воду.

Душ на пляжі Ніссі в Айя Напі Душ на пляжі Ніссі в Айя Напі

Всі пляжі обслуговуються. Тут ви знайдете рятувальників, медичну службу, душові, туалетні кабіни. Відчувається, що країна має велику вигоду від туристичної складової, тому й плекає саме це направлення внутрішнього розвитку.

Пляжна зона курорту Протарас розрахована більше на сімейний відпочинок. Айя Напа – це місце розваги молоді. На тутешніх пляжах грає клубна музика і гулянки влаштовуються кожного дня майже с самого ранку.

Ларнака – це юдоль спокою та затишку. Тут чисті піщані пляжі, але пісок має сіруватий колір, що позбавляє воду тієї краси, що ми бачимо в Айя Напі та Протарасі. Ларнака – найбільш дешеве місто.

Лімасол – вважається основною курортною зону. Тут розміщені готелі на будь-який смак. Але єдиний недолік – пляжна зона менш приємна на вигляд. Ось такі варіанти. Обирайте самі, що вам більше до вподоби.

Захоплюючі пляжі в Айя Напі

Найбільш популярний пляж в Айя Напі – це Ніссі. Він дійсно чудовий, але є у нього єдиний недолік – це велика кількість людей. Звісно на цей пляж варто сходити, щоб зацінити його красу.

Море пляжу Ніссі Море пляжу Ніссі

Пляж Ніссі Пляж Ніссі

Зона відпочинку на пляжі Ніссі Зона відпочинку на пляжі Ніссі

Пляж Ніссі – вид зверху Пляж Ніссі – вид зверху

Зовсім поряд знаходиться невеличкий пляж Адамс. Маленька бухта зі своїм затишком та атмосферою. Цікаво, що вхід до моря зроблений не лише в стандартному пляжному оформленні, а й створена цікава металева драбина, яка імітує спуск до басейну.

Пляж Адамс вранці Пляж Адамс вранці

Пляж Адамс вранці з іншого боку Пляж Адамс вранці з іншого боку

Металева драбина для спуску до води Металева драбина для спуску до води

Сходинки до води в тому ж місці Сходинки до води в тому ж місці

Третій пляж в Айя Напі, на який варто звернути увагу – це пляж Ланда. Тут набагато менше народу. Більш спокійне місце з усіма перевагами. Що цікаво, усі водяні атракціони коштують трохи дешевше ніж аналогічні на пляжі Ніссі. Саме тому багато хто обирає катання по морю на водних мотоциклах, різноманітних «бананах» та «таблетках» саме тут.

Рекомендую політати на парашуті за катером. Хоча й коштує це задоволення 60 євро (в 2019 році) за двох людей, але враження від побаченого неймовірні.

Мама з донькою літають в небі оглядаючи пляжі з висоти Мама з донькою літають в небі оглядаючи пляжі з висоти

Ну і четвертий пляж в Айя Напі – це Макронісос. До нього добиратись далеко, тому він вигідний лише тим, у кого готелі розташовані поруч. Оскільки він знаходиться на самій окраїні – це найбільш тихе місце для відпочинку. Цікаво, що поряд з пляжем Макронісос проходять розкопки давніх гробниць, які можна відвідати.

Розкопки гробниць біля пляжу Макронісос Розкопки гробниць біля пляжу Макронісос

Частина розкопок у всій свої красі Частина розкопок у всій свої красі

Також пропоную переглянути відео, на якому ви побачите живу природу моря на пляжах Айя Напи.

Круїз на кораблі вздовж берегової лінії та мис Греко
Всім, хто прилетить на відпочинок до Кіпру я раджу придбати собі квиток на круїз вздовж берегової лінії. Наш вибір пав на міні-лайнер Aphrodite II, квиток до якого коштує 25 євро з людини (2019 рік). У вартість квитка входить круїз на протязі 3,5 годин по визначним місцям, дві зупинки приблизно по годині для купання та солідний обід з десертом.

Відправлення лайнера з порту в Айя Напі Відправлення лайнера з порту в Айя Напі

Екскурсія ведеться двома мовами: англійською та російською. Основна мова на Кіпрі грецька, але певна річ, зважаючи на велику кількість туристів з пострадянського простору – ви не будете відчувати проблем з перекладом.

Стратегічно важливо відразу після того, як ви попали на борт корабля, зайняти найвигідніше місце. На мою думку – це ніс корабля, де ви зможете сидіти звісивши ноги, обпершись на поручень та споглядати всі красоти з першого ряду.

Найкраще місце на кораблі Найкраще місце на кораблі

Вирушаючи у подорож захоплює морська вода. Вона на меншій глибині має прозоро-смарагдовий колір.

Смарагдовий колір води Смарагдовий колір води

Трохи далі, де глибина суттєво збільшується вода набуває яскраво блакитного відтінку, який вражає своєю чистотою на насиченістю.

Насичений блакитний колір води Середземного моряnogo-morya Насичений блакитний колір води Середземного моря

Буквально через 5 хвилин споглядання на воду ми помітили у воді величезну черепаху.

Несподівана зустріч з черепахою Несподівана зустріч з черепахою

Далі особливої уваги привертає берегова лінія. А саме печери, мис Греко та міст Кохання.

Абсолютно природне утворення печер Абсолютно природне утворення печер

Мис Греко Мис Греко

Наш лайнер, а збоку міст Кохання Наш лайнер, а збоку міст Кохання

Мис Греко привертає увагу туристів. Багато хто навіть наважується стрибнути у воду з цієї висоти. Бувають і нещасні випадки, тому застерігаю – не робіть цього. Просто милуйтесь красою місцевості.

Міст Кохання – це також абсолютно природне утворення. Сюди приїжджають молодята, щоб символічно закріпити свої стосунки. Чому саме так прозвали цей місток – мені невідомо.

Зупинки для купання робляться на початку круїзу, та в його кінці. У вас є змога пострибати до кришталево чистої води з борту корабля, орендувати (безкоштовно, але під заставу в 10 євро) маску з трубкою та детально обстежити морське дно.

Підводний світ Кіпру досить блідий на загальних пляжах внаслідок їх штучного утворення. Але в диких місцевостях можна зустріти деякі красоти. Про це буде мова трошки пізніше, а тепер ось вам відео звіт про наш круїз на цьому дивовижному лайнері.

Бухта Афродіти

Наступного дня у нас був запланований тур в гори Троодос, але про це буде окремий інший матеріал, тому що ця подорож також нас здивувала і залишила безліч вражень. Але перед тим, як доїхати до гір на екскурсійному автобусі ми завітали до бухти Афродіти.

Бухта Афродіти Бухта Афродіти

Існує легенда, що саме в цьому місці з моря вийшла Афродіта. Багато хто називає невеличкий острівець в бухті камінцем Афродіти. Ходить навіть легенда, що потрібно плавати навколо нього, щоб омолодити свій організм.

Але ж ми дорослі люди, ми розуміємо, що це просто легенда, яка не має нічого спільного з реальністю. Та й самі камені в бухті відносяться до іншої легенди, відповідно до якої місцевий велетень відламував здоровенні шматки гори та жбурляв їх в кораблі загарбників, розбиваючи їх флот.

Які б там не були легенди, але місцевість дійсно симпатична і приваблює силу силенну туристів. Місцева влада вирішила не будувати тут ніяких пам’ятників на честь Афродіти, а залишити заповідник у своєму природному стані.

Цікавий також берег цієї бухти. Тут ми не побачимо звичних «марсіанських» скам’янілостей. На березі лежить обточена морськими хвилями галька.

Морська галька на березі бухти Афродіти Морська галька на березі бухти Афродіти

Досить дивно було споглядати за деякою категорію туристів, які намагались позбирати найбільш гарні елементи берегової лінії. Дивишся на цю неймовірно щасливу жінку, що тягне до автобусу сумку набиту камінням і розумієш, як мало треба людині для щастя.

До речі, ми не перевіряли, але більше за все, що в аеропорту заборонено вивозити з країни будь-які дари моря в своєму природному стані, в тому числі і каміння. Вивезти можна лише сувеніри, придбані в крамницях. Та й загалом це каміння буде для вас цікавим лише деякий час вдома, а потім буде валятись десь у кутку та збирати пилюку. Везіть із собою враження, а не каміння. А щоб краще це було зробити, ось вам невелике відео про бухту Афродіти

Ще трошки про бухту Афродіти. Приблизно за 75 кілометрів від бухти Афродіти знаходиться купальня Афродіти. Саме в цьому місці по легенді Афродіта зустрічалась зі своїм коханим – Адонісом.

І, дійсно, краще місце для побачення важно відшукати. Місцина являє собою невелику кам’яну чашу, яка з усіх сторін закрита в’юнкими рослинами. Над самою купальнею майорить інжирне дерево, що створює незабутню гру тіні на поверхні водойми.

Купальня Афродіти Купальня Афродіти

Якщо ви помітили тут є невеличкий водоспад. Це додає атмосфери місцині. А ще, цей водоспад спростовую відоме прислів’я про те, що вода камінь точить. Там де вода стікає по камінню немає жодного сліду, жодного жолоба чи отвору.

Температура води дуже тепла, купатись заборонено і за цим слідкую місцеві охоронці, але дістатись до води можна. Обмити руки та обличчя ніхто не забороняє. Цікаво, що посеред гроту висить «тарзанка». Мабуть раніше тут таки купались, але наплив туристів виніс свої корективи до використання заповіднику. Нині ми маємо змогу лише візуально насолоджуватись краєвидом.

Водоспад в купальні Афродіти Водоспад в купальні Афродіти

Небезпечні жителі Середземного моря

Незважаючи на майже повну відсутність кольорових рибок на пляжах, туристи можуть зустріти незвичних мешканців Середземного моря. Правда для цього потрібно заходити в море з диких пляжів. Відразу скажу, що акул ви тут не зустріните. Вони й самі на порозі вимирання в цьому морі.

Медуз також майже немає, за що і люблять відпочиваючі Кіпр. Хоча місцеві жителі кажуть, що іноді вони їм трапляються на очі. Це може бути медуза-невидимка сіфонофора або Португальский кораблик. В пересічного туриста зустрітись з ними шансів майже немає.

Португальский кораблик (фото з інтернету) Португальский кораблик (фото з інтернету)

Також в дикій місцевості можна зустріти морського їжака. Він дуже колючий, тому поза межами звичайного пляжу у воду потрібно заходите лише в капцях.

Морський їжак (фото з інтернету) Морський їжак (фото з інтернету)

Іноді трапляються восьминоги, шкоди вони ніякої не утворять, максимум можуть забруднити вам плавки, виплюнувши на них від страху чорнила. Більше небезпечними являються мурени, які зовсім не бояться людей. Зіткнувшись під водою з такою тварюкою кожна нормальна людина прагне хутчіше попасти на берег, подалі від мурени. І справді, у воді вони широко відкривають рот – в такий спосіб вони дихають.

Мурена (фото з інтернету) Мурена (фото з інтернету)

Наступне чудо – це блакитний краб. Панцир цього красунчика можна знайти на пляжі, а от самого краба зустріти дуже важко. Вони з легкість зариваються у пісок і тікають подалі при найменшій небезпеці, а габарити людини вони добре відчувають.

Наступити на краба зовсім не можливо, це створіння зовсім не дурне і не прагне, щоб його роздавила чиясь п’ята. Нам залишається лише спостерігати за ним через місцеву виставочну акваторію морських жителів Кіпру.

Блакитний краб (фото з інтернету) Блакитний краб (фото з інтернету)

Ну і на останок полякаю вас вогняним черв’яком. Саме так називають це пухнасте створіння, що дико боляче жалить своїми щетинками. Він миттєво прощається з ними, а ті з радістю впиваються вам у шкіру. Боляче, спитаєте ви? Дуже. Тому краще не беріть до рук його, а просто зафіксуйте у пам’яті, якщо вам пощастить зустріти це жахіття.

Вогняний черв’як (фото з інтернету) Вогняний черв’як (фото з інтернету)

Післямова та висновок

Чесно кажучи за дев’ять днів жодної з цих створінь я не побачив. Але я не заходив у море на дикому пляжі. Такі маневри краще робити у супроводі місцевих спеціалістів або маючи неабиякий досвід снорклінгу. Все, що мені довелось побачити, це невеличкі краби, маленькі сіренькі рибки різної форми та ще якесь створіння дуже схоже на морського їжака.

Якщо ви мене запитаєте, чи сподобалось мені море Кіпру, я вам відповім: дуже сподобалось! Це неймовірна краса, що буде ще довго жити у моїй пам’яті.

Саме таким я запам’ятаю море Кіпру Саме таким я запам’ятаю море Кіпру

Категорія: Кіпр
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O