Ейфелеві вежі в Україні

Ейфелеві вежі в УкраїніЕйфелева вежа – найбільш відома та вшанована металева конструкція не тільки у Франції, а й у всьому світі. Названа в честь її головного конструктора Гюстава Ейфеля. Хоча сам він її називав дуже просто: 300-метрова вежа.

Дійсно, спочатку вежа мала висоту трошки більше 300 метрів і лише згодом, після встановлення додаткової антени її висота стала сягати 324 метри. Немає жодної людини, яка б не чула про цю дивовижну споруду.

Історія створення Ейфелевої вежі
Вежа збудована в Парижі на Марсовому полі і спочатку являла собою символ сторіччя Великої французької революції. Коли був оголошений конкурс на споруду, вона визначалась лише, як вхід до виставки. І лише геніальні конструктори того часу довели її до завершального вигляду, яким ми маємо змогу насолоджуватись сьогодні.

Ейфелева вежа в наш час Ейфелева вежа в наш час

Перші ескізи були досить сирими. Спочатку навіть була ідея зробити вежу із каменю. Але згодом вирішили, що використання такого матеріалу не перевершить відомий Монумент Вашингтону (висота 169 метрів) в США.

Вашингтонський монумент у США Вашингтонський монумент у США

Після довгих обговорень був затверджений перший ескіз Ейфелевої вежі.

Перший ескіз Ейфелевої вежі Перший ескіз Ейфелевої вежі

Він був зовсім простий і лише згодом архітектори його доповнили дивовижними за красою елементами. Будівельні роботи велись два роки, два місяці і п’ять днів. В будівництві прийняло участь 300 робітників. На той час – це рекордний строк для зведення такої конструкції.

Успіх був досягнутий високою якістю креслень та інноваційним підходом. Гюстав запропонував використовувати максимально готові деталі і на місці виконувати лише їх збирання. Тому багато металевих елементів уже мали отвори для кріплення, зроблені у вказаних місцях. Жоден елемент не перевищував ваги в три тони, тому їх монтаж був полегшений.

Для роботи на висоті використовувались спеціальні мобільні крани, які також розробив Гюстав Ейфель. Споруда мала величезний успіх. Відразу ж її відвідала велика кількість людей. Але були й ті, хто зневажали таку архітектуру.

Зокрема творча інтелігенція того часу вважала, що Ейфелева вежа затьмарює всю архітектуру Парижу. Проти вежі виступали Олександр Дюма-син та Гі де Мопассан.

Цікавий факт, що Гі де Мопассан зазвичай обідав на першому поверсі Ейфелевої вежі і коли його запитали про його негативне відношення до споруди і звичку обідати в цьому ресторані, він відповів: «Це єдине місце в Парижі, звідки її не видно!».

Особливості конструкції Ейфелевої вежі

Загальна маса вежі сягає 10 тисяч тон. З них близько 7,3 тисячі приходиться на металеві елементи. Фундамент залізобетонний, а от що цікаво, при надзвичайній висоті в період максимальної бурі, коливання Ейфелевої вежі складають всього лише 15 сантиметрів.

Взагалі враховуючи, що споруда мала бути найвищою на планеті – її розраховували на сприйняття колосальних вітрових навантажень. Саме цим обумовлена така несподівана форма вежі. Адже спочатку навіть була ідея побудувати величезну гільотину.

Не дивно, що ця велична споруда знайшла своє повторення в багатьох країнах, зокрема в Україні.

Ейфелева вежа в Харкові
Ейфелева вежа в Харкові Ейфелева вежа в Харкові

Спочатку з’явилась Ейфелева вежа в Харкові. Відбулось це в 2012 році. Збудована копія була зменшена майже в десять разів. Висота вежі в Харкові сягає 30 метрів. Відшукати її можна на перетині Салтівського шосе та вулиці Академіка Павлова.

Ідея створення виникла під час проектування ТРЦ «Французький бульвар». Вага конструкції 35 тон і вона являє собою точну копію справжньої вежі. Розміщена конструкція на відкритому майданчику.

Ейфелева вежа в Києві

Київська репліка було збудована в грудні 2015 року під час зведення житлового комплексу «Французький квартал». Споруда знаходиться у внутрішньому дворику кварталу за адресою: вулиця Василя Тютюнника, 51 (раніше це була вулиця Анрі Барбюса).

Ейфелева вежа в Києві Ейфелева вежа в Києві

Споруда має значно менші розміри. Її висота лише 16 метрів, але металева конструкція повторена максимально точно. Цікавою особливістю вежі є її підсвічення. Під час проектування була придумана складна форма освітлення, яка мала декілька різних схем.

Освітлення Ейфелевої вежі в Києві Освітлення Ейфелевої вежі в Києві

Згодом освітлення було відключено. Мабуть тому, що це світло заважало мешканцям, адже вежа розташована дуже близько від будівель.

Під Ейфелевою вежею в Києві розміщена маленька копія музею Лувр – одного з найкрупніших художніх музеїв світу.

Копія музею Лувр під Ейфелевою вежею в Києві Копія музею Лувр під Ейфелевою вежею в Києві

Вхід до внутрішнього дворику житлового кварталу може бути зачинений. Так, на вході влаштоване огородження.

Вхід до внутрішнього дворику Вхід до внутрішнього дворику

Але поки що двері відкриті навіть вночі. Тому, якщо ви хочете побачити справжню копію Ейфелевої вежі – беріть з собою фотоапарати для створення чудових світлин і бігом шукати визначні споруди.

Категорія: Подорожі
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O