Парк “Київська Русь” біля села Копачів Київської області

Парк Київська Русь біля села Копачів Київської областіОглядаючи цікаві місця Київщини, неможливо не згадати про парк «Київська Русь», що знаходиться біля села Копачів Обухівського району. Це надзвичайно атмосферне місце, в якому багато цікавих локацій. Тут постійно проводяться різні фестивалі, вистави. Слідкуючи за розкладом заходів завжди можна вподобати для себе щось привабливе.

Сьогодні ми зробимо невелику екскурсію по самому парку, оглянемо найбільш цікаві та визначні його частини. На жаль ми не зможемо показати вам абсолютно всю красу парку. Щоб осягнути його велич вам потрібно приїхати сюди і побачити все на власні очі.

Як дістатись до парку «Київська Русь»




Пам’ятайте, що парк працює кожен день з 10-00 до 19-00. У вихідні та святкові дні робота парку продовжується до 21-00 або 22-00. Більш детально потрібно уточнювати на кожне свято. Мабуть найголовніша проблема парку «Київська Русь» – це його розташування. Добиратись до нього на громадському транспорті не так зручно.

У вихідні та на свята найкращий варіант – це маршуртка від станції Видубичі (зупинка біля Фуршету). Розклад руху треба уточнювати. Якщо їхати власним транспортом, то ось вам координати: 50.145436, 30.474948.

Карта під’їзду до парку «Київська Русь» Карта під’їзду до парку «Київська Русь»

Ці координати точки 1. Саме тут розташований головний вхід. Чому на карті вказана точка 2? Зараз поясню. Майже кожного свята в парку дуже багато відвідувачів. Тому, рухаючись дорогою, ми побачили, що саме з точки 2 люди починають паркувати власні авто і до входу йдуть пішки. Якщо ви бачите, що в цьому місці вже багато автомобілів, будьте певні далі їх буде ще більше.

Вхід до парку та імпровізована парковка Вхід до парку та імпровізована парковка

В березні 2019 року вхідний квиток для дорослої людини коштував 250 гривень. Бажаючих потрапити в середину дійсно багато. Подивіться на цей натовп людей. І це лише частина черги, тому що вся вона просто не влізла в кадр.

Черга за квитками Черга за квитками

Отримавши квитка, можемо сміливо йти до входу. Там нас зустрічає гарна музика, колоритні образи і звісно охорона. Перевіривши квитка, вам поставлять на руку відмітку, щоб ви могли за потреби без перешкод вийти з парку та повернутись назад.

Квиток на одне відвідування Квиток на одне відвідування

Ось так виглядають ворота, через які облаштований вхід до парку. Вражають, справді? Звикайте, надалі буде дуже багато дерев’яних конструкцій, які наповнять вас атмосферою стародавнього Києва.

Вхідна брама Вхідна брама

Парк «Київська Русь» задуманий, як сучасне відтворення міста Київ десь з V по VIII століття. Тому на його території ви зустріните багато нагадувань саме тих часів. Сюди можна віднести велику кількість оборонних споруд (вали висотою від 5 до 9 метрів).

Оборонна споруда та рів біля неї Оборонна споруда та рів біля неї

Слід відзначити також величезну конструкцію із дерева (стінові укріплення), що зведені без жодного цвяха. Отже увійшовши до парку «Київська Русь» будьте готові до несподіваних зустрічей. Тут ви можете побачити і древніх киянок, і могутнього вікінга. Але чомусь всі вони використовують сучасні смартфони. Дивина та й годі.

Юні древні киянки зі смартфонами Юні древні киянки зі смартфонами

Вікінг теж комусь відправляє повідомлення Вікінг теж комусь відправляє повідомлення

Повернувши ліворуч відразу від входу натрапите на місце, де кожен може постріляти з лука або арбалета. Для самих відчайдушних запропоновано метання ножів та списів. Звісно – послуга платна.

Лучний тир Лучний тир

Карта локацій парку «Київська Русь»

Звісно на території парку навряд чи ви заблукаєте. Тим паче, що тут всюди розташовані карти, а також дуже багато персоналу, який допоможе відшукати те чи інше місце. Але давайте розберемо найбільш особливі місця, які варто відвідати.

Інформація по локаціям парку «Київська Русь» Інформація по локаціям парку «Київська Русь»

Відразу скажу, що місцева карта не зовсім вдала. Багато місць в розмові ведучих має іншу назву або просто не позначена на карті. Хоча це трошки й дивно, але загального приємного настрою особливо не псує.

Слід зауважити, що парк має схильність до язичництва. Пояснюється це поглядами древніх киян до прийняття християнства. Бажаю, особливо не звертати на це увагу, але й не впадати в крайнощі язичницького світогляду. Давайте краще оглянемо споруди та локації парку.

Поряд біля входу височіє давня розвага – гладкий стовбур з подарунками, що прикріплені зверху. Звісно за керуванням організаторів тут відбудеться дійство. Молоді та спритні парубки залізуть догори та познімають прилаштовані там гостинці.

Народна забава для вправних Народна забава для вправних

Велике ристалище

Це основна локація, де проходять виступи. Величезне піщане поле, по периметру якого стоять два ряди огорожі. Саме тут відбувається багато цікавого і неповторного на кожне свято. Тут можна побачити і виступи на конях, і лицарські бої, і різні історичні реконструкції.

Біля Великого ристалища з одного боку знаходиться сцена, а з іншого двоповерхова зона відпочинку та прийому їжі. Різноманітні страви можна купити прямо тут або привезти з собою. Власна їжа не забороняється.

Виступ на сцені біля Великого ристалища Виступ на сцені біля Великого ристалища

Виступ на Великому Ристалищі Виступ на Великому Ристалищі

Двоповерхова зона відпочинку Двоповерхова зона відпочинку

Поряд знаходиться Мале кінне ристалище. Зазвичай на ньому проводиться підготовка виступаючих і звідси вони починають свій рух до Великого Ристалища. Звісно недалеко розташована велика кількість пунктів прийому їжі, а також Ярмарок майстрів на Монетний двір.

В цій зоні часто проводять майстер-класи. Ви маєте змогу самостійно зробити собі монету на пам’ять або купити якийсь витвір народного мистецтва. Оглядаючи різні цікавинки, не забувайте підкріплювати свої сили їжею. Хоча забути поїсти в парку «Київська Русь» дуже важко. Вам на кожному кроці будуть нагадувати про цю вельми приємну необхідність.

Смажений кабанчик Смажений кабанчик

Пагорб Перуна та Стан кочівників




Якщо пройти трохи далі можна натрапити на роздоріжжя, яке приведе вас або до Пагорбу Перуна або в Стан кочівників. Обидві місцини цікаві своїми малими архітектурними формами. Що приємно радує – довкола дуже багато лавочок, де спокійно можна розташуватись та перепочити.

Ось так виглядає вхід до стану кочівників Ось так виглядає вхід до стану кочівників

Подорож по дерев’яному помосту додає атмосферності та вражень. На вашому шляху буде безліч дерев’яних скульптур та інших витворів різбярства.

Стан кочівників Стан кочівників

Сам стан кочівників – це тиха гавань для відпочинку. Тут є бесідки і, навіть, невеличка сцена, але зазвичай вона пустує. Хіба що дітлахи її полюблять використовувати в якості майданчику для ігор. Хоча сама сцена досить колоритна і виготовлена у вигляді пересувного манежу на колесах.

Імпровізована сцена в стані кочівників Імпровізована сцена в стані кочівників

Відпочивши в цьому не голосному місці, завітайте до корчми. Вона знаходиться на Пагорбі Перуна.

Вхід до корчми Вхід до корчми

Майданчик на пагорбі Перуна Майданчик на пагорбі Перуна

Це великий за розміром майданчик, де зокрема розташований дерев’яний символ Перуна. Хоча, насправді, на нього мало хто звертає увагу. Дорослі займають чергу до корчми, а дітки бавляться де можуть. Благо простору вистачає усім.

Територія пагорба Перуна Територія пагорба Перуна

Горіхове поле

На карті, що розташована в парку «Київська Русь» горіхове поле не позначено. Але ведучі свята про нього згадували не один раз. Це невеликий амфітеатр, що розташований за великою кріпосною стіною забороли, яка увійшла до книги «Національного реєстру рекордів України», як найдовша оборонна споруда із дерева збудована без використання цвяхів.

Перебравшись від печери Нестора Літописця (на карті номер 29) на іншу сторону кріпосної стіни ви потрапите на горіхове поле.

Печера Нестора Літописця Печера Нестора Літописця

Виступ на Горіховому Полі Виступ на Горіховому Полі

Чому поле називається горіховим? Тому що в час, коли почали накладати заборону на дуелі та визначення стосунків у боротьбі, завзяті чоловіки обсаджували територію горіхами, які сплітались в непроглядну стіну. Саме за цією стіною і проводились ті самі заборонені дуелі. Зараз це місце, де на розсуд глядачів представляють різноманітні виступи.

Описуючи кожну локацію, хочеться згадати про велику кількість дерев’яних скульптур. Тут можна побачити і древніх киян, і козаків, різні химери, іноді містичні або просто цікаві форми.

Дерев’яні скульптури Дерев’яні скульптури

Незвична мала архітектурна форма Незвична мала архітектурна форма

Колодязь, як витвір мистецтва Колодязь, як витвір мистецтва

Дитинець, музей історичного костюму та катівня

Відповідно до історичних згадувань, Дитинець – це центральна частина міста. Як правило, вона розташовувався в найвигіднішому місці, а також була захищена валами та стінами. Це основна точка міста, де проживала не тільки знать, але й менш заможні городяни.

Під час війни найбільше увагу приділялось захисту Дитинця. Тут розташовані торгівельні майданчики та найважливіші вулиці міста. В парку «Київська Русь», який намагається відтворити форми древнього Києва, Дитинець також є однією з найважливіших зон.

Просто на прогулянку потрібно досить багато часу, а якщо тут постійно проводяться якісь заходи, так взагалі час летить непомітно. Біля Дитинця розміщений стародавній храм, а чуть подалі музей історичного костюму.
Всередині ви маєте змогу на власні очі побачити костюми воїнів, селян, вельмож різних країн та епох.

Всередині музею історичного костюму Всередині музею історичного костюму

Звісно я не буду викладати багато фотографій з музею, щоб не псувати вам враження. Обов’язково завітайте сюди та насолодіться гарними експозиціями. А для сами завзятих – на території парку «Київська Русь» працює своя стародавня гардеробна. Тут ви можете вибрати собі давній костюм воїна, вельможи і зробити безліч чудових світлин.

А тепер перейдемо до зловісної теми катування. Так-так, всіх неслухняних відвідувачів в парку «Київська Русь» катують. Тож ведіть себе пристойно. Ви лише гляньте які «чудови» засоби катування представлені на полі.

Колодки для катування Колодки для катування

Сталеві кайдани на міцному ціпку Сталеві кайдани на міцному ціпку

Все необхідне для підвішення на сталевий гак Все необхідне для підвішування на сталевий гак

Окрім всього цього розмаїття жаху поряд розташований глибокий льох, де своєї черги на катування очікують покарані. Звісно сьогодні це веселий майданчик для фотосесії, але тільки вдумайтесь, що колись ці елементи наводили жах на людей.

Музей суднобудування та требушети

Якщо ви гадаєте, що на цьому видовища закінчились – мушу вас розчарувати. Попереду ще багато чого цікавого. По-перше музей суднобудування часів Київської Русі, де можна побачити лодію «Князь Володимир»

Лодія «Князь Володимир» Лодія «Князь Володимир»

Відтворена конструкція судна вражає своїми габаритами та красою. Особливу увагу зверніть на прикраси носової частини та корми.

Ніс корабля, що наводить жах на супротивників Ніс корабля, що наводить жах на супротивників

Корма лодії теж не проста Корма лодії теж не проста

В голові не вкладається наскільки незвично раніше підходили до майстрування. Окрім функціональних особливостей, кожен елемент мав бути довершеним та естетичним. Це складна робота, яка відтворювалась в історії нашого народу багато століть тому.

Також біля судна розміщенні древні якоря із каменю. Ось таким якорем тримали судно на місці. Певно ви розумієте, наскільки сильними повинні були бути мореплавці, щоб піднімати таку кам’яну брилу, коли необхідно булу рушати.

Кам’яний якір Кам’яний якір

Іще одна величезна особливість парку «Київська Русь» – це власні, абсолютно робочі требушети. Це такі собі метальні машини для осади великих міст, що за допомогою гравітації жбурляє величезні кам’яні або вогняні снаряди.

Оскільки зброя повністю робоча, то майже кожного свята в програму розваг входить демонстрація вогняного метання з настанням сутінків. Це незабутнє видовище, яке варто побачити на власні очі.

Діючий требушет Діючий требушет

Іще один різновид діючого требушета Іще один різновид діючого требушета

Неможливо описати всі елементи парку, раджу особисто кожному вибратись до цього надзвичайного місця. Окрім святкової програми на вас чекає безліч розваг. Окрім згадуваного тиру тут можна покататись на конях (а вони надзвичайно величаві і статні), прийняти участь у різних заходах, а ще політати на канатній дорозі над озером на захоплюючому атракціоні «Політайло».

Вказівки місця розташування розваг Вказівки місця розташування розваг

Парк настільки визначний, що в 2015 році в Україні навіть випустили спеціальну марку, що присвячена цій зоні відпочинку.

Марка, присвячена парку «Київська Русь» Марка, присвячена парку «Київська Русь»

Наразі коротку екскурсію в парк завершено, ми готуємо вам звіт про святкування Масляної в цьому дивовижному місці, а поки що ось вам на останок ще декілька світлин, які відкриють вам велич парку «Київська Русь».

Величні вали та споруди парку Величні вали та споруди парку

Боковий вхід до Горіхового Поля Боковий вхід до Горіхового Поля

Оборонна споруда, що виконана без жодного цвяха Оборонна споруда, що виконана без жодного цвяха

Вхід на Дитинець Вхід на Дитинець

Місцева дерев’яна церква Місцева дерев’яна церква

Краєвид на території парку Краєвид на території парку

Неосяжна велич дерев’яних конструкцій Неосяжна велич дерев’яних конструкцій

Пагорби за межами парку «Київська Русь» Пагорби за межами парку «Київська Русь»

Категорія: Подорожі  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O