Свято Масляної у парку “Київська Русь”

Свято Масляної у парку "Київська Русь"Нещодавно ми зробили екскурсію в славне місце – парк «Київська Русь». Загалом це надзвичайно цікава територія з колоритними будівлями та особливими локаціями. Сьогодні ми поговоримо про те, як відбуваються свята в парку.

Загальна програма досить велика і вона має особливу залежність від приуроченого свята. Але деякі виступи являються візитною карточкою парку «Київська Русь». Тож вмощуйтесь зручніше, далі на вас чекає звіт про святкування Масляної очима відвідувача.

Основна програма свята Масляної




Офіційні виступи почались приблизно після 14-00. Всі бажаючі дібрались до парку, прогулялись територією, скуштували млинці та інші страви. А оскільки основне гасло розваг «дайте нам хліба та видовищ», то організатори зробили все, щоб відвідувачам було що поїсти та на що подивитись.

Програму святкування можна поділити на декілька окремих частин:

  • привітання на Великому Ристалищі;
  • розваги з відвідувачами;
  • кінний виступ;
  • перше спалення солом’яного чучела (марени);
  • постріли з требушетів
  • друге спалення солом’яного чучела (марени);
  • фаєр-шоу київського театру вогню.

Привітання на Великому Ристалищі

Загалом початкове привітання на Великому Ристалищі виглядало так:

  • звучання живої древньої мови;
  • виїзд глашатаїв;
  • вихід жителів древнього Києва;
  • вихід війська та прпороносців;
  • коло пошани всіх прапорів;
  • пісенний виступ княгині Весни.

Забігаючи наперед розкажу, що це дійство повторювалось декілька разів на протязі дня. Зроблено це було для тих, хто приєднався пізніше. То ж за день ми тричі побачили таке привітання. Двічі на Великому Ристалищі і одного разу ввечері на Горіховому полі.

Щоб багато не розповідати, наскільки це колоритне видовище, пропоную вам переглянути уривки дійства на відео.

Звучання живої древньої мови

Виїзд глашатаїв

Вихід жителів древнього Києва

Вихід війська та прапороносців

Коло пошани всіх прапорів

Пісенний виступ княгині Весни

Цікаво, що організатори заходу називають всіх відвідувачів жителями древнього міста. Таким чином ми начебто долучаємось до історії і стаємо її частинкою.

Розваги з відвідувачами

Після такого шаленого виступу, відвідувачі заряджаються позитивними емоціями. Більшість з них готові на подвиги. Тому саме час розпочинати народні забавки.

Ведуча шоу, вона ж Княгиня Весна проводить багато цікавих конкурсів. Зазвичай вони рухливі та веселі. Багато таких конкурсів були влаштовані для дітей. Всі бажаючи мали змогу вийти на Велике Ристалище, зробити цікаві світлини, а також прийняти участь у забавках.

Розваги з відвідувачами Розваги з відвідувачами

З-поміж великої кількості розваг можна виділити окремі конкурси для самих сміливих. Це діставання подарунків з величезного стовпа або змагання з власною координацією. Ось тільки подивіться, як завзято ці хлопці намагаються перебороти гравітацію.

Загалом настрій веселий, погодні умови прекрасні, тому хочеться відпочивати і насолоджуватись видовищем, яке пропонують організатори.

Кінний виступ

А подивитись тут дійсно є на що. Чого лише вартий кінний виступ, де вправні хлопці та дівчата демонструють свою майстерність.

Підготовка до кінного виступу Підготовка до кінного виступу

Звісно, я розумію, що ніякі слова не зможуть передати динаміки дійства, тому ось вам знову цікаві відео фрагменти захоплюючих виступів на конях.

 

Трошки про власні враження. Мабуть це самий цікавий фрагмент всього дня. Тут вам і динаміка, і небезпека, і пристрасть. На такі виступи хочеться дивитись і дивитись. За кожного учасника включаються свої переживання і сподівання, хочеться, щоб він влучив в ціль, підхопив предмет і зробив все вправно. Рекомендую до перегляду!

Перше спалення солом’яного чучела (марени)

Зазвичай на Масляну спалюють солом’яне чучело лише один раз. Стара язичницька традиція. Особисто я дивлюсь на це дійство суто, як на розвагу і нічого більше. Перше спалення вирішено було вчинити десь о 17-00. Зроблено це для тих відвідувачів, що в цей час вже починали тікати з парку.

Металева основа для чучела Металева основа для чучела

Спочатку винесли металеву основу, на якій встановили солом’яне чучело. Потім декілька гучних промов і воєвода Барс на коні підвіз смолоскипа та підпалив чучело.

Встановлення солом’яного чучела Встановлення солом’яного чучела

Закріплення солом’яного чучела Закріплення солом’яного чучела

Після підпалення навколо палаючої марени виставили вартових, а глядачі організували величезний хоровод. Загалом дійство відбулось досить швидко, але живе полум’я таких великих розмірів завжди привертає увагу та захоплює. Це дійсно було цікаво.

Постріли з требушетів та друге спалення марени




Після першого спалення марени глядачам дали трохи відпочити. Можна було піти перекусити або насолодитись надходженням сутінків. На Великому Ристалищі не завершувались ігрища і народні гуляння.

З настанням темної пори вся велика когорта кінноти величаво перемістилась на Дитинець. Саме тут на відвідувачів чекали нічні розваги. Перше – це постріли вогняними кулями з требушетів, а друге – спалення великого чучела на Дитинці.

Для такого заходу найкраще місце перегляду на балконах великої оборонної споруди. Тут найкращий вид на весь Дитинець.

Вогняні постріли з требушетів Вогняні постріли з требушетів

Звісно всі вогняні заходи були виконані лише після дотримання заходів безпеки. Особливого колориту добавляла розповідь ведучого про те, як влаштовані требушети, як вони працюють, як заряджаються і потім самі постріли. Це потрібно бачити на власні очі.

Спалення марени вночі вражає своєю масштабністю та красою. І хоча велике чучело також горіло не довго, всі бажаючі мали змогу потанцювати в запальному хороводі навколо палаючої марени.

Друге спалення солом’яного чучела (марени) Друге спалення солом’яного чучела (марени)

Фаєр-шоу київського театру вогню

Після цього всіх бажаючих запросили на горіхове поле для споглядання величного фаєр-шоу. Щось подібне ми вже бачили в місті Рівне, коли відвідали його на свято Покрови. Цього разу до нашої уваги був виступ Київського театру вогню.

Перед самим виступом організатори знову провели вихід глашатаїв, жителів Києва та поважну ходу прапороносців. Це все ми вже бачили раніше, тому нетерпляче чекали на фаєр-шоу.

На жаль саме в цей час спустилась величезна злива. Дуже шкода було виступаючих. Княгиня Весна – весела дівчина в червоній сукні відважно відспівала пісень під зливою, а потім почалось вогняне шоу.

Це лише фрагмент виступу, тому що показувати всі трюки з вогнем немає сенсу. Краще все це побачити на власні очі.

Загалом свято Масляної відбулось. Це був насичений день. Багато нових локацій, атмосферних подій та цікавих видовищ. Звісно ми скуштували смачних млинців і з великим задоволенням провели зиму. Наразі чекаємо сезон подорожей, який ось-ось почнеться і тоді ми зможемо вас порадувати новими цікавими матеріалами.

Бажаємо вам всього найкращого та до нових зустрічей.

Категорія: Свята  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O