Коростишівський кар’єр – місце для ідеального відпочинку

Коростишівський кар'єр - місце для ідеального відпочинкуЧим більше люди опановують міста, тим більше їх тягне до природи. Так хочеться розчинитись в атмосфері абсолютного спокою без метушні, в гармонії з оточуючим світом. Багато хто прагне на вихідні поїхати у невеличку подорож і повернутись з неї зовсім іншою людиною.

Ідеальне місце для втілення цієї ідеї – Коростишівський кар’єр. Десь у 1850 році невеличке місто Коростишів стало центром видобутку габбро (камінь для пам’ятників та могильних плит), лабрадориту (камінь, що має декоративну цінність і використовується в оздобленні приміщень) та граніту (використовується в будівництві).

З часом видобуток каменів припинили і кар’єр був затоплений. Нині він являє собою гарне штучне озеро, подібне до блакитних озер на Чернігівщині. Такі озера називають блакитними за відсутність мулу, а також чисту і прозору воду.
Коростишівський кар’єр «Високий камінь»

Звісно поблизу Коростишева кар’єр не один. Їх тут декілька, деякі діють і досі. Але на наше щастя ті місця, де припинився видобуток каменю згодом заповнили джерельні води, утворивши неймовірної краси озера. Це чудовий симбіоз людини з природою, до якого можна легко дібратись по Житомирській трасі.

Коростишівський кар’єр «Високий камінь» Коростишівський кар’єр «Високий камінь»

GPS координати: 50˚22’6″N, 29˚11’37″E. Це місце не так сильно облюбоване туристами, але влітку, особливо у вихідний день, відпочиваючих тут також чимало. Неподалік від цього озера розташований діючий кар’єр. Пил розлітається по всій окрузі, тож доїхавши до місця, скоріш за все ваша машина буде покрита білим пилом.

Дорога до кар’єру «Високий камінь» Дорога до кар’єру «Високий камінь»

Виробничий пил всюди, а залишки видобутку складають ось у такі величезні бархани. Що з ними роблять потім я не знаю, але виглядають вони велично. І якщо по дорозі чутно гуркіт виробничого обладнання, то біля озера панує спокій і затишок.

Спуск до озера Спуск до озера

Нехай вас не вводить в оману невиразна місцевість, просто фотографії не можуть передати всієї величності і глибини, що оселилась в цьому місці. Ось такі пологі спуски до води вкрай рідкісні. Зазвичай берег дуже крути і кам’янистий.

Один з берегів затопленого кар’єру Один з берегів затопленого кар’єру

Хвойні ліси довкола, велична атмосфера каменю і води робить місце напрочуд красивим і захоплюючим. Вода в озері трошки прохолодніша ніж в звичайному ставку, адже глибина кар’єрів дуже велика, вона не прогрівається повністю. До того ж прохолоду води підтримують незгасаючі джерела.

Хвойні ліси на березі озера Хвойні ліси на березі озера

Вода приємна на дотик, її так і хочеться назвати «м’якою». При заходженні у воду, прохолода зникає дуже швидко, залишається щемливе відчуття теплої, чистої і прозорої води довкола.

Як в такому кам’яному ґрунті ростуть дерева? Як в такому кам’яному ґрунті ростуть дерева?

Основний Коростишівський кар’єр
Не можна сказати, що це основний Коростишівський кар’єр, просто його якось треба було виділити. Це озеро найбільш відоме, воно облаштоване для туристичного відпочинку і у вихідний день людей тут ще більше. Для того, щоб зайняти вигідне місце потрібно приїхати або дуже-дуже рано, або з вечора. GPS координати: 50˚18’54″N, 29˚5’37″E.

Найбільш відомий Коростишівськй кар’єр Найбільш відомий Коростишівськй кар’єр

Тут постійно знімають фільми, проводять тренування скелелази і водолази. Місце славиться високими кам’яними берегами і чистою водою. Через озеро натягнута канатна дорога, всі бажаючі за оплату можуть на ній прокататись.

Саме озеро облюбоване туристами. Про це свідчить ось така піч, яку хтось змайстрував на березі. Мені здається – це ідеальне місце, щоб перевірити на смак наші польові рецепти, приготувавши їх на вогнищі у обіймах незабутньої краси.

Піч на березі Коростишівського кар’єру Піч на березі Коростишівського кар’єру

З однієї сторони берег максимально крутий і високий. Деякі відчайдухи стрибають з нього у воду, але я не раджу цього робити.

Крутий берег Коростишівського кар’єру Крутий берег Коростишівського кар’єру

Але не переживайте, дістатись до води можна і не таким екстремальним способом. Є пологий берег, до того ж облаштований для того, щоб до води дібрався кожен бажаючий.

Пологий берег Коростишівського кар’єру Пологий берег Коростишівського кар’єру

Облаштований спуск до води Облаштований спуск до води

Поруч є дерев’яний майданчик де зранку під сяйвом перших променів сонця туристи, зустрічаючи світанок займаються йогою або просто насолоджуються моментом. Також поруч бесідки, в яких можна заховатись в день від палючого сонця, відпочити в затінку і перекусити.

Дерев’яний майданчик на озері Дерев’яний майданчик на озері

Незважаючи на приємну і теплу воду в озері, найбільше увагу привертають могутні скелі, які в поєднанні з оточуючою природою створюють незабутнє враження.

Природні стихії– вода, дерево, камінь Природні стихії– вода, дерево, камінь

Похилий рельєф може бути небезпечним Похилий рельєф може бути небезпечним

Тут також дерева ростуть прямо із каменю Тут також дерева ростуть прямо із каменю

Коростишевські кручі Коростишевські кручі

Коростишівський кар’єр – це місце де людина насолоджується щастям, від спостерігання за природою! Бажаю всім гарного настрою і прекрасного самопочуття.

Категорія: Подорожі  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O