Мальовничі блакитні озера на Чернігівщині

Мальовничі блакитні озера на ЧернігівщиніЦього разу нас в гості кличуть мальовничі краєвиди Чернігівщини. Мабуть буде ще не один матеріал про надзвичайну красу цього краю. Але сьогодні мова піде про блакитні озера. Давні кар’єри, що нині затоплені, стали справжнім символом відпочинку на природі.

Якщо подивитись на карту, можна відокремити найбільше озеро. Загалом їх тут аж три. Я розповім про кожне окремо. Спочатку саме головне, як доїхати? Звичайно найзручніше добиратись власним авто.

Місце розташування блакитних озер Місце розташування блакитних озер

Координати точки 1 наступні: 51.962526, 31.163817. З Києва їхати близько 200 кілометрів по Чернігівській трасі і потім ще 8 км через село Грибова Рудня та Олешня. Для туристів, що прагнуть пірнути у вир пригод можу запропонувати електричку або потяг до станції «Грибова Рудня» з Чернігова.

Розташування озер напрочуд вдале. Навколо приємні хвойні ліси і затишна атмосфера. Я не знаю вважати це недоліком чи ні, але тут майже не має телефонного зв’язку. Іноді ловить Life, але загалом кудись подзвонити важко. Але і вас ніхто не буде турбувати на відпочинку.

Найбільше блакитне озеро
Звичайно кожному підсвідомо хочеться на велике озеро. Дійсно воно вражає своїми габаритами і блакитним відтінком води.

Найбільше озеро з трьох Найбільше озеро з трьох

В далекому 2011 році це озеро було маловідоме. На сьогодні (2018 рік) у озера з’явився власник. Територія довкола озера обгороджена дерев’яним муром. Але натомість більш організована сфера відпочинку та прибирання. На жаль ми розуміємо, що збільшення потоку туристів, рано чи пізно, призводить до накопичення великої кількості сміття.

Це питання наразі вирішено. Довкола озера збудовані невеличкі будівлі, в яких можна розміститись на комфортний відпочинок. Також організатори влаштовують багато різноманітних розваг для відпочиваючих від банальної дискотеки до цікавих атракціонів на воді. Звісно за перебування біля водойми доведеться заплатити грошенят. Але поки що з однієї машини беруть лише 25 грн, що зовсім небагато для такого шикарного місця.

Дивовижна краса природи на озері Дивовижна краса природи на озері

Найменше озеро

Біля пункту 2 на нашій карті вказана дорога, що приведе вас до найменшого озера. По цій дорозі ви зможете проїхати лише на квадроциклі, велисопеді або пройтись пішки. З іншої сторони є більш вдалий під’їзд (пункт 5).

Це озерце невеличке, а спуск до води доволі крутий та весь в чагарниках. Деякі прорубані підходи до води свідчать про те, що тут таки відпочивають люди. Але загалом складається враження, що ця водойма лише для атмосфери і тих людей, що не планують купатися.

Мандруючи в цій місцині ми зустріли декілька палаток, що базувались на березі малого озера, але справжня краса чекала нас далі – на третьому озері, яке хочеться назвати смарагдовим.

Середнє смарагдове озеро

Проїхавши від пункту 1 до пункту 3, повернувши наліво через якусь там сотню метрів відкривається дивовижне видовище. Якщо біля найбільшого озера з авто нічого не видно (пам’ятаємо про дерев’яний паркан), то тут дух перехоплює від краси.

Незвичайне смарагдове озеро Незвичайне смарагдове озеро

Вода має незвичайний окрас, вона смарагдового кольору, але прозора і дуже м’яка. Після того, як ми вибрали місце і влаштували свій табір, пішли на розвідку до води і були вражені тими приємними відчуттями, що залишає дотик до цього чуда.

Скажу навіть, що намиливши руки змити мило у воді не вийде. Особливий склад води та відсутність жорсткості на дозволяє це зробити. Я разів десять змивав руки і все одно мило залишилось на долонях. Врешті решт довелось злити на руки прісної води, яку ми привезли з собою.

Відтінок води середнього смарагдового озера Відтінок води середнього смарагдового озера

На фото ви можете побачити, що соснові голочки та вода мають схожий колір. Вода дійсно зелена. Але не від водорослі чи ряски, а від незвичайного піску та глини. Це просто неймовірне видовище.

Біля середнього озера можна розкладати палатки і базуватись безкоштовно. Тому саме це озеро користується найбільшою популярністю. Навіть в будні дні тут досить багато людей, а що говорити про вихідні дні. Незважаючи на кількість людей, на смарагдовому озері варто побувати. Неймовірні враження вам гарантовані.

Завершуючи короткий опис озер хочеться показати відео. Яке наповнить вас гордістю від краси нашої країни. Сучасні технології дозволяють представити озеро та ліс з висоти пташиного польоту. Отже, насолоджуйтесь.

Що необхідно взяти з собою на відпочинок
Спочатку необхідно вирішити, скільки часу ви плануєте провести на озерах. Якщо більше однієї доби, то звісно, що вам знадобиться палатка. Нагадую, що в літній період людей достатньо, тому щоб вибрати найбільш вдале та зручне місце пропоную всім мандрівникам долучитися до нашої з Голодом стратегії.

Ми намагаємось вирватись з міста якомога раніше. Якщо виїхати десь о четвертій ранку, то вже в дорозі ви зустрінете світанок. Додатковим бонусом буде відсутність великої кількості автомобілів на дорозі. Як тільки-но сходить сонечко і за вікном автомобіля грають перші відблиски теплого дня – вас переповнює радість і чудовий настрій. До того ж ви приїдете на місце рано, зможете вибрати затишне місце, а також виконаєте всі елементи таборування до настання того часу, коли жара почне нещадно нищити бажання рухатись і щось робити.

Звичайно вам необхідно взяти з собою у подорож необхідний інструмент, їжу, питну воду, елементи для розваг, запасний одяг, рушник та дрова.

Незважаючи на розкинутий ліс довкола він являється заповідником і просто так приїхати з бензопилою та спилювати всі дерева підряд, навіть сухі – заборонено. Тому краще всього запастись дровами ще до поїздки. Вирішити питання можна й тут. По-перше в поряд розташованих селах вам з радістю продадуть в’язанки дров. А по-друге, якщо зайти трошки подалі від озера в ліс – завжди можна знайти багато звалених гілок.

Ваша задача донести їх до табору та нарубати дрова. Звісно для цього потрібен інструмент. Якщо ви вирішили, що настав час для батонінгу (процес розрубування поліна ножем), то я вас розчарую. На мою думку кожний інструмент має виконувати суто свої задачі. Тому для заготівлі дров ми залишимо сокиру та пилу, а ніж нам пригодиться для вирішення інших задач. Як краще вибрати ножа ми розповідали в цьому матеріалі.

Цікавий випадок про чоловіка з бензопилою

Мабуть ви думаєте, що я розповідаю банальні речі про те, що існуючі дерева краще не чіпати. Але як би не так. В перший же день, коли ми приїхали на озеро ми побачили досить дивного чоловіка, який бігав по місцевості з бензопилою і намагався щось утнути.

Здавалось, що цю «іграшку» йому подарували і «дитяткові» кортіло якнайшвидше її використати, побачити у справі. Зазвичай такі люди не дуже хочуть працювати, тому нести великі гілки з далекого лісу – це занадто важко і наш «герой» обрав здоровезну суху сосну, майже поряд біля себе. Чому мені здається, що бензопилу він взяв вперше до рук? Та тому що вміння правильно завалити високе дерево приходить лише з досвідом.

Мабуть пів години чоловік «жужав» своєю іграшкою, а коли дерево нарешті почало падати, то зачепилось за інше дерево і залишилось висіти. Цікаво було спостерігати, як бідолашний намагався його самотужки звалити. Мабуть довго б він іще з тим деревом возився аби йому на допомогу не прийшли сусіди, яким просто набридла ця метушня. Та ще невдалі дії парубка додавали тривожності, щоб бува не завалив дерево куди не треба.

Зваливши дерево (яке перегородило ґрунтову дорогу) парубок почав нещадно його кромсати бензопилою. Нарешті вдалось награтися іграшкою. Але, як-то кажуть, миттєва карма наздогнала чоловіка, що вирішив познущатися з природи. Невдовзі після цього приїхали місцеві лісники, дуже швидко знайшли винуватця і вчинили йому справжнє «а-та-та-та». Відхрестившись від лісників якоюсь взяткою парубок знову взявся за своє і наполегливо почав різати завалено дерево.

Експозиція: «За хвилину до…» Експозиція: «За хвилину до…»

Мабуть такого зухвальства ніхто не очікував, тому що через декілька хвилин приїхало начальство з лісництва та місцевого господарства разом з поліцією. За адміністративне порушення на хлопця було накладено такий штраф, що й грошей не вистачило розплатитися відразу. Тому його родичі поїхали до міста, шукати гроші.

Ось так за величезну суму грошей парубок роздобув для себе та своїх товаришів дровенят. Мабуть на ті гроші можна було замовити шашлик десь у ресторані з доставкою до озера, ще й лишилась б здача. Відїжаючи лісники пожартували над молодим чоловіком, мовляв ти повністю оплатив свої дрова, тепер можеш пиляти їх досхочу, але парубок схиливши голову до низу пробубнів, щось на зразок: «Дякую, але вже не хочеться». Ось така історія сталась на озері, яка має бути повчальною для всіх. Не потрібно нищити природу, краще запасатися дровами зазделегідь.

Вибір місця та розташування біля озера

Незважаючи на те, що приїхали ми на місце рано, більшість вдалих місць вже були зайняті. Зрозуміло, що багато хто з відпочиваючих тут вже знаходиться не один день. Проїхавши довкола озера ми відшукали місце, яке відразу припало до душі.

Розташування нашого табору Розташування нашого табору

По-перше можна було поставити машину в тіньочку та й самим розташувати табір під захистом дерев. При потребі пара кроків відкривала перед нами сонячну галявину. З обох боків нашого табору був спуск до озера. В одному знаходився невеличкий пляж з пологим спуском і приємним пісочком.

Невеличкий пляж на пологому спуску до води Невеличкий пляж на пологому спуску до води

З іншого боку хтось завбачливо викопав сходи. До речі саме в цьому місці знаходилась одна з головних фотозон озера. Ті люди, що відпочиваючи кружляли навколо озера, зазвичай зупинялись саме тут, щоб зробити декілька цікавих світлин.

Заворожуючий погляд на озеро з вдалого ракурсу Заворожуючий погляд на озеро з вдалого ракурсу

Коли з встановленням палатки було покінчено, ми додатково обгородили свій табір мотузкою, яку прив’язали до дерев. Таке відокремлення території зазвичай не допускає сторонніх людей. Але, забігаючи наперед варто сказати, що коли тільки-тільки сходить сонце і всі ще сплять, по дорозі ходять підозрілі чоловіки в яких легко вгадуються полювальники за речами, що погано лежать.

Нам пощастило, що Голод полюбляє вставати с самого ранку і з серйозним обличчям вивчати все довкола, граючись тим часом з ножем або сокирою. Тому зграя «шукачів» швидко пішла далі. А загалом можна порекомендувати на ніч ретельно ховати все речі. Звичайні люди в селах, що знаходяться поряд привітні та доброзичливі, але трапляються винятки і тому краще наперед подумати про цілісність свого майна.

Стосовно порад не можу не згадати застереження, яке не втомлююся повторювати: якщо випив алкоголю – не лізь до води. Я розумію, що на підпитку усім нам море по коліно, але треба більш серйозно відноситись до своєї безпеки. Кар’єр має глибину до 18 метрів. В стані алкогольного оп’яніння дуже легко отримати судому чи перепад тиску, що спричинить сумні наслідки. Пам’ятайте, що людина, яка тоне завжди робить це мовчки. Будьте обережними, слідкуйте за своїм станом та за тим, як поводяться діти на водоймищі.

Невелика екскурсія довкола озера

Поки Голод займався облаштуванням табору та підготовкою вогнища, я вирішив трішки прогулятись. Маршрут дуже простий. Спочатку обійти навколо озера, запримітити, що тут є цікавого і далі діяти по обставинам.

Перше, що кидається у вічі це круті спуски до води. Лише подекуди вони пологі та обжиті туристами. В більшості берегової лінії максимум прокопані сходи та утворені природні обвали, по яким легко можна підійти до води завдяки розлогому корінню великої кількості дерев.

Природна краса коріння на березі озера Природна краса коріння на березі озера

З одного боку озера облаштоване ціле містечко для людей, що полюблять відпочивати на природі зі столиками та в бесідках. Місця досить багато, тому люди розміщуються на достатній відстані один від одного.

Вхід до містечка зі столиками та бесідками Вхід до містечка зі столиками та бесідками

Є навіть невеличкі будівлі в яких можна розміститись на тривалий час.

Затишні будівлі посеред лісу Затишні будівлі посеред лісу

Дивлячись на дерева, що ростуть біля озера спадає на думку, що місцевість багата на гриби. Окрім звичайної сосни зустрічаються берізки. Взагалі запах хвойних дерев зводить з розуму своїми приємними ароматами. Тому на ранок наступного дня я вирішив запланувати невеличку прогулянку вглиб лісу. У мене не було завдання назбирати грибів, а лише розвідати місцевість, тому знайдені гриби я не зрізав, а залишив лісовим мешканцям. Але про це трошки пізніше.

Довкола озера окрім сосни стоять стрункі берізки Довкола озера окрім сосни стоять стрункі берізки

До речі, окремо хочеться подякувати лісному господарству, що оберігає та обслуговує місцевість. Прогулюючись навколо озера неможливо було не відмітити чистоту. Трохи згодом я розгледів великі дерев’яні контейнери, які призначались для сміття. Це значно спрощує побут відпочиваючих. Зібрати все сміття в пакет і викинути його до смітника не складно.

Так виглядає дерев’яний ящик для сміття Так виглядає дерев’яний ящик для сміття

Також на достатній віддаленості від наметових містечок в лісі розташовані польові вбиральні.

Вечеря, нічні розваги і ранковий пошук грибів

Біля палатки на мене вже чекав сюрприз. Все було готово для приготування їжі. Із великим задоволенням ми приготували справжній похідний борщ в казані, а потім поставили кип’ятити воду на чай.

Приготування їжі біля вогнища Приготування їжі біля вогнища

Неможливо передати словами, наскільки приємно смакувати польову їжу, пити духмяний чай і милуватись вогнищем в темну пору доби. Після довгого та насиченого дня розумієш, що скоро буде відпочинок. Але сидіти біля вогнища так приємно, так цікаво вести розмови і будувати плани на майбутнє загалом та на завтрашній день окремо. Це відчуття необхідно пережити і тільки тоді ви зрозумієте, що я маю на увазі.

Вночі ми запланували підйом для розгляду зірок. На жаль мій телефон не здатний відобразити чисте нічне небо, заповнене яскравими зірками з чітко видимим Молочним Шляхом. Легкий шум вітру, що колихає листя дерев і неосяжна глибина нічного неба. Це ще один бонус, заради якого варто вибратись у похід.

На ранок я вирушив на пошуки грибів. Це окрема історія, яку можна розповідати дуже довго. Тому я лише залишу декілька світлин, які засвідчують величезне багатство лісу біля блакитних озер.

А хто вгадає, що це за гриб? А хто вгадає, що це за гриб?

Тут грибів немає, але зелена ковдра шикарна Тут грибів немає, але зелена ковдра шикарна

Сховались два друзяки і тихенько ростуть Сховались два друзяки і тихенько ростуть

Гриби лисички – неймовірно смачні та гарні Гриби лисички – неймовірно смачні та гарні

На цьому про гриби досить, тому що коли я переглядаю всі зроблені світлини, мені хочеться викладати їх і викладати. А оскільки матеріал і так вже вийшов достатньо великим, доведеться обмежити свої бажання. Наостанок покажу вам ще одну знахідку.

Сюрприз для пташок: на дереві росте шмат сала! Сюрприз для пташок: на дереві росте шмат сала!

У вас є варіанти, що робить такий великий шмат сала на дереві? Кого він чекає? Мені буде дуже цікаво поспілкуватись на цю тему з вами в коментарях, тому не соромтесь – пишіть вашу думку.

Приємний відпочинок та від’їзд

Наступного дня ми ще встигли приготувати куліш, наїстися досхочу, побовтатись в приємній воді та весело провести час за іграми. Найбільше мені сподобались здоганялки. Але тут вже кожний вибирає на свій розсуд. Більш детально про похідні ігри на шаховій дошці розповідав козак Голод в нашій рубриці: Ігри.

На жаль брак часу не дозволив нам відпочити декілька днів та і їхали ми на блакитні озера скоріше на розвідку, ніж на повноцінний відпочинок. Уже ввечері ми зібрали свій табір, перевірили чи не залишили після себе хоча б смітинку та, впевнившись, що залишаємо місце таким же чистим і приємним, як в перші хвилини зустрічі, поквапились додому.

Блакитні озера на Чернігівщині залишили велику кількість приємних спогадів. Ми не встигли «насолодитися» красотою цього місця, то ж вирішили, що наступного року обов’язково приїдемо сюди іще раз, але вже не на одну ніч.

Бажаю вам успіху, вирушайте у подорожі, мандруйте рідною країною та пізнавайте наскільки вона чудова і прекрасна.

Категорія: Подорожі  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O