Древлянський парк в центрі міста Коростень

Древлянський парк в центрі міста КоростеньСеред прекрасних парків України впевнено себе почуває Древлянський парк. Розташований він майже в центрі міста Коростень, а особливість парку в тому, що всі його ландшафтні красоти мають природне походження. Додаємо сюди декілька цікавих пам’ятників і маємо надзвичайно красиву і цікаву локацію.

Наше перше знайомство з парком відбулось під час міжнародного фестивалю дерунів, тому в парку було досить людно. В інші дні – це затишне і приємне місце, де можна відпочити душею і тілом.

Коротка історична довідка про Древлянський парк

Розташований парк по обидва боки річки Уж. Парк Островського (як раніше називалась ця місцина) змінив назву через розміщені тут давні древлянські городища, які визнано археологічними пам’ятками. Деякі зони реконструйовано і сьогодні можна спостерігати напрочуд атмосферні елементи старовини.

Реконструкція давніх міських укріплень Реконструкція давніх міських укріплень

Площа парку складає 8 гектар. Скелясті береги річки Уж здавна були центром оборони. Так і під час Великої Вітчизняної Війни тут був особливий таємний бункер. Детальніше про нього можна почитати в нашій статті про музей «Скеля».

Пам’ятник князю Малу

Мабуть найвизначнішою для всіх коростенців являється пам’ятник князю Малу. Ця постать відома нам ще з «Повісті минулих літ» де Нестор Літописець описує про жорстокі битви між князем Олегом (пізніше його сином Ігорем) з нескореними древлянами.

Пам’ятник князю Малу Пам’ятник князю Малу

Мал височить над усім парком, воно й не дивно. Фігура древлянського предводителя складає 7,5 метрів, розташована на широкому кам’яному постаменті, що прикрашений декоративним камінням. І до того ж пам’ятник встановлено на пагорбі, що має назву Червона гірка.

Саме тут було виявлено під час розкопок одне з чотирьох древлянських поселень – Замчище. Територія поселення сильно постраждала від вогню. Залишки історичних знахідок направили до місцевого краєзнавчого музею, що знаходиться по вулиці Грушевського, 6.

Пагорб Червона гірка Пагорб Червона гірка

Велич і могутність князя Мала підкреслена довколишнім пейзажом, а його погляд згори додає постаті мужності і суворості. Цей пам’ятник є символом міста, відображає його незламність і сильний характер. Це підтверджується сучасним гербом міста Коростень, на якому бачимо напис: «Не згорає в полум’ї».

Герб міста КоростеньГерб міста Коростень

Пам’ятник княгині Ользі
Ольга – дружина князя Ігоря, яка стала правителем Київської Русі після його смерті, поки їх син Святослав був ще неповнолітнім. Ігоря вбило військо на чолі з древлянським князем Малом. Деякі історичні літописи стверджують, що це була страшна смерть (Ігоря прив’язали до верхівок двох дерев і розірвали навпіл). Ольга вирішила помститись древлянам і її помста була такою ж страшною і безжальною, як і смерть чоловіка.

Пам’ятник княгині Ользі Пам’ятник княгині Ользі

Перша помста княгині Ольги. Після смерті Ігоря, древляни прислали до Ольги 20 своїх вельмож для того щоб посватати Ольгу за Мала. Ольга нібито погодилась на пропозицію і в знак шани веліла вельмож нести в лодках до замку. Тим часом у дворі була заздалегідь викопана яма, куди і скинули древлян, а потім закопали наживо.

Друга помста княгині Ольги. Після першого візиту древлян вона знову попросила їх відправити до неї своїх вельмож. Це прохання було виконано. Новим послам Ольга наказала освіжитись в бані, а коли всі розмістились там, баню зачинили і спалили.

Третя помста княгині Ольги. Далі Ольга зібрала невелике військо і рушила до Іскоростеня (так раніше називався сучасний Коростень). Неподалік від міста, де був похований Ігор, Ольга наказала насипати курган і зчинити тризну по покійному чоловікові. Древлянам вона сказала, що прийшла віддати почесті загиблому. Древляни пили разом з усіма, а коли вони зовсім захмеліли, Ольга наказала своїм воїнам всіх убити.

Четверта помста княгині Ольги. Наступного разу Ольга зібрала велике військо і пішла походом на древлян. Проти неї виступило численне військо. В ході битви війська Ольги оточили Іскоростень, але його мешканці оборонялись відчайдушно, розуміючи, що Ольга прийшла за черговою помстою.

Після тривалої облоги Ольга звернулась до древлян з такими словами: «До чого ви хочете досидітись? Заплатіть данину і покінчимо з цим». Жителі міста не повірили їй, мовляв, ми знаємо що ти прийшла за помстою. Тоді Ольга запевнила їх, що за чоловіка вона вже помстилась, а зараз не хоче робити його помилок (Ігор наклав велику данину на древлян, вони не змогли її виплатити із-за чого й почався воєнний конфлікт) і хоче взяти невелику данину з древлян.

Даниною Ольги було зобов’язання видати з кожного двору по три голуби і по три горобці. Древляни погодились на це. Ольга наказала своїм людям до кожної пташки прив’язати трут, а як стемніє підпалити його і відпустити птахів. Голуби і горобці полетіли під стріхи своїх домівок і зчинили велику пожежу в місті.

Рятуючись жителі тікали з міста. Частину з них було вбито, інших продали в рабство, а на тих, хто залишився Ольга наклала важку данину.

Ольжині купальні
Повертаючись до парку, розглянемо територію біля памтяника Ользі, яку названо «Ольжині купальні». Задовго після описуваних подій Ольга переїхали жити в Іскоростень, усамтінилась, збудувала чи не найпершу християнську церку, ще до хрещення Русі Володимиром і провела тут остаток своїх днів.

Місце для купання вона облюбувала саме тут і влаштувала його за особистим смаком. Так це чи ні – нам не відомо, але такая історія Древлянського парку, яку розповідають усім відвідувачам.

Ольжині купальні Ольжині купальні

Скульптура княгині Малуші та її сина князя Володимира

В Древлянському парку є ще один цікавий пам’ятник. Це княгиня Малуша разом зі своїм сином Володимиром. Після того, як Ольга спалила місто, Малуша стала полоненою і провела 10 років у полоні. Згодом Малуша народжує від Святослава сина, якого назвали Володимиром (майбутній хреститель Русі). Що цікаво вихователем Володимира був Добриня Никитич, прототип легендарного богатиря часів Київської Русі.

Княгиня Малуша та її син князь Володимир Княгиня Малуша та її син князь Володимир

Пам’ятник Добрині Никитичу тут також є і це одна з найулюбленіших фотозон, адже Добриня стоїть в Древлянському парку разом з конем на якому так цікаво лазити дітлахам.

Добриня Нікітіч з конем Добриня Никитич з конем

Пам’ятник Володимиру Великому

Звісно як же обійти стороною Володимира Великого, хрестителя Русі. Йому встановлений вшанований пам’ятник біля паркового фонтану відразу при вході до парку. У правій руці Володимир тримає великий хрест, а в лівій уривок із Святого письма.

Пам’ятник Володимиру Великому Пам’ятник Володимиру Великому

Пам’ятник деруну

Ми вже згадували, що в Древляняському парку щороку, починаючи з 2008, відбувається Міжнародний фестиваль дерунів. Святкують його в другу суботу вересня. В знак цієї події у 2009 році на другому фестивалі урочисто відкрили пам’ятник деруну.

Пам’ятник деруну в день свята Пам’ятник деруну в день свята

Погодьтесь, сам пам’ятник не виглядає якимось величним, ба навіть цікавим, але дерун – то страва дуже смачна, колоритна і свій власний пам’ятник для нього це знак шани нашої української кулінарії.

Фотозвіт красивих місць Древлянського парку

І на останок хотілось би додати декілька цікавих світлин, які підтверджують красу і самобутність Древлянського парку. Насолоджуємось разом!

Спуск до річки Уж з альтанкою Спуск до річки Уж з альтанкою

Лавка примирення Лавка примирення

Залізничний міст через річку Уж Залізничний міст через річку Уж

Пішохідний міст Пішохідний міст

Природа Древлянського парку Природа Древлянського парку

Алея вздовж річки Уж Алея вздовж річки Уж

Фонтан на річці Фонтан на річці

Паркова алея Паркова алея

Територія парку Територія парку

Поєднання каміння і дерев в ландшафті Древлянського парку Поєднання каміння і дерев в ландшафті Древлянського парку

Категорія: Подорожі  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O