Фестиваль дерунів в місті Коростень

Фестиваль дерунів в місті КоростеньКожного року, починаючи з 2008 у місті Коростень проходить Міжнародний Фестиваль дерунів. Свято відбувається в центрі міста в Древлянському парку. Це особливе місце, що заслуговує на окремий матеріал, а сьогодні ми поговоримо лише про Derun Fest.

Здається звичайна страва, а скільки вона дарує приємних емоцій. Оскільки за останні роки фестиваль набув чималої гучності, ми не змогли пройти повз цю подію. Забігаючи наперед скажу, що свято дійсно цікаве, тут є на що подивитись, а ще ми привезли додому простий і смачний рецепт дерунів.

Святкова програма фестивалю
На протязі всього дня на території парку проводяться різноманітні розважальні та повчальні заходи. Увагу привертають фольклорні виступи з різних куточків України. Нещодавно щось подібне ми бачили на фестивалі меду в музеї народної архітектури поблизу селища Пирогів.

Фольклорний виступ на сцені Фольклорний виступ на сцені

Це найбільша сцена, де трохи згодом буде святковий концерт. А загалом в парку організовані декілька зон для виступів, де проводяться різноманітні конкурси та майстер-класи. Якщо ви не знали, на фестивалі працює справжня школа дерунярства, майстри якої з радістю діляться секретами приготування смачнючих дерунів.

Проводиться майстер-клас на малій сцені Проводиться майстер-клас на малій сцені

Варто відзначити, що всі учасники фестивалю облаштовують своє місце з особливим колоритом та гумором. І це не просто народна креативність, адже за підсумками дня за найцікавіше гасло щодо свята, переможці отримають подарунки.

Ось таке народне оформлення Ось таке народне оформлення

Таких місць в парку дійсно багато. Іноді дивуєшся, як гарно та цікаво облаштована звичайна палатка, де торгують їжею та напоями. До кожного з таких місць хотілось підійти. Вони дійсно привертають увагу.

Ох, які ж манливі ці яскраві барви народного побуту. А ще дуже приємно, що більшість учасників долучились до свята з добрячою порцією гумору. Ось подивіться на такий стенд:

Трохи змінені рядки Т. Г. Шевченко Трохи змінені рядки Т. Г. Шевченко

А трохи далі ще одна цікавинка. Це вже фотозона. Місце де можна зробити незабутню світлину.

Розшукується за поїдання дерунів Розшукується за поїдання дерунів

Розмаїття елементів творчості вражає. З простих предметів люди творять дива, які милують і захоплюють.

Весела гусінь з яблука, моркви та винограду Весела гусінь з яблука, моркви та винограду

Звісно куди ж справжнє українське свято без гарбузів. Це прекрасне «полотно» для створення особливих образів.

Всі родичі гарбузові Всі родичі гарбузові

Молоде гарбузове подружжя Молоде гарбузове подружжя
Окремо слід поговорити про зони для створення світлин. Деякі з них були за окрему плату, але більшість безкоштовні. Просто гарно оформлене місце, яке привертає увагу.

Величезний дерун зі столовими приборами Величезний дерун зі столовими приборами

Арка для закоханих у деруни Арка для закоханих у деруни

Колоритна фотозона Колоритна фотозона

Щодо розваг в день фестивалю. На території парку розмістилось безліч розважальних палаток. Тут і тир, різні атракціони, забавки, ігри та інші розваги як для дорослих так і дітей. А тим, хто набігався неодмінно потрібно скуштувати дерунів.

Тут ви знайдете деруни та інші страви на будь-який смак. Є звичайні деруни зі сметаною, є особливі, засмажені з м’ясом або сиром, є деруни з грибочками, маринованими овочами, шкварками і ще багато різних дерунів. Вони готуються прямо тут і смакують надзвичайно гарно на свіжому повітрі.

Серед інших розваг виділяємо виступи відомих осіб, дерунярське триборство, виступи вокальних ансамблів, різноманітні конкурси для відвідувачів та учасників заходу, танцювальні програми і, навіть, дерунярська лотерея.

Народу з кожною годино стає все більше і більше. Безліч туристичних автобусів привозять туристів зі всієї України. Навіть Укрзалізниця додала окремий рейс потягом до Коростеня, щоб всі бажаючі потрапили на фестиваль.

Всі ці люди люблять деруни до нестями Всі ці люди люблять деруни до нестями

Історія Міжнародного фестивалю дерунів

Кожного року на Фестивалі дерунів відбувається щось грандіозне. В перший рік святкування спекли найбільший дерун вагою 118 кілограм. Ця подія увійшла до Книги рекордів України.

Наступного року встановили пам’ятник деруну, а ще через рік побили рекорд першого фестивалю. Нова вага деруна складає 136 кілограм. Згодом свято стає міжнародним. Про нього відомо за кордоном, чималі делегації приїжджають до Коростеня, щоб скуштувати деруни.

Садиба Дерунихи Садиба Дерунихи

Започатковується традиція запрошувати на свято різних медійних осіб, музичні гурти. Особою шаною користуються українці з прізвищем Дерун. Їм тут особлива шана і, навіть, безкоштовне частування.

Минулого року (X Фестиваль) знову замахнулись на побиття рекорду і таки зробили це. Новий найбільший дерун важить 180 кілограм.

Враження від фестивалю неймовірні. Пропоную наостанок переглянути народні виступи в короткому, але цікавому відео.

Категорія: Свята  Теги:
2 коментарі
  1. Анастасія :

    Це дійсно було круто. Одне мені не сподобалось – занадто багато людей. Іноді неможливо було проштовхнутись. Але захід вражає. Ми відпочивали всєю сім’єю цілий день і отримали чимало задоволення. Побільше би таких фестивалів… Дякую за огляд, цікаво було прочитати і побачити знайомі місця на фото. У вас чудовий сайт!!! :!: :!: :!:

    • Пугач :

      Дуже дякуємо за Ваш коментар та оцінку нашої роботи. Нам приємно бачити, що наші матеріали та огляди подобаються людям. І фестиваль дійсно був чудовим. Сподіваємось ще на низку подібних заходів на просторах нашої рідної України.

Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O