Дуб з бетонним стовбуром

Дуб з бетонним стовбуромЧитачі знають з якою повагою ми ставимось до славетних багаторічних дубів. У нас є навіть окрема категорія на сайті, де ми описуємо козацькі дуби. Сьогодні мова піде про незвичний дуб, що росте на острові Хортиця.

На території заповіднику чимало вікових дубів, які пережили багато історичних подій, але один із них вирізняється своєю долею. Мова йде про 150-ти річний дуб, що росте на поляні Кохання.

Поляна Кохання на мапі Поляна Кохання на мапі

Важкі часи для вікового дубу
У 2006 році люди помітили величезне дупло в нижній частині стовбура дубу. Висота дупла складала чотири метри. І так складна проблема для дерева ускладнилась тим, що деякі відпочиваючі почали розводити багаття прямо в дуплі.

Таким чином утворилась величезна порожнеча, що знищила майже все дерево. З часом порожнеча збільшувалась і дерево трималось тільки якимось дивом практично на одній корі. Звісно це відобразилось на стані крони. Гілки почали всихати, а саме дерево в будь-який момент могло впасти від власної ваги.

Порожнеча, яка майже знищила дуб Порожнеча, яка майже знищила дуб

Відновлення дубу

Група небайдужих ентузіастів звернула увагу на жахливий стан дерева. Вони почали вести роботи по відновленню велетня. Спочатку порожнеча стовбура була очищена, сухі гілки зрізані, а всі уражені місця були оброблені засобами для боротьби проти гниття і шкідників.

Далі провели консультацію з фахівцями кафедри лісового господарства і вирішили заповнити порожнечу бетоном. Відразу ж у стовбурі зробили необхідне армування і велике дупло забетонували. Відтоді дуб почав оживати. Через деякий час почали рости нові гілки, дуб почав давати жолуді.

Дуб з бетонним стовбуром живе Дуб з бетонним стовбуром живе

Бетонне заповнення порожнечі дубу Бетонне заповнення порожнечі дубу
Нова трагедія для дубу з бетонним стовбуром

Але якщо ви думаєте, що ось він щасливий кінець, то помиляєтесь. Через два роки незрозумілим чином сталось жахливе. Для створення відео з кінним виступом на фоні палаючого дерева, дуб облили горючою рідиною і підпалили.

Про що думали люди – невідомо. Дуб, у якого була ще жива кора і десь 20% деревини знову отримав болючий удар. Я не хочу навіть думати, хто допустив таке і де були люди, відповідальні за збереження природи заповідника.

Другий етап відновлення дубу

На щастя, люди, що займались відновленням дубу не покинули його і в цей скрутний час, за що я їм аплодую стоячи. Обвуглена кора була зачищена і пофарбована. Також повністю довелось замінити ґрунт навколо дерева, бо в нього просочилась горюча речовина і отруїла середовище.

На сьогоднішній день (осінь 2019 року) дуб з бетонним стовбуром знову відновився і продовжуєте жити. Його стан з кожним днем поліпшується. Величезні зусилля приклали люди, небайдужі до природи Хортиці. Навколо дерева влаштували мальовничу галявину з декоративними квітами та кущами. Назвали це місце – Поляна Кохання.

Поляна Кохання Поляна Кохання

В тіні могутнього дуба з непростою історією життя встановили лавочки, облаштували годівнички для птахів. Тепер тут затишно і приємно. Відпочиваючих радує спів пташок.

Здавна місце зростання вікових дубів вважалось місцем сили, завдяки своїй енергетиці. Біля цього дерева кожен може відпочити душею і тілом. Наразі Поляна Кохання і величний дуб на ній стали символом перемоги добрих думок і дбайливих вчинків над лихим задумом і нищівною силою руйнування.

Шануймо природу бо ми частина цього світу.

Категорія: Козацькі Дуби  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O