Дуби-патріархи або козацькі місця сили

Козацькі дуби

Що таке “місця сили”? Це такі локації з сильною енергетикою, яка впливає на людину. В одних випадках цю енергетику створює каміння, наприклад, Стоунхендж, Египетські піраміди, в інших – дерева. Про такі дерева з сильною енергетикою ми і поговоримо з вами.

У багатьох народів саме шановане і святе дерево – це дуб. І чим старіше було дерево, тим більше його шанували. Так, наприклад, в Стародавній Греції найбільш великі екземпляри дубів вважали статуями самого Зевса. А в Європі багато християнських священиків біля найбільш шанованих дерев встановлювали алтарі і розміщали розп’яття та образи Діви Марії.

Яскравим прикладом такого відношення являється каплиця, що знаходиться у порожнині дуба у французькому селі Алувіль-Белефос. Це мабуть саме відоме живе дерево у Франції в наш час. Маючи біля тисячі років, а стовбур завтошки 45 футів (майже 14 метрів!), це дерево містить дві каплиці, які розташовані одна над іншою.

Дуб-каплиця у Франції Дуб-каплиця у Франції

Нижня каплиця може вмістити до п’яти осіб, а верхня дещо меньше. Дуб-каплиця став римокатолицькою церквою с 1696 року…

Велетні на Україні
Були такі священні дуби-велетні і на Україні. Про один з них на острові Хортиця, ще в Х столітті писав візантійський імператор Костянтин Багрянородний, як про дуб величезних розмірів, під яким слов’яни що плили “із варяг в греки”, відпочивали і приносили жертви на честь благополучної переправи через дніпрові пороги. Під цим дубом, як розповідають народні перекази, відпочивали воєнні дружини князів Олега і Святослава, які ходили на Костянтинополь.

За кілька століть після слов’янських походів на Царгород у холодочку під тим же деревом полюбили збиратися на раду запорожці, щоб отримати від нього наснагу і силу відстояти волю України. На жаль дуб не пережив скасування Запорозької Січі, після цього він раптово захирів, а за 96 літ після тієї події всохла його остання гілка.

Запорозький дуб (старе фото) Запорозький дуб (старе фото)

Його духовним спадкоємцем став 700-річний Запорозький Дуб, який знаходиться у північній частині Верхньої Хортиці (сучасного правобережного району Запоріжжя), біля притоки річки Верхня Хортиця. Але про це вже іншим разом.

Відроджуючи стародавній український звичай збиратись під дубами, Голод та Пугач вирішили побувати на “козацьких місцях сили” і на собі відчути потужну енергетику священних дерев та набратись сили і відваги.

Козак набирається сили та наснаги Козак набирається сили та відваги

Пізніше ми більш докладно опишемо такі локації, а зараз порада, як впізнати що перед вами “місце сили”. Дуже просто, там повинен рости кількасотлітній дуб, пов’язаний з козаками .

Дуби і здоров’я

Несподіваний додатковий бонус. Перебування в дубових рощах, завдяки тому, що дерева виділяють летючі речовини-фітонциди, зцілююче впливає на тих, у кого підвищений кров’яний тиск та поліпшує сон. Тому, якщо не спиться, гайда на прогулянку до дубів )))

Категорія: Козацькі Дуби
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O