Неочікувані природні явища

Неочікувані природні явищаПрирода, що довкола нас, дуже непроста і норовлива. Якщо придивитись – можна помітити неабияку красу, що ховається в несподіваному місці. Сьогодні я хочу розповісти про цікаві природні сюрпризи на які годі й сподіватись в звичайний день.

В цьому матеріалі не буде нічого надприродного і чудесного. Просто невеличкі аномалії, які відокремлюються від загального стану речей. Сподіваюсь, що ця стаття буде згодом доповнюватись новими подіями. Отже, поїхали.

Холодна весна 2013 року
Все було б досі звично, кого здивуєш холодною весною аби не одна річ. Ще 4 квітня саме 2013 року мені судилось займатись змовою риболовлею. Так, ви все вірно прочитали. Саме в цей день в затоках ще стояла крига, а у поселеннях майоріли величезні снігові сугроби. Іноді снігу було так багато, що під ним зникали вуличні лавочки. Все було вкрите білим полотном.

Зимова рибалка 4 квітня 2013 року Зимова рибалка 4 квітня 2013 року

На фото видно, що верхня частина криги вже підтаяла і майже перетворилась на «холодну кашу», але основа була досить міцна. Звісно в центральних частинах річок крига давно зійшла, але ближче до берега та в затоках люди ще спокійно рибалили.

Рибалки ловлять останнє крижане задоволення Рибалки ловлять останнє крижане задоволення

Вже зовсім скоро крига зовсім зійде, а тому охочі до зимової рибалки віддають шану своєму захопленню до останньої миті. Цікаво, що в той день я замерз на холоді, а обличчя загоріло на сонці. Звісно я отримав винагороду за свої страждання на льоду під палючим сонцем.

Зимова здобич на рибалці – окунь Зимова здобич на рибалці – окунь

Це дійсно незабутнє явище. В час, коли вже всі сподіваються сповна насолодитись теплом і весняними барвами, 2013 року панувала справжня зима.

Зимові гриби у січні 2020 року

Від риболовлі перейдемо до тихого полювання. Осінь 2019 року вийшла не надто грибна, вона була тепла і суха. Звісно мені вдалось назбирати трохи грибочків і навіть законсервувати по своєму особливому рецепту. Але задовільнити жагу збирання грибів так і не вийшло.
А оскільки початок зими також був дуже теплий, то весь грудень і початок січня ми не бачили снігу. Температура трималась вище нуля і лише вночі були невеликі заморозки. Але справжнє природнє диво творилось у лісі. Там росли гриби!

Зимові опеньки або фламуліна бархатистоножкова Зимові опеньки або фламуліна бархатистоножкова

Ці гриби до останнього можуть порадувати грибників. Але навіть 3 січня їх зустріти досить дивно. Погодьтесь, взимку ми чекаємо на сніг, можливість покататись на лижах, але точно не велику кількість грибів.

Кому сказати, що після Нового року пішов збирати гриби, то люди подумають, що на свята перебрав горілки. Які можуть бути гриби. Але ж ні. Гриби справжні, їстівні і дуже смачні.

Сімейство зимових опеньок Сімейство зимових опеньок

Фламуліна росте великою зграєю, але їх також можна сплутати з отруйними двійниками. Якщо ви вирішили збирати фламуліну, добре вивчіть її двійників (ядовита вогнівка, галерина та коллібія). А краще в першу подорож за зимовими опеньками йдіть з досвідченим грибником.

Пінгвіни на Дніпрі

Так, ви все вірно прочитали. Пінгвіни, але звісно не справжні. Ось вам фото, зроблене зимою 2021 року на секлястих берегах Хортиці. Тут примостилась зграя зимуючих птахів, серед яких чайки мартини і баклани. Завдяки характерному окрасу птахів, а також засніженим скелям здається, що це справжня арктика зі своїми пінгівнами, але ні – це наш славетний Дніпро і могутня Хортиця.

Пінгвіни на Дніпрі Пінгвіни на Дніпрі

На цьому наші невеличкі природні аномалії закінчуються. Але, якщо у вас є якась особлива історія з фото – пишіть в коментарях, я обов’язково доповню матеріал новими дивами природи.

Категорія: Подорожі
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O