Дім з химерами у м. Луцьк

Дім з химерами у м. ЛуцькЦей незвичайний будинок розташований у Луцьку на вулиці Лютеранській, 9. До нього часто навідуються туристи, як українці так і іноземці. Зовні він нагадує невеличкий замок з безліччю скульптур. Проект будівлі належить архітектору Ростиславу Метельницькому. А от за оздоблення будинку, його власник Микола Головань взявсь самостійно. Будівництво розпочато ним у 1980 році і ведеться по сьогоднішній день, тобто вже сорок років.

Дім з химерами то неофіційна, народна назва, сам скульптор називає це будинком-вернісажем родини Голованів. “Химери – то в Києві, а тут – вернісаж. Нема химер, є сакральна скульптура, є алегорія”, – каже він.

Маршрут

Як добратися? Почніть від замку Любарта, повз костел Петра і Павла, і рухайтесь до головного орієнтиру — лютеранської кірхи. Знайте, якщо ви її бачите, то наша ціль майже поруч. З лівого боку від кірхи буде вуличка, нам саме туди, йдіть у напрямку до річки.

Головний орієнтир Головний орієнтир

Там побачите ворота з двома левами, вітаю ви на точці прибуття. Щоб ви знали, про цих звірів є чарівна легенда. Нібито потрібно прошепотіти на вушко спершу одному, а тоді другому левові своє бажання. І якщо сильно вірити, то воно неодмінно здійсниться.

Два леви Два леви

Огляд будинку

На самому будинку розташовано безліч різних кам’яних деталей та скульптур. Деякі творіння, які ще не знайшли своє місце в авторській задумці, стоять просто на подвір’ї та за його межами. Ви тільки уявіть собі, понад 500 скульптур і все це справа рук однієї людини.

Будинок з боку Будинок з боку

Вид спереду Вид спереду

Давайте розглянемо дім Голованя поближче. Зверніть свою увагу на барельєф із зеленого пісковика на фронтоні будинку. Це зображення сім’ї скульптора: зліва діти, справа дружина, а митець — посередині як Атлант, що тримає все на собі. Микола Головань вважає, що це найкраща його робота.

Сімейний барельєф Сімейний барельєф

Далі, на горі будинку є напис латиною. Як нас запевнили, він означає “cвобідна праця – це задоволення”. (Що не дивно, але таке слово в нашій мові є, як свідчить академічний “Словник української мови”, свобідний — це синонім слова вільний).

Напис латиною Напис латиною

Ще є «італійський» дворик, кузня, але туди ми не потрапили.

Сам будинок огороджений кам’яним парканом, а за ним, на вулиці, знаходяться іще різноманітні скульптури. Головна з них, це скульптура Богородиці з немовлям, вона розташована на березі річки Стир.

Кам’яна огорожа Кам’яна огорожа

Богородиця з немовлям Богородиця з немовлям

Подейкують, що раз на рік, в особливу ніч, усі скульптури оживають і веселяться на цьому самому березі.

Берег Стиру Берег Стиру

Скульптури хочуть веселитися Скульптури хочуть веселитися

Тим часом скульптор не планує зупиняти чи закінчувати свою титанічну працю — “я буду робити стільки, скільки житиму”.

Микола Головань Микола Головань

Цікаві факти

Будинок Голованя посів друге місце в “Топ-5 дивних споруд в Україні”. До речі, на першому місці виявився «Будинок з химерами» Городецького.

Отже підсумуємо, вирушаючи на екскурсію до Луцька, обов’язково відвідайте Дім з химерами. Це ідеальне місце для застосування вашого фотоапарату!

Категорія: Подорожі  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O