Парк Кіото в Києві

Парк Кіото в КиєвіСьогодні ми запрошуємо вас відвідати частинку Японії у самому серці України — київський парк “Кіото”. Він знаходиться між станціями метро Чернігівська та Лісова, вздовж вулиці Кіото та Броварського проспекту і оформлений у стилі традиційного японського саду.

Японський сад символізує досконалий світ земної природи, а інколи виступає уособленням всесвіту. Характерними елементами його композиції є штучні гори і пагорби, ставки і острови, струмки і водоспади, доріжки і ділянки піску чи гравію, прикрашені камінням незвичайних обрисів… На території саду можуть також розміщуватися кам’яні ліхтарі, альтанки… (Матеріал з Вікіпедії)

Мандрівку по парку краще починати з центрального входу, який знаходиться навпроти університету КНТЕУ. Сам вхід прикрашений одним з найбільш впізнаваним символом Японії — воротами торії. Зазвичай такі ворота встановлюють перед входом до святилищ та храмів. За переказами торії уособлюють собою межу між світом звичайного та божественного, вхід до краю Богів. Як на мене це дуже символічно, ви й справді залишаєте світ асфальту та бетонних коробок і потрапляєте до куточку чарівної природи.

Торії Торії

За воротами вас відразу зустрічають японські кам’яні ліхтарики. Вдень вони виконують роль вишуканої декорації в саду, а ввечері, зі свічкою всередині, вони вказують шлях до альтанки, ставку або вихід до дому. Звісно в Києві ніхто не освітлює парк за допомогою свічок. Але так хотілося побачити, як би все це виглядало у реальності. Фахівці вважають, що такі кам’яні ліхтарики, з палаючими усередені них свічками, уночі стають особливо чарівними. В такому освітлені навколишній світ відразу набуває загадкового вигляду.

Кам'яний ліхтарик Кам’яний ліхтарик

Для зручності опису, ми умовно розбили парк на три ландшафтні композиції — світи води, каменів та рослин. Чому умовно? Тому що всі ці три стихії є у кожній частині японського саду, але наш розподіл дозволяє виділити перевагу якогось одного елементу над іншими. Отже почнемо нашу мандрівку з першої такої композиції.

Світ води

Якщо ви пройдете прямо по стежці вглиб парку, то першим що впаде вам у вічі буде велика кам’яна пагода. Це квадратна семиповерхова ступа заввишки 5 метрів. Гм, а я все життя вважав, що пагода це будинок з дахом у східному стилі, а ні це ще й пам’ятник якийсь. Її нам привезли з Японії, на знак дружніх відносин двох міст, столиці України — Києва та культурної столиці Японії — Кіото. На боку пагоди є зображення Будди. Раритет датують кінцем дев’ятнадцятого – початком двадцятого століття.

Пагода Пагода

Пагода — це буддійська культова споруда, яка допомагає людям, що її відвідують, внести гармонію в своє життя, очистити себе від різних вад та розвинути в собі чесноти. Для отримання більш сильного, у порівнянні зі звичайним відвідуванням, впливу рекомендується обійти ступу по колу у напрямку руху сонця.

При цьому обхід ступи не обмежується одним колом, ви може зробити стільки кіл, наскільки у вас вистачає сил та бажання. Якщо ви бажаєте відчути себе наприклад справжнім буддійським ламою, то ось вам невеличкий тест. Лами зазвичай обходять навколо ступи по колу 108 разів. А ви так зможете?

Загадки парку

Прискіпливі читачі, можуть мені зауважити: “Агов шановний, а де ж обіцяна вода? Це ж світ води, чи не так?” Так все так, і вода тут присутня у вигляді улюбленого елементу природи у японців – декоративного водоспаду. Він розташований поряд з пагодою у вигляді земляного кургану з великими та нерівними кам’яними брилами. Брили імітують скелю, з якої стікає вода. Через те, що води на час нашого відвідування було обмаль, впізнати у цьому об’єкті водоспад не легко.

Водоспад Водоспад

Із цім водоспадом пов’язана цікава загадка, але спочатку невеличка передісторія. Парк “Кіото” має багато таємниць. Всюди пишуть, що в ньому можна побачити камені із поетичними назвами, на зразок каменю почесного сидіння, каменю печерного виду тощо. А ще деякі дерева мають такі назви як дерево, що приховує водоспад, дерево призахідного сонця. І ніби цього замало, ще є курган, який відтворює обриси відомої гори Фудзі.

Ну і яке з цих дерев приховує водоспад? Наш варіант - це сосна справа Ну і яке з цих дерев приховує водоспад? Наш варіант – це сосна справа

Так, це все дуже цікаво і напевно несе якийсь глибокий філософський сенс. Але ось у чому питання. Ніде не вказано, які саме камені та дерева мають персональні назви. Не існує жодної таблички чи путівника, де були б вказані такі цікавинки. Творчій колектив сайту “Мандрівочка” провів своє розслідування, і більшість загадок нам вдалося вирішити. Ми знайшли, які камені мають назви та з’ясували розташувавння символічної гори Фудзі. Єдине що відкритим питанням залишилось, це назви дерев. Сподіваємось, що наші читачі нам підкажуть.

Вид на парк згори Вид на парк згори

Камінь з назвою

І ось перший такий загадковий камінь з назвою ви можете побачити зовсім поряд з пагодою. Так, це той самий декоративний водоспад, про який шла мова раніше. Його назва – камінь почесного сидіння. На світлині місце для сидіння позначено червоною стрілкою.

Камінь почесного сидіння Камінь почесного сидіння

Хоча, як на мене, це справжній трон зі спинкою, на якому повинні сидіти брутальні люди у обладунках та з величезними сокирами. Камінь знаходиться на підвищенні, і він викликає дивні почуття, коли споглядаєш з нього на всіх тих перехожих, що копирсаються отам унизу. За пафосом, це можна порівняти з відомим троном із мечів з кіносеріалу “Гра престолів”.

Ставок

Русла потоку води з водоспаду впадають у ще один водний об’єкт — ставок. За задумом, це повинно було добавити ставку більшої динаміки. Але з цим нам не пощастило, як ми вже писали води у водоспаді обмаль.

Сухе русло до ставку Сухе русло до ставку

Ставок це важливий елемент японського саду. За його допомогою зазвичай розширюють маленький простір і роблять його більш об’ємним. Як вважають японці, ставок це дзеркало, у якому відображається небо. Берега мальовничо прикрашені кам’яними брилами та ліхтариками. Поряд розташована альтанка-гриб.

Ставок Ставок

Таємничі камені у ставку

Саме у ставку ховаються інші три камені, які мають свої власні назви. Вони немовби утворюють пряму лінію, яка перетинає ставок від пагоди до альтанки. І перший з них, це камінь-охоронець. Він нагадує невідому рибу, яка неспішно патрулює та охороняє навколишні води.

Камінь-охоронець Камінь-охоронець

Другий камінь має назву камінь печерного виду. І дійсно він нагадує гору з печерою посередині, вхід до якої щільно закритий каменем. На всяк випадок нагадуємо, на світлинах всі особливі камені позначені червоною стрілкою.

Камінь печерного вигляду Камінь печерного вигляду

Третій камінь знаходиться біля самого берегу. Його назва – камінь місячної тіні. Чому саме місячної тіні? Якщо уважно пригледітись, то видима половинка каменю разом із його тінню у воді утворює повний місяць. Ох і бурхлива уява у тих японців.

Камінь місячної тіні Камінь місячної тіні

Також ставок традиційно обладнаний штучним островом, на який можна потрапити аж по двох маленьких червоних містках.

Острів Острів

Якщо ви пройдетесь по вимощеній стежці з острову униз до пагорба, то ви потрапите до іншої ландшафтної композиції. Але про це читайте у наступній частині.

Категорія: Подорожі  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O