Парк Кіото в Києві, частина друга

Парк Кіото в Києві, частина друга

Ця стаття є продовженням нашої розповіді про парк у Києві, який оформлений у японському стилі. У цьому парку можна влаштувати як чудовий відпочинок на природі, так і романтичну фотосесію. Для батьків з дітьми у парку обладнано декілька ігрових майданчиків.

У попередній статті для зручності опису, парк був умовно поділений на три ландшафтні композиції — світи води, каменів та рослин. Про світ води ми уже все розповіли у першій частині, тож прийшов час перейти до наступної ландшафтної композиції.

Світ каменів

І так перед вами світ каменів. У цьому світі, як ви здогадались, все буде з каменю. І навіть те що ви б ніколи не подумали вода в струмку і сад теж буде з каменю. До речі, в Києві це не єдине місце, яке називаться садом каменів. Але не будемо поспішати наперед і повернемося до пагорбу. Подорож у кам’яному світі починається зі священної для кожного японця гори Фудзі.

Навігаційна мапа Навігаційна мапа

Символічна гора Фудзі
Пам’ятаєте ми вже писали у попередній статті, що десь у парку є курган, який відтворює обриси відомої гори Фудзі. Правда, як виявилося, відтворює гору не сам курган, а ось таке нагромадження каменів на ньому. Гора Фудзі — це діючий вулкан у Японії. Має симетричну конусоподібну форму.

Гора Фудзі Гора Фудзі

За віруванням японців, у жерлі гори вариться напій безсмертя. І кожен хто підкорить вершину гори стане безсмертним. Правда зазвичай це під силу лише обраним. Ну що сміливці, вперед за вічним життям?

Річка щастя

Від Гори Фудзі починається сухий струмок-імітація, так звана річка щастя. Чому саме щастя і не питайте, не знаю. Камені в струмку імітують бурхливий гірський потік. Галька це немовби бульбашки, які утворюються від протікання води на великій швидкості. Цей струмок поєднує стару частину парку (ставок) із новою – справжнім японським дзен-садом.

Початок сухого струмку Початок сухого струмку

Сам струмок Сам струмок

І його закінчення І його закінчення

Сад каменів

Сад дзен, або як його ще називають сад каменів, це ще одна чудова фішка парку “Кіото”. І це не стилізація в японському стилі, як би ви могли подумати, а справжній автентичний зразок. Сад дзен був спроектований провідним дизайнером традиційних японських парків – Широ Накане. Зовні це сухе гравієве озеро, посеред якого стоять два невеличкі острови, поєднані містком. Чому озеро сухе та гравієве? Та тому що дрібні хвилі та воду у ньому імітує камінь. А саме озеро символізує собою світовий океан.

Сад дзен Сад дзен

А ви знали, що острови в озері мають свої особисті назви та свій філософський сенс? Ось ці назви, острів черепах та острів журавлів. Спостережливий читач легко здогадається де який острів, лише поглянувши на висоту дерев, що ростуть на них.

Острова черепах та журавлів Острова черепах та журавлів

Поєднання черепахи та журавля, це традиційний для Японії символ – цурукаме. Він означає побажання довгих років життя. Весь фокус у тому, що і журавель і черепаха кожен окремо означає довголіття, але при їх по’єднанні ефект значно збільшується.

Цурукаме Цурукаме

Нерухомість каменів у саду навіває спокій у душі. Споглядання саду дзен проводиться тільки з одного місця, яке зазвичай розташоване за межами саду. На фото це місце позначене червоною стрілкою.

Місце для спостерігання Місце для спостерігання

На жаль наші люди не розуміють, що ходити по дзен-саду не можна. А чужі сліди на гравію, вони сприймають, як дозвіл ходити де завгодно. Я розумію, що це марна справа, але спробую пояснити саме для таких людей. Сад каменів це картина, а по картинах не ходять. Тому будь ласка, ніколи так не робіть!

Світ рослин
Як ви уже напевно здогадались, увесь парк “Кіото” – це світ рослин. Японці вважають, що рослини у саду потрібно висаджувати з урахуванням зміни пори року. Таким чином при огляді акцент буде падати на найефектнішу в даний сезон рослину. Це час для милування саме її красою, а інші рослини не відволікатимуть на себе увагу.

Так наприклад, весна це пора цвітіння сакури, коли вона немовби огортає сад біло-рожевими хмарами.

Весна Весна

Влітку пелюстки дерев прикрасять ставок у парку, а гілки дерев у ночі створять химерний орнамент на тлі неба.

Літо Літо

Осінню парк запалає багаттям яскраво-жовтого листя. В цей час вся увага концентрується на японських кленах – символу вічності, життєвої мудрості та тактовності.

Осінь Осінь

Зима це пора віковічних сосен. Не випадково перші дні Нового року в Японії раніше так і називалися мацу але ути – “тиждень сосни”.

Зима Зима

Алея сакур та Ханамі

Як на мене, саме алея сакур є “родзинкою” світу рослин. Її довжина становить 987 метрів, та налічує 360 голландських саджанців вишні. Дерева висаджені у два ряди вздовж пішохідних доріжок з внутрішньої сторони.

Алея сакур Алея сакур

З цвітінням сакури пов’язаний відомий японський звичай – ханамі. Тобто милування квітами у перекладі на нашу мову. В Японії часто відбувалися різноманітні війни та сутички, тому можливо в мирний час японці вирішили, що краще сидіти і милуватися сакурою, аніж постійно воювати.

Багато хто вважає, що ханамі це якийсь різновид медитації, насправді це не так. Милування сакурою в Японії це шумні пікніки на природі. Існує навіть така жартівлива приказка, “данго (рисові кульки) краще за квіти” – хана йорі данго. Так японці висміюють те, що люди за їжею та випивкою забувають про милування квітами.

Ханамі в Японії Ханамі в Японії

Але звичайно ханамі має і філософський сенс. Короткий період цвітіння сакури , нагадує японцям про швидкоплинність життя, а колір пелюсток пов’язується з кров’ю, яку пролили у боях воїни.

Підсумок

Що тут сказати, багато прекрасного знаходиться зовсім поруч, і ми сподіваємось, що з нашою допомогою парк “Кіото” привідкрив для вас завісу своїх таємниць. Гарного вам настрою і до нових зустрічей!

Категорія: Подорожі  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O