Печера з сульфатними озерами – Три ока

Печера з сульфатними озерами - Три окаПеребуваючи в Домініканській Республіці неможна не заїхати в столицю – Санто-Домінго. Це ковток історії, який повідає про найстаріший населений пункт Америки, що заснований європейцями. Але до Санто-Домінго ми ще повернемось, а поки що, ласкаво прошу до справжнього природного чуда, що знаходиться за вісім кілометрів від столиці.

Мова йде про печеру Los Tres Ojos, що в перекладі з іспанської означає – «Три ока». Це неймовірний куточок на території парку Мирадор дель Есте, що вражає своє красою.

Утворення печери «Три ока»

Оскільки на території Домінкани дуже багато підземних утворень, деякі з них з часом відкриваються. Так сталось і з цією печерою. Внаслідок землетрусу утворилось величезне поглиблення, які пізніше заповнились водою. Це щось на зразок наших затоплених кар’єрів, але без людського втручання.

Спуск до печери непримітний. Посеред парку якісь сходи вниз. Спочатку не очікуєш нічого особливого, але далі…

Спуск до печери «Три ока» Спуск до печери «Три ока»

Подолавши перші сходи ніхто не втримується від здивованого вигуку. Адже вид відкривається неймовірний.

Вид на перше озеро відразу після спуску Вид на перше озеро відразу після спуску

Озера всередині печери
Назва печери походить від розміщених на глибині 15 метрів трьох озер, які утворились ще в колоніальний період. Це місце використовували племена Таїно для проведення своїх ритуалів.

Пізніше відкрилось четверте озеро, тому насправді в печері розміщено не три озера, а чотири, всі вони мають свої особливості. Перше сульфатне озеро, яке ми бачимо біля входу має назву Aguas Azufradas (Блакитні води).

Aguas Azufradas (Блакитні води) Aguas Azufradas (Блакитні води)

Всі три озера мають різний склад хімічних елементів. Раніше в них дозволялось купатись, але згодом внесли заборону із-за небезпечних скелястих берегів і достатньої кількості травмованих туристів. Вода тут завжди прохолодна, адже нависаючий кам’яний купол закриваю воду від сонця.

Друге озеро дуже маленьке і має назву Lago las Damas (Дамське озеро). За однією з легенд це озеро називається дамським, тому що воно не глибоке і тут купались дами і діти. За іншою легендою, жінки які не можуть завагітніти саме в цьому озері находять порятунок.

Озеро Lago las Damas (Дамське озеро) Озеро Lago las Damas (Дамське озеро)

Чарують загалом озера, але якщо звернути увагу на стіни – тут також можна зустріти багато дивного та незвичного. Стіни приховують багато таємниць, які сьогодні ми вже не відкриємо. Подивіться ось на це фото – тут чітко видно абрис дельфіна, замурованого у стіну.

Дельфін замурований у стіну Дельфін замурований у стіну

Розглядаємо дельфіна зблизька Розглядаємо дельфіна зблизька

Фотографія не передає, наскільки він виглядає реалістично. Як тут опинився дельфін і яке тут було сполучення з морем – невідомо. Але одне з озер солоне по складу зовсім як море. Ось і думайте тепер, що тут відбувалось декілька століть тому, що дельфін застряг в стінах печери.

Наступне озеро має назву Nevera (Холодильник). На паромі через це озеро можна дістатись до справжньої казки і ми обов’язково це зробимо.

Озеро Nevera (Холодильник) Озеро Nevera (Холодильник)

Я вже казав, що в озерах заборонено купатись, але є одна людина в Домінікані, якої заборона не стосується. Чоловік створив на цьому свій бізнес, він плигає у воду з різної висоті, звісно за певну плату. Робить це красиво і взагалі влаштовує шоу. Якщо зібрані чайові його не влаштовують то він просто з берега падає у воду і все. Якщо чайових багато – вилазить по кам’яним стінам майже під стелю і робить ефектний стрибок з акробатичними трюками.
Температура води в цьому озері близько 15 градусів, але для домініканців це вже справжній холодильник. Також тут ви бачите паром, його завзяті домініканці тягнуть по канату на інший берег. Там відкривається озеро, що має відкритий купол. Внаслідок урагану Жорж 1998 року стеля зруйнувалась і тепер озеро має доступ сонячних променів.

Четверте озеро Лос-Зарамагуллонес Четверте озеро Лос-Зарамагуллонес

Що означає назва озера – мені невідомо. Але озеро вражає своєю тропічною зеленню, що росте на стінах. Подейкують, що саме тут знімали фільм «Парк Юрського періоду», але тут треба сказати, що домініканці дуже цікаві. Вони впевнені, що саме завдяки їх військам була отримана перемога над Гітлером, тому вірити в правдивість фактів треба з осторогою.

Взагалі це озеро гарне з будь-якого ракурсу, пропоную вам переглянути декілька світлин і пересвідчитись в цьому.

Вид на озеро Лос-Зарамагуллонес Вид на озеро Лос-Зарамагуллонес

Лос-Зарамагуллонес з іншого ракурсу Лос-Зарамагуллонес з іншого ракурсу

Вихід до озера Лос- Зарамагуллонес Вихід до озера Лос- Зарамагуллонес

Вид на озеро Лос- Зарамагуллонес з оглядового майданчика Вид на озеро Лос- Зарамагуллонес з оглядового майданчика

Ще декілька світлин

Ця печера унікальна і казкова. На кожному куточку можна знайти щось неймовірне і цікаве, а загальні види просто вражають. Насолоджуйтесь!

Стежки до озер, які видно з оглядового майданчику Стежки до озер, які видно з оглядового майданчику

Неймовірні стіни печери Неймовірні стіни печери

«Парк Юрського періоду» «Парк Юрського періоду»

Просто не відвести очей від такої краси Просто не відвести очей від такої краси

Природа – найкращий митець Природа – найкращий митець

Печерні ходи в стінах Печерні ходи в стінах

Місця для акробатичних виступів Місця для акробатичних виступів

Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O