Пейзажна алея у м. Київ – частина перша

Пейзажна алея у м. Київ - частина першаПейзажна алея — це зона відпочинку в Києві, яка розташована за будинками по вулиці Великій Житомирській і огортає крутий схил пагорба. Пейзажною її назвали невипадково — з гори відкривався неймовірно гарний вид на майже весь Київ, ну половину так точно. На жаль зараз схили пагорбу уздовж алеї заросли деревами, і навколишній пейзаж не дуже видно. Але все одно це саме чудове, тихе і спокійне місце в Києві, де можна відпочити.

Для цієї екскурсії ми розробили спеціальний маршрут, з якого найкраще, на нашу думку розпочинати огляд. За цим маршрутом, кожне наступне місце огляду буде цікавіше за попереднє. І відправною точкою для нашої подорожі стане мурал на стіні будинку №38 по вулиці Великій Житомирській, який дістав назву “Український Святий Георгій”. На графіті відображений момент боротьби українського народу за свою волю та незалежність.

Мурал «Український Святий Георгій» Мурал «Український Святий Георгій»

Якщо ви знайшли це місце, значить ви на вірному шляху. Мурал наповнений символами і образами, які не залишать байдужими нікого. Соколами називали козаків, і на панно захисника вітчизни зображено із соколиною головою. Він уражає ворога-змія, чиї жадібні руко-голови тягнуться до нашої рідної землі. Сонце немовби благословляє своїми променями козака, а сонячний птах, який виникає з одного із променів, летить на допомогу змієборцеві.

Фоном графіті слугує космос та зірки, які тільки підкреслюють епічність зображеного на полотні. До речі, площа картини становить біля 150 кв. метрів. Від муралу, йдучи вперед по стежці, ми попадемо до першого з чотирьох майданчиків, запланованих нами до відвідування.

Локація перша — “Майданчик загадок”
На стежці, перед входом до дитячого майданчику, нас зустрічає янголятко на дев’яти різнокольорових подушках. В руці у нього мідний дзвіночок, в який він дзвонить, нагадуючи про те, що є час грати і час відпочивати. Тобто так було раніше. Зараз обличчя янголятка, від журби укрите за волоссям, бо дзвіночок в нього відібрали. Сумне видовище, але таких слідів вандалів буде ще багато попереду. Люди, які це зробили, нехай вас життя покарає.

Янголятко без дзвоника Янголятко без дзвоника

Ідея створення цього майданчику полягає в тому, щоб зробити гойдалки, гірки ілюстраціями до українських народних загадок. Аби діти могли не лише гратися, а й чомусь навчитися, розгадуючи загадки.

Мишка Мишка

Черепаха Черепаха

Квітка та пташки Квітка та пташки

Лелека та жаба Лелека та жаба

На жаль невблаганний час і тут нікого не пошкодував, написів з текстом загадок не залишилося. Нам достеменно відомо тільки про дві загадки до споруд на майданчику. А ну відгадайте, про кого вони?

На землі вона така,
сонна й неповоротка,
у водичці оживає
і легенько пропливає.

Невеличка та сіренька,
В нірці мешкає тихенько.
Уночі по хаті — нир
Я шукаю сало й сир

Якщо вам мало, то поряд з майданчиком ще є “стіна загадок”. Там намальовані загадки на музичну тематику, а також поруч написані тексти до цих загадок з відгадками. Малюнки спеціально зображені так, щоб вони були схожі на ще одні загадки, а не на відповіді.

Стіна загадокСтіна загадок

А ну спробуйте за малюнками дати правильну відповідь на наступні загадки:

Сіла зграя пташенят
на п’ятірко дротенят.
Якщо ти їх упізнаєш,
то мелодію зіграєш.

Цю істоту неодмінно
Треба ставить на коліна
І потягнути за боки,
Щоб співав він залюбки.

Прилягла паняночка
На моє плече,
Від її співанки
Аж сльоза тече.

Гудзиків без ліку має,
Ще й весело співає.

В оркестрі поважають,
та б’ють мене, як грають.

Крім загадок, цей майданчик додатково обладнаний спеціальною інфраструктурою для дітей з інвалідністю. Що встановлено?

  • Карусель для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату
  • Бізіборд з абеткою мовою Брайля
  • Музичний Кселофон
  • Бізіборд з жестовою мовою
  • Бізіборд для розвитку дрібної моторики

Абетка Брайля Абетка Брайля

Бізіборди та Кселофон Бізіборди та Кселофон

Загалом, на мою думку, це самий сумний майданчик. І чимала частка цього належить вандалам, які скрізь позалишали свої брудні сліди. Так наприклад, завдяки їм на майданчику зараз відсутні тигробджоли та скульптура хлопчика.

Несподіваний бонус: заглянувши в сусідній провулок, що поряд з майданчиком, можна побачити графіті «Wall’ьна душа» від O’prime.

Wall'ьна душа... Wall’ьна душа…

від O'prime від O’prime

На стіні автор залишив свій коментар до картини у вигляді невеличкої таблички:

“Wall’ьная душа” – це питання про “Без Wall’ьність”. У назві “wall” використовується як англомовне слово “стіна”. Тобто “Душа, яка належить стіні” – це питання про “Без стінність” та “безВОЛьність”.

На мій погляд, дуже багато якісних художніх робіт пропадають у покинутих місцях, “місцях спеціально відведених для графіті”, або тому подібних. У період моїх починань, як графіті художника, мої роботи можна було побачити в основному в паркових зонах, біля залізничних колій… Але їх загалом бачив тільки я або колеги по стіні. Не знаючи як розвиватися далі, я на довгий період залишив творчість… З аналогічної причини “в історії” не залишили свій слід дуже багато художників…

Ця робота піднімає питання про найголовнішу проблему (на мій погляд) легальної сторони вуличного мистецтва, в тому числі мурал-арту і графіті…

Художники є, а стін немає – ця головна ідея роботи.

Ця робота представляє собою “ре контекст” картин художників часів ренесансу. Значення “ре контекст” взято як процес зміни первинного значення і комунікативних цілей.

Класичні сюжети використовуються так як це “всесвітньо прийняте мистецтво” і в даному випадку направлено на широке коло глядачів.

Сюжетна лінія простежується з ліва на право, і у кожного персонажу є своя роль. У лівій частині – “ангели і Боги” – “початківці і художники-професіонали”… Деякі “початківці” замислюються, деякі вже роблять перші “написи”… але так як практика майже неможлива, багатьох “початківців” це лякає. По праву сторону відбувається боротьба між художником-творцем і “владою” (“влада” – людина, яка має більше сил і повноважень, людина за яким ховається відповідь).

У художника, який не отримавши можливості себе реалізувати, “відпадають крила”…

Не дивлячись на всі заборони, є ті, які вилітають з будь-яких рамок і створюють дивовижні роботи…

Так чи варто забороняти те, що безумовно переростає в мистецтво?

З повагою, O’prime”

Неймовірні лавочки
— Так, все це добре для прогулянок з дітьми, а що є романтичного для закоханих, де там можна зробити шалені фотографії?

Прогулюючись стежкою від одного дитячого арт-майданчика до іншого, ви зустрінете, окрім різних чудернацьких скульптур, безліч оригінальних лавочок для відпочинку закоханих парочок. Фотографії з ними вийдуть насправді унікальними та стильними. Ось наприклад, це лавочка «Тканина» виконана у вигляді струмуючої, летючої матерії. Звісно люди з балончиками фарби просто не могли оминути такий артефакт.

Лавка "Тканина" Лавка “Тканина”

Або, де ще можна запросто сфотографуватися та посидіти на даху дому? На Пейзажці можливо все. Але мабуть не зараз, почекаємо до літа )))

Лавка "Дах" Лавка “Дах”

Якщо на декілька хвилин звернути зі стежки до майданчиків на сходи під бетонним прожектором і спуститися униз, то до вашої уваги будуть запропоновані лавочки “Кавун”, “”Рубик та “Сакральний Hi-Tech”.

Інсталяція "Форма світла"Інсталяція “Форма світла”

Лавка "Кавун" Лавка “Кавун”

Лавка "Рубик" Лавка “Рубик”

Та лавка "Сакральний Hi-Tech" Та лавка “Сакральний Hi-Tech”

Нам найбільше сподобалась лавочка “Кавун”, але давайте повернемось назад до майданчиків. Щоб ви бувай випадково не загубились, то ось вам мапа пейзажної алеї з усіма цікавими об’єктами.

І тут вам знову попадуться на зустріч оригінальні та стильні лавочки. Ось цю, наприклад, тримають руки, які виростають прямо із землі. Як видно з фотографіїї, погода ще зимова, але ніщо не могло нас зупинити на шляху до пригод та чудових знімків.

Лавка "Руки" Лавка “Руки”

Ось вам ще одна цікавинка, це зовсім не лавочка, а справжня гойдалка для дружної компанії. Так, баланс нам потрібен усюди.

Лавка "Баланс Лавка “Баланс

А це лавочка напевно для тих, хто полюбляє читати.

Лавка "Окуляри для читання" Лавка “Окуляри для читання”

І ось нарешті ми дійшли до лавочки, накритої мозаїчним килимком. Чому нарешті? Та тому, що тут починається вхід до другого арт-майданчика пейзажної алеї.

Лавка "Килим" Лавка “Килим”

Локація друга — “Два світи”

Перед вами дитячий майданчик із зовсім не дитячим підтекстом. Ідея майданчику полягає в тому, щоб батьки мали змогу в ігровій формі пояснити малечі основи побудови цивілізованої економіки. Ви це собі можете уявити? Вас уважно слухають малі діти, а ви їм розповідаєте про економіку. Та ну, примариться ж таке!

Сам майданчик візуально поділяється на дві частини, на “два світи”, які розділяє вузький металевий місток. З однієї сторони — це “пустеля”-пісочниця, вона населена негативними персонажами. Чи ви знали наприклад, що крокодил символізує собою бюрократа та хабарника, а жук-гнойовик — незаконні валютні операції, павук — рекетира, а ще є скорпіон – контрабандист.

Крокодил-хабарник Крокодил-хабарник

Жук-валютник Жук-валютник

Павук-рекетир Павук-рекетир

Скорпіон-контрабандист Скорпіон-контрабандист

Змія при вході на майданчик — це тіньова економіка, а черепаха символізує швидкість розвитку тіньової держави. До речі, кінчик хвосту у змії крутиться. Цікаво, чи нема і тут якого-небудь прихованого змісту?

Змія-тіньова економіка Змія-тіньова економіка

Черепаха-швидкість розвитку тіньової держави Черепаха-швидкість розвитку тіньової держави

Територія з іншого боку містка символізує країну процвітання. Там розміщений завод, у вигляді кранів, які виробляють пончики, це символізує добробут. Скрізь різноманітні смачні фрукти та пончики, на заводському димарі повинна була бути клумба, ніби він не димить, а випускає квіти. Загалом все весело, все добре.

Завод, символ добробуту Завод, символ добробуту

Пончики Пончики

Вишня та груша Вишня та груша

Слива Слива

Яблуко Яблуко

Розділяє ці два світи, річка у формі знаку гривні.

Річка Гривня Річка Гривня

Щоб перейти до успішної території майданчику, треба перейти по містку “дотримання закону”.

Місток з країни тіні... Місток з країни тіні…

До країни добробуту До країни добробуту

А для того, щоб батькам дітей було легше розібратися в усіх тонкощах і символах цього проекту, біля входу стояв сітілайт з віршованим путівником по «Двох світах». Куди він подівся зараз, це невідомо. Мабуть якась добра людина взяла почитати до дому. Але ми зберегли текст для відвідувачів нашого сайту:

Любі діти і батьки!
Ось два береги ріки.

Міст єднає два світи,
В перший можна увійти

По під аркою-Змією,
Що звелася над землею.

В тому світі важко жити —
Треба там Змії служити,

Крокодилу на зорі
Треба нести хабарі.

Там без мита з-за кордону
Возять мотлох Скорпіону.

Він лихий контрабандист,
Ще й отруйний має хвіст!

Хижий рекетир Павук
Має вісім довгих рук

Звідусіль збира данину
Й виплітає павутину

Жук-валютник Гнойовик
Вже давно до цього звик.

Кульки день і ніч качає,
Що заробить — все втрачає.

Черепаха повза квола —
Скільки хижаків довкола.

Отакий то дивний світ,
В нім живуть не так, як слід.

Розділя світи чарівні
Річка в формі знаку Гривні

Й може кожен чоловік
Перейти на інший бік

По мосту лишень такому,
Як Дотримання Закону

По той бік лежить щасливий
Світ — простий і справедливий.

Кожен в нім щось гарне робить.
З Кранів плине там Добробут

Навіть заводський Димар
Квіти випуска до хмар.

Економіки царівна —
Там тверда валюта Гривня,

Родить там в саду і в полі
Скрізь смачних плодів доволі

Всі там чемні. Мами й татки
Вчасно сплачують податки,

А бабусі й дідусі
Мають пенсію усі.

Від народження й до скону
Всі живуть там по Закону

І не люблять ледарів,
І не носять там хабарів.

Тож уважно, любі діти,
Роздивіться два цих світи!

І в якому б зі світів
Жити кожен з вас хотів?

Мабуть цікаво, що кульки-гроші, які втрачає жук-валютник, опинилися у хабарника та контрабандиста, а у рекетира, який збирає данину нема нічого. Хто ж тоді насправді відбирає гроші?

Що ж мабуть на цьому інтригуючому питанні ми і зупинимося. А продовження огляду інших локацій Пейзажної Алеї читайте у наступній частині.

Категорія: Подорожі  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O