Відпочинок на чудовому озері в Київській області

Відпочинок на платному озері в Київській областіВідпочинок у дикій природі – це класно. Але іноді хочеться трохи відволіктись і насолодитись відпочинком на природі з максимальним комфортом. Саме щоб задовольнити цю потребу і виникають платні озера. Сьогодні мова піде про комплекс, що має назву «Підкова».

Я пам’ятаю коли це озеро було ще у вільному доступі. Одно разу ми там розвідали неймовірну рибалку, ловились великі карасі і, навіть, короп. Але це рибальне щастя проіснувало не довго. Буквально за пару тижнів налетіли браконьєри і вибили всю рибу електровудками.

Де знаходиться комплекс «Підкова»
З того часу озеро втратило свою популярність, яка відродилась лише тоді, як хтось викупив цю територію та облаштував її для відпочинку. Озеро зовсім невеличке, якщо дивитись на нього зверху воно нагадує літеру «П» або підкову. Саме тому комплекс має цю назву.

Як доїхати до озера «Підкова» Як доїхати до озера «Підкова»

Комплекс знаходиться в Київській області біля садівничого товариства «Ландиш». Так, назва саме така. Незважаючи, що українською ця квітка називається конвалія, садівниче товариство іменують чомусь «Ландиш» і навіть вивіска при в’їзді написана українськими літерами сповіщає нас, що це саме СТ «Ландиш».

Біля точки «1» на карті є автобусна зупинка. Координати цієї точки – 50.648378, 30.782305. Там ви побачите вивіску з написом «Підкова». Звертаєте до позначки «Дерево».

Зупинка з написом «Підкова» Зупинка з написом «Підкова»

Якщо ви проїхали поворот, не засмучуйтесь. Трохи далі є ще одна зупинка, з якої також можна дістатись озера. Це точка «2» на карті. І тут також є підказка, що свідчить про вірний шлях.

Позначка комплексу «Підкова» в точці «2» Позначка комплексу «Підкова» в точці «2»

З цих обох точок потрібно рухатись до точки «3» – саме там розташований вхід до комплексу. Я раджу йти до комплексу через точку «1». Так ви зможете побачити незвичне дерево. Як ви, напевно, вже здогадались, позначка «Древо» на карті стоїть не просто так.

Незвичне дерево на підході до озера

Від головної дороги до озера йде дорога через поле і вдалині відразу помітно великий стовбур могутнього дерева. Наблизившись до нього, розумієш, що це не дерево, а пам’ятник. Ця територія колись мала стати садибою когось заможного, але невідомі причини змусили припинити будівництво.

Наразі ми бачимо лише залишки того, що планувалось. Дерево виконано з бетону. Придивіться поближче на ці точні деталі, що здаля роблять скульптуру справжнім деревом.

Скульптура «Дерево» Скульптура «Дерево»

Детально опрацьовані дрібниці скульптури Детально опрацьовані дрібниці скульптури

Неподалік від цього «дерева» знаходиться ще одна цікава скульптура – розбита тарілка з драконом.

Тарілка з драконом Тарілка з драконом

Чи такий був задум скульптура, чи це вже постарались вандали – нам не відомо. Але зустріти такі скульптури в полі було справжнім дивом, особливо коли здається, що бачиш лише всохлий стовбур. Крокуємо далі, на черзі у нас озеро «Підкова»

Озеро «Підкова» і цікаві місця

Я вже писав, що відпочинок на озері платний. Оренда невеличкої бесідки коштує 800 грн (літо 2019 року). Тому відпочивати тут є сенс великою ватагою, наприклад, відсвяткувати день народження з друзями та родиною.

Якщо вас цікавить риболовля – тут також все не просто. Один рибак має сплатити 300 грн за вхід. З собою він може забрати не більше двох кілограм риби. Хоча сидіти и рибалити можна весь день, надлишок просто доведеться відпустити в озеро.

До речі риба тут досить різноманітна і спіймати можна справжню золоту рибку. Навряд чи вона виконає три ваші бажання, але задоволення принесе багато. В озері спокійнісінько плаває золотий карась. Його видно на поверхні води, він підпливає до верху і його золотавий блиск проглядається здалеку.

Золотий карась Золотий карась

Переступивши поріг, відкривається дивовижний вид на озеро і територію навколо нього. Тут безліч дерев’яних скульптур, різних гойдалок, зон відпочинку для дітей та дорослих, а також пляж.

Доріжки ведуть до озера Доріжки ведуть до озера

Бесідки розташовані навколо озера, їх досить багато, тож можна вибрати місце за смаком.

Бесідки навколо озера Бесідки навколо озера

Біля кожної бесідки ви знайдете мангал. Звичайно, як же виїхати на природу і не приготувати шашлик. Якщо ви ще не пробували, раджу скористатись вірменським рецептом приготування шашлику. Ну а коли свято шлунку дійде до свого логічного завершення, пропоную прогулятись навколо озера та подивитись на різні цікаві принади.

Місток через озеро Місток через озеро

Мости над водоймами завжди приваблюють. Це чудова зона для створення незабутніх світлин. А якщо ви не хочете фотографуватись, просто пройдіться по містку і насолодіться видами, що відкриваються.

Гойдалка для двох «Кораблик» Гойдалка для двох «Кораблик»

Гойдалка розташована на самісінькому березі. Мені довелось бачити, як відчайдухи розгойдавшись, стрибали у воду з передньої частини корабля. Мабуть задоволення ще те, адже вода не зовсім чиста і прозора. Та й рибаки довкола були не в захваті від таких розваг.

Дівчатка на гойдалці Дівчатка на гойдалці

Навіть просто погойдатись на цій гойдалці буде приємно. Не обов’язково стрибати у воду. Згадайте, коли останній раз ви мали змогу погойдатися на такому атракціоні на березі озера?

Невеличкий пляж біля озера Невеличкий пляж біля озера

В спекотний літній день хочеться позагоряти на сонці. Де б це зробити, як не на пляжі. Хто хоче може влаштуватись на пісочку, іншим будуть до вподоби лежаки, що стоять поруч.

Зона відпочинку від метушні Зона відпочинку від метушні
Всі деталі, що розташувались на території не помітні відразу. Вони відкриваються поступово. І якщо грибочки біля дерева ви вгледіли відразу, то білочку на стовбурі – мабуть пропустили. Придивіться ще раз. Розміри білочки досить великі – вона не справжня, а дерев’яна.

Ось така білочка бігає по стовбурах Ось така білочка бігає по стовбурах

Майданчик для дітей Майданчик для дітей

На майданчику для дітей розташовано безліч цікавих елементів, які кожна дитина захоче обдивитись і облазити. Я навмисне не буду показувати всі деталі зблизька, щоб у вас залишилось бажання приїхати сюди і розвідати все самотужки.

Поєднання природи і людського мистецтва Поєднання природи і людського мистецтва

Прогулюючись довкола озера можна витратити не одну годину, розглядаючи розміщені цікавинки. Вони всі вражають своєю довершеністю та майстерністю виконавця.

Ослик тягне візок до млина Ослик тягне візок до млина

З народним млинами ми з вами нещодавно познайомились у матеріалі про національний музей народної архітектури. А в цьому комплексі ви зустрінете багато героїв народних казок та переказів. Наприклад, ось цей персонаж з відомого мультфільму.

Вовк з мультфільму «Живу був пес» Вовк з мультфільму «Живу був пес»

А ще тут тихенько причаїлася Баба-Яга.

Баба-Яга у ступі Баба-Яга у ступі

А поряд ведмідь дуже радий бачити туриста А поряд ведмідь дуже радий бачити туриста

Природні мешканці озера

Біля пляжу бачимо дерево, яке нахилилось до води.

Дерево нахилилось до води Дерево нахилилось до води

І здається тепер я розумію чого багато дерев біля води в нижній частині обмотані металевою сіткою.

Дерево, обмотане металевою сіткою Дерево, обмотане металевою сіткою

Тут і гадати не потрібно. Все дуже просто. В цій колисці природи живуть бобри. Я чесно вам скажу, таких фотогенічних і нахабних бобрів я не бачив більше ніде. Ввечері, коли ми вже майже збирались додому після відпочинку до нас підійшов бобер. Він зовсім не боявся людей і сміливо позував для світлин.

Нахабний бобер Нахабний бобер

А трохи згодом ми побачили ще одне дивовижне створіння. Це нутрія білого кольору.

Біла нутрія Біла нутрія

Вона впевнено займалась своїми справами і не звертала увагу на бажаючих її сфотографувати. Окрім цього на озері можна зустріти качок і лебедів. Це неймовірно красиво. Ці птахи прилітають, коли їм заманеться. Мабуть вони почувають себе тут у безпеці і це справді радує.

Враження після відпочинку

Звісно, це відпочинок не для кожних вихідних, але хоча б раз в житті сюди потрібно приїхати. Я навмисно не показую всієї тієї краси, що тут зустріне вас. Ви зможете зробити власні незабутні світлини. Тож не зволікайте, поки погодні умови дозволяють – подаруйте собі відпочинок у чудовому заповіднику для душі.

До зустрічі десь на просторах нашої прекрасної і миловидної України.

Категорія: Подорожі  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O