Пасха – Світле Христове Воскресіння

Пасха - Світле Христове ВоскресінняСвято Воскресіння Христового називають Пасхою за назвою старозавітного свята, що встановлене в честь позбавлення євреїв від єгипетського рабства. Сьогодні ж свято Воскресіння Христового, що частіше називають Пасхою означає перехід від смерті до життя, від землі до неба.

Слово «Пасха» має особливе значення: переходження. Давнє свято мало сенс переходження від рабства до волі, а Новозавітня Пасха знаменує нам, що Син Божий, через Воскресіння з мертвих, прийшов з нашого світу до Отця Небесного, від землі на небо.

Серед всіх православних свят, Пасха займає центральне місце. Це особливе свято для всіх християн, які готуються до нього заздалегідь. Господині випікають святкові Пасхи, роблять писанки і крашанки, готують святкові страви. На ранок після служіння закінчується строгий піст.

Пасха з крашанками Пасха з крашанками

Піст триває майже півтора місяці і закінчується з приходом свята Пасхи. Пасхальна служба зазвичай починається опівночі в ніч з суботи на неділю.

Чому Пасха кожного року має різну дату
Свято являється перехідним, тому що кожного року Пасха святкується в різний день. Ця особливість свята обумовлена складним календарем Сонця й Місяця, який використовує церква.

Старозавітня Пасха, яка святкує позбавлення євреїв від єгипетського рабства, припадає на дні з 14 по 21 весняного місяці нісана. 14 нісана по єврейському календарю – це день першого повного Місяця після весіннього рівнодення.

В період земного життя Ісуса Христа день весіннього рівнодення завжди припадав на 21 березня по юліанському календарю. Тому іудейське свято Пасхи в цій системі стало перехідним, оскільки воно приходиться на перший повний Місяць після 21 березня. Православна Пасха або Христове Воскресіння відмічається в першу неділю після цього дня.

Якщо 21 березня співпадає повний Місяць і день тижня – неділя, то святкування Христового Воскресіння переносять на тиждень, тобто на 28 березня. Хронологія біблійних подій вимагає, щоб Христове Воскресіння відмічалось пізніше, ніж початок іудейської Пасхи.

Календар дат святкування Пасхи Календар дат святкування Пасхи

Тепер можемо визначити дати, на які може припасти свято Пасхи у православ’ї. Це період з 4 квітня по 8 травня включно по новому стилю або ж з 22 березня по 25 квітня по старому юліанському календарю. Слід зауважити, що православна церква і досі веде свій літопис по юліанському календарю.

Також варто згадати, що є деякі свята, які календарно пов’язані з Пасхою, тому також змінюють свою дату кожного року. Це такі свята як Вербна Неділя, Антипасха, Вознесіння і Трійця. Інші православні свята мають сталу дату і завжди святкуються на той день, який вони припадають по календарю (Різдво Христове, Хрещення, Стрітення та інші).

Як відбувалось Христове Воскресіння
Це варто знати кожному. Після суботи, вночі, на третій день після Своїх страждань та смерті, Ісус Христос силою Свого Божества ожив, тобто воскрес з мертвих. Він вийшов не відхиливши каменя, не порушивши печаті, невидимим для стражі. З того моменту, воїни, самі того не знаючи, охороняли пустий гроб.

Раптом стався великий землетрус і з небес зійшов Янгол Господній. Він відхилив камінь, що затуляв вхід до гробу Господнього і сів на ньому. Його вигляд був, наче блискавка, а одяг білий, як сніг. Воїни, що стояли на сторожі заклякли, як мертві, а потім отямившись від страху розбіглись.

В цей день на світанку Марія Магдалина, Марія Іаковова, Іоанна Соломія та інші жінки (мироносиці), взявши приготоване благовонне миро, пішли до гробу Ісуса Христа, щоб помастити Його, так як вони не встигли зробити це при погребінні. Вони ще не знали, що до гробу Господнього поставлена стража і він запечатаний. Вони не очікували там нікого зустріти і розмірковували між собою, як здвинути камінь, адже він занадто великий та важкий.

Мироносиці біля входу до гробу Господнього Мироносиці біля входу до гробу Господнього

Марія Магдалина, випередивши інших жінок-мироносиць, перша підійшла до гробу. На самому світанку було темно, Марія побачила, що камінь відсунутий в сторону, відразу побігла до Петра та Іоанна і сказала їм, що забрали Господа із гробу і не знає де поклали Його.

В цей час до гробу підійшли інші жінки, що раніше йшли разом з Марією Магдалиною. Вони побачили, що камінь відсунутий від гробу. Коли вони зупинились, то помітили Янгола, що сказав їм: «Не бійтесь, знаю, що ви шукаєте Ісуса розп’ятого. Його немає тут; Він воскрес, як сказав ще будучи з вами. Підійдіть, подивіться місце, де лежав Господь. А потім ідіть скоріше і скажіть учням Його, що Він воскрес з мертвих».

Ми не будем надалі переказувати біблійні історії, адже це справді священне письмо, з яким кожному треба ознайомитись особисто, якщо досі цього не зроблено.

А наразі ми щиро вітаємо всіх зі святом Пасхи і бажаємо вам благополуччя і злагоди! Христос Воскрес!

Категорія: Свята
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O