Ландшафтний парк “Буки” в Київській області

Ландшафтний парк "Буки" в Київській областіКому подобаються ландшафтні парки – піднесіть руку догори. Цікаво оформлений парк завжди привертає увагу. Є тому декілька прикладів: парк «Софіївка» в Умані або дендропарк «Олександрія» в Білій Церкві. Це території, в які закладена величезна історія і творчий задум.

Але сьогодні ми поговоримо про інший ландшафтний парк, що розташований в селі Буки Київської області (не плутайте з Буками в Черкаській області). Думки відвідувачів розділились на два табори. Комусь парк подобається, хтось, навпаки, обурений. Давайте розбиратись.

Коротка історія створення ландшафтного парку «Буки»

Заснував парк Суслов Іван Миколайович у 1996 році. Абревіатура прізвища, ім’я та по-батькові підприємця утворюють цифру сім. Не знаю, наскільки власник парку забобонний, але, як кажуть екскурсоводи, він вважає цю цифру щасливою для себе, тому в парку всюди можна зустріти сімки.

Сімки в різних місцях парку Сімки в різних місцях парку

Площа комплексу, яка раніше була смітником складає 2,7 гектари. Нині це не тільки ландшафтний парк, але і місце постійного проживання сім’ї Суслових. Розповідають, що раніше можна було навіть підійти до самого будинку, але після прикрої історії, коли туристи не пустили до власного будинку дружину Суслова (жінко, зачекай своє черги, куди ти так нахабно пробиваєшься?), житлову зону парку було закрито повністю.

Прогулюючись можна зустріти незвичне авто Івана Суслова. Він на ньому гасає у своїх справах по території.

Іван Суслов на своєму авто Іван Суслов на своєму авто

Чому ландшафтний парк збирає неоднозначні відгуки

Як я вже казав, люди, що відвідали комплекс Буки поділились на два табори. Перших вражає розмах дизайнерської і архітектурної творчості, що закладений в парку. Інші не розуміють захвату, звертаючи увагу на абсолютну відсутність якоїсь тематичної лінії. Парк має багато різних елементів, які ніяк не пов’язані між собою ні творчо, ні по стилю.

Перше враження дійсно викликає подив. Вкладені гроші в будівництво парку і створені композиції визивають захоплення. Широко розкривши очі хочеться казати: «Ого».

Захоплюючий вид на житлову зону Захоплюючий вид на житлову зону

До окрас ландшафтного парку ми ще повернемось в короткому огляді найцікавіших куточків парку. Після того, як проходить відчуття подиву, з’являється дисонанс, цікаві ландшафти змінюються один за одним по мірі просування парком.

Масштабна і вражаюча поверхня Масштабна і вражаюча поверхня

І ось ідеш вздовж такої краси і помічаєш річ, яка зовсім не вписується в оточуючу обстановку.

Шматок якогось архітектурного ансамблю Шматок якогось архітектурного ансамблю

Що це таке, навіщо воно тут, яку відіграє роль – так не зміг відповісти жоден з екскурсоводів. Здається, що власник парку стягує до себе, як ворона все, що блищить. Деякі елементи йому дарують і вони відразу починають «прикрашати» парк.

Пам’ятник Максиму Горькому Пам’ятник Максиму Горькому

Після появи цього пам’ятника, відразу спалахнули легенди про найулюбленішого письменника Суслова, але на пряме запитання до екскурсовода вдалось дізнатись, що це просто подарунок, який тут встановили, тому що більшість архітектурних рішень по парку приймає сам Іван Суслов. От захотілось так і все. При цьому гід розказав це якимось зтишеним голосом і дуже швидко переключився на іншу тему.

Який можна зробити висновок? Кожна локація парку варта уваги, як відокремлений шматок. Якщо ви збираєтесь відвідати ландшафтний парк Буки, будьте готові до недоладного нагромадження різних стилів дизайну та архітектури. Тут сучасні локації, декоративні елементи старини, казкові пам’ятники і просто споруди, які створюють незвичну картинку.

Ну дійсно ж дуже красиво Ну дійсно ж дуже красиво

Незвично і атмосферно Незвично і атмосферно

Огляд цікавих місць ландшафтного парк «Буки»

Перше, що кидається в очі, коли заходиш до парку – це величезний фонтан. Жителям столиці він дуже знайомий. Колись давно саме цей фонтан стояв у центрі Києва на Хрещатику.

Після глобальної реконструкції у 2001 році фонтан у розібраному вигляді лежав на складі, деталі іржавіли і загадковим чином зникали. Іван Суслов домовився про транспортування фонтану до свого парку. Фонтан було реконструйовано, деякі елементи відлиті заново, повністю поміняли насоси, додали освітлення і у 2011 році відомий фонтан отримав новий виток свого існування.

Колишній столичний фонтан тепер у Буках Колишній столичний фонтан тепер у Буках

Далі потрапляємо до храмового комплексу. Тут окрім безлічі скульптур і зелених насаджень вирізняються Церква Святого Євгена та Дзвіниця Святого Даниїла.

Дзвіниця – ліворуч, Церква – праворуч Дзвіниця – ліворуч, Церква – праворуч

Всередині Церкви Святого Євгена Всередині Церкви Святого Євгена

Дзвіниця Святого Даниїла відкрита на честь Данила Кучми, батька одного з президентів України. Так Суслов вирішив вшанувати батька людини, яка врятувала життя його синові. Розказують, що коли син Івана Суслова захворів на рак, саме допомога Леоніда Кучми знадобилась для того, щоб відшукати необхідні ліки і доставити їх з Німеччини.

Елементи Дзвіниці Святого Даниїла Елементи Дзвіниці Святого Даниїла

Весь Храмовий комплекс парку має такий вигляд:

Храмовий комплекс парку Храмовий комплекс парку

Далі підходимо до паркової частини. Тут вражає міст через річку Роставицю. Міст найбільш ефектно виглядає весною, коли рівень води у річці піднятий. Центральна частина мосту затоплена, збоку розміщені пішохідні доріжки.

Затоплений міст через Роставицю Затоплений міст через Роставицю

Цей же міст влітку Цей же міст влітку

Поруч бачимо сімейство жабенят, яких дуже полюбляють дітлахи. А ще біля них фотографується багато молодят.

Три жаби на березі Роставиці Три жаби на березі Роставиці

Як годиться для туристів тут відведена зона прикмет. Кажуть, якщо кинути жабі монетку, то вона принесе щастя та добробут. Це, звісно забобони, але монеток всередині жабок дуже багато, мабуть тому їх ще називають «задоволені жаби».

Загалом на території парку «Буки» розкидано багато пам’ятників та скульптур. Деякі з казок, інші мають біблійне значення.

Скульптури з казок та мультфільмів Скульптури з казок та мультфільмів

І як-то ми вже заговорили про казки та мультфільми, саме час представити вашій увазі поляну казок. Доступ сюди дозволяється тільки разом з екскурсоводом. В цьому казковому куточку дуже багато дрібничок і витончених скульптур, які були зламані деякими туристами, тому наглядають за тим, що залишилось таким методом.

Вражаючі елементи поляни казок Вражаючі елементи поляни казок

Потрапляючи сюди, здається, що якимось чудодійним телепортуванням ми перенеслись від сучасного ландшафтного стилю в казковий світ.

Розглядати деталі композиції можна дуже довго Розглядати деталі композиції можна дуже довго

Всі елементи показувати вам не буду, але ось ще декілька світлин, які варті того, щоб про них згадати. Це відомий на весь світ учений кіт на дубі та русалка на його гілках.

Золотий ланцюг і вчений кіт Золотий ланцюг і вчений кіт

Русалка на гілках сидить Русалка на гілках сидить

Вусате чудо-дерево Вусате чудо-дерево

У казковій поляні є також майданчик, зачинений для туристів. Це місце відпочинку дітей безхатьків. Так, родина Суслових, переважно дружина Івана Суслова займається дітьми зі складною долею. Якби там що не казали про Суслових, але як мінімум один цей вчинок вартий поваги.

Дітям, які досягають повноліття пропонують взяти Прізвище Суслов, деякі з них погоджуються.

Статуя ангела з каменем

На території ландшафтного парку «Буки» ви може знайти статую ангела, що тримає камінь. Цей камінь привезений з Кани Галілейської, з того самого місця, де Ісус Христос благословив наречених, а також здійснив своє перше диво, перетворивши воду у вино.

Ангел з каменем Ангел з каменем

Звісно, що гості парку прикладаються до каменю і просять у Бога щасливої сімейної долі. Навколо статуї розташоване мальовниче місце, з якого не хочеться йти. Тут затишно, красиво і атмосферно.

Територія поряд з ангелом, що тримає камінь Територія поряд з ангелом, що тримає камінь

Зоопарк і ресторан

Про що хотілось говорити найменше, так це про зоопарк. Він тут зовсім маленький і тварини здаються замученими. Навряд чи за ними погано доглядають, просто жити у неволі тваринам не йде на користь.

Але історія створення зоопарку також банальна. Івану Суслову подарували лева – його нікуди було діти, окрім як створити вольєр і започаткувати зоопарк. Згодом у лева з’явились сусіди: ведмеді, олені, вівці, різні птахи.

Пернатий мешканець зоопарку Пернатий мешканець зоопарку

Щодо ресторану – він тут є. При великому бажанні можна зайти і відпочити, мене власне не порадувала занедбана гармата при вході, тому і до ресторану я не пішов, навіть розвідати ціни. Добре, що у нас завжди для таких подорожей заготовлений білтонг.

Занедбана гармата при вході до ресторану Занедбана гармата при вході до ресторану

GPS Координати

Координати для навігатору – 49.836792, 29.656277.

Дістатись парку легше за все власним авто. Також можна розглянути варіант екскурсій, що пропонують туристичні фірми (вони повністю беруть на себе трансфер до комплексу і назад). Маршрутками, щоб дістатись доведеться зробити декілька пересадок.

Комплекс «Буки» працює до 17-00 з п’ятниці по неділю. Храмовий комплекс не закривається у будні. Фонтан працює не щодня, його включать періодично. Наразі вхід до парку безкоштовний, а поляна казок та зоопарк доступні лише в складі екскурсії за окрему платню.

І наостанок рекомендую вам подивитись відео про ландшафтний парк «Буки».

Категорія: Подорожі  Теги:
Залишити коментар

Для спамерів: Всі html теги відключені. Коментарі з посиланнями не публікуються.

;) :| :x :sad: :roll: :oops: :o :idea: :evil: :cry: :cool: :arrow: :P :D :???: :?: :-) :!: 8O